Który materac jest najlepszy dla śpiących na boku: 3 rodzaje

Omówimy trzy najlepsze rodzaje, jeśli chcesz wiedzieć, który materac jest najlepszy do spania na boku. Zamiast wymieniać konkretne marki, lepiej poznać rodzaj materacy idealnych do spania na boku. Ale jeśli chcesz imię, czytaj dalej ten artykuł, ponieważ znaleźliśmy najwyżej oceniany materac do spania z boku.

Zanim przejdziemy dalej, dlaczego nie sprawdzić tego poradnika, który materac jest najlepszy do spania? Tam uzyskasz bardziej szczegółowe wyjaśnienie rozważań przy wyborze łóżka, a nie tylko spania na boku.

Który materac jest najlepszy dla śpiących na boku: 3 rodzaje

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla śpiących na boku?

Jeśli chcesz poznać konkretny model materaca idealny do spania na boku, będzie to materac Nolah Original. Materac Nolah Original jest najlepszy dla śpiących na boku, o czym świadczą liczne nagrody marki, które nazywają go Najlepszym materacem dla śpiących na boku od Slumber Yard, Sleepopolis, Mattress Clarity i Tuck. Zasadniczo jest to 10-calowy materac wykonany z kształtującej i oddychającej pianki, pianki o wysokiej sprężystości, pianki o dużej gęstości i pokrycia celulozowego.

Możesz także przeszukać rynek materacy lateksowych, sprężynowych i hybrydowych, ponieważ są one najlepsze do spania na boku.

  • Materace lateksowe

Jednym z najlepszych materacy do rozważenia, jeśli śpisz na boku, jest łóżko lateksowe. Ale wiedząc, ile kosztuje materac lateksowy, naturalne jest zastanawianie się, czy wyższa cena jest tego warta. Ogólnie rzecz biorąc, osoby śpiące na boku skorzystają z materaca lateksowego, zwłaszcza typu lateksowego Talalay, ponieważ ma on odpowiednią miękkość, aby dopasować się do ramion i bioder.

Uzyskując amortyzację w tych obszarach ciała, możesz zapewnić wyprostowaną postawę podczas snu na boku. Ponadto na rynku dostępne są różne materace lateksowe, więc znalezienie idealnej twardości odpowiadającej Twoim potrzebom i preferencjom powinno być łatwe. Zastanów się nad przeczytaniem tego przewodnika, gdzie kupić materace lateksowe, aby poznać najlepsze marki.

  • Materace piankowe z pamięcią

Reakcja materaca piankowego z pamięcią przyniesie korzyści osobom śpiącym na boku, które odczuwają ból ramion i pleców. Podczas gdy spanie na boku nie jest tak szkodliwe dla punktów nacisku i postawy ciała, jak spanie na brzuchu, twój ciężar nadal jest przenoszony na ramiona i biodra. Dlatego potrzebujesz czegoś, co złagodzi te punkty nacisku, które może zapewnić pianka z pamięcią.

Kolejną zaletą wyboru łóżka z pianki z pamięcią kształtu, jeśli śpisz na boku, jest to, że niektóre modele wykorzystują piankę z pamięcią kształtu. Oznacza to, że producent zaprojektował łóżko tak, aby było bardziej miękkie wokół ramion, aby zmniejszyć nacisk, ale wystarczająco sztywne w dolnej części ciała, aby promować wyrównanie kręgosłupa. Oto najlepsze marki materacy piankowych z pamięcią kształtu do wyboru.

  • Materace hybrydowe

Uniwersalność materaca hybrydowego jest kompatybilna ze spaniem na boku. Materace hybrydowe łączą wsparcie sprężyny wewnętrznej i formowalność łóżka piankowego. Dlatego podczas snu na boku zachowasz neutralny kręgosłup, ale powierzchnia nadal będzie kołysać ramiona i biodra.

Materace hybrydowe mogą wykorzystywać piankę z pamięcią kształtu lub lateks, dzięki czemu możesz również wybrać materiał, z którym czujesz się najbardziej komfortowo. A jeśli dzielisz łóżko, najlepiej wybrać materac hybrydowy z indywidualnie owiniętymi spiralami, dzięki czemu nie poczujesz przenoszenia ruchu. W końcu osoby śpiące na boku mają tendencję do częstego poruszania się w ciągu nocy.

Jak znaleźć najlepszy materac do spania na boku

Teraz, gdy znasz już rodzaje łóżek, które są odpowiednie dla sypialnych z boku, musisz wziąć pod uwagę tylko dwa czynniki, aby mieć pewność, że znajdziesz materac dla siebie.

Wsparcie

Osoby śpiące na boku potrzebują materaca podtrzymującego, aby zapewnić wyrównanie kręgosłupa. Neutralny kręgosłup ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia bólu ciała i zapewnienia dobrej jakości snu. Osoby śpiące na boku mogą osiągnąć idealne podparcie, jeśli używają materaca, który dopasowuje się do ramion i bioder, dzięki czemu nie opadają zbyt głęboko ani nie kładą się nad łóżkiem z przerwą pod tymi punktami nacisku.

Odciążenie

Osoby śpiące na boku są podatne na bóle ramion i pleców, ponieważ pozycja ta zniechęca do wyprostowanej postawy. Łóżko może również naciskać na ramiona i biodra, co zwiększa nacisk na te części. Dlatego wybierz materac, który nie jest zbyt twardy.

Jak twardy powinien być materac do spania na boku?

Najlepsza twardość materaca dla podkładu bocznego jest od miękkiej do średnio twardej. Wszystko, co jest zbyt miękkie lub zbyt sztywne, nie zapewni odciążenia i wsparcia. Jeśli sprawdzisz skalę twardości, najlepszym rozwiązaniem będzie łóżko z oceną od 4 do 6.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym wyboru twardości materaca, aby zrozumieć, co oznacza marka materaca, gdy nazywają swój model miękkim, średnim lub twardym.

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy dla osób śpiących na boku z bólem pleców?

Osoby śpiące na boku z bólem pleców mogą skorzystać z materaca piankowego z pamięcią kształtu. Dokładniej rzecz biorąc, strefowy materac piankowy z pamięcią kształtu powinien promować neutralne ułożenie kręgosłupa, a jednocześnie zapewniać amortyzację na ramionach i biodrach. Aby zrozumieć, jaki rodzaj materaca jest lepszy na ból pleców, napisaliśmy szczegółową recenzję, którą możesz przeczytać.

Wniosek

I to wszystko! Przypomnijmy, który materac jest najlepszy do spania na boku, możesz zaopatrzyć się w materac hybrydowy lub piankowy. Materac piankowy Nolah ma również różne nagrody, które określają go jako najlepszy materac do spania z boku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć idealne łóżko dla Twojej pozycji do spania. Zachęcamy do pozostawienia nam komentarzy poniżej.