Które z poniższych jest prawdziwe w przypadku ubezpieczenia na opiekę długoterminową? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Które z poniższych stwierdzeń dotyczy ubezpieczenia na opiekę długoterminową? Nawet jeśli teraz trudno to przyznać, nieuniknione jest szukanie pomocy w późniejszych latach. Być może zastanawiasz się, jak możesz za to zapłacić. Dobrą wiadomością jest to, że możesz; nie wkrótce, ale teraz, póki jeszcze możesz!

Jednym ze sposobów, aby być gotowym, jest wykupienie ubezpieczenia na opiekę długoterminową. Niestety, wiele usług świadczonych przez placówki opieki długoterminowej nie jest objętych standardowymi polisami ubezpieczenia zdrowotnego. Więc jeśli chodzi o ubieranie się, branie prysznica lub samodzielne wstawanie i wstawanie z łóżka, możesz potrzebować pomocy innych.

Ten rodzaj ubezpieczenia może pomóc w pokryciu kosztów, jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, zaburzenie lub niepełnosprawność. Tak, ubezpieczenie może pomóc w opłaceniu Twojej opieki. Niezbędny jest szeroki zakres zapewnianej opieki, w tym dom, dom opieki, dom opieki i świetlica dla dorosłych.

Koszty opieki długoterminowej są szczególnie ważne, jeśli masz 50 lat lub więcej podczas tworzenia strategii finansowej. Nie można czekać, aż będziesz w rozpaczliwej potrzebie, zanim uzyskasz ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli masz wcześniej istniejące schorzenie, nie będziesz mieć prawa do ubezpieczenia na opiekę długoterminową. Ubezpieczenie LTC jest powszechnie kupowane w wieku od 50 do 60 lat.

W zależności od Twoich preferencji i sytuacji możesz potrzebować ubezpieczenia długoterminowego. Naucz się następujących tematów, zanim zaczniesz kupować ubezpieczenie

Które z poniższych jest prawdziwe w przypadku ubezpieczenia na opiekę długoterminową?

A więc, które z poniższych stwierdzeń dotyczy ubezpieczenia na opiekę długoterminową? Około jedna trzecia osób w wieku powyżej 65 lat będzie potrzebować usług opieki długoterminowej. Kobiety potrzebują opieki w domu opieki średnio o 2,2 roku dłużej niż mężczyźni. W większości przypadków standardowe polisy ubezpieczenia zdrowotnego nie pokrywają kosztów opieki długoterminowej.

Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, Medicare jest bezużyteczne, ponieważ obejmuje tylko ograniczoną część profesjonalnej opieki pielęgniarskiej i rehabilitacji, gdy jest to potrzebne. Ponadto nie obejmuje opieki opiekuńczej, w tym nadzoru i pomocy w codziennych zadaniach.

W większości stanów płacisz za opiekę długoterminową, nawet jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak po wyczerpaniu wszystkich innych opcji opieki zdrowotnej, może pomóc Medicaid, federalny program ubezpieczeń zdrowotnych dla osób o niskich dochodach.

Istnieją dwa główne powody, dla których ubezpieczenie długoterminowe to dobry pomysł!

Aby Twoje pieniądze były bezpieczne, koszty opieki zdrowotnej mogą szybko wyczerpać fundusze emerytalne emeryta, zwłaszcza jeśli już cierpisz na różne choroby.

Aby zapewnić Ci szerszy zakres możliwości leczenia. Im jesteś w lepszej sytuacji, tym więcej pieniędzy musisz wydać na leczenie. Jeśli Medicaid jest Twoją jedyną opcją, Twoje opcje będą ograniczone do instytucji opieki zdrowotnej, które jako płatność przyjmują zwroty rządowe. Programy Medicaid w wielu regionach nie pokrywają kosztów życia wspomaganego.

Ubezpieczenie na opiekę długoterminową może nie być opcją, jeśli masz stały dochód i nie masz żadnych pieniędzy. Ubezpieczenie na opiekę długoterminową powinno stanowić nie więcej niż 5% rocznego dochodu danej osoby.

Popularność ubezpieczenia długoterminowego

Udzielając pomocy w długim okresie, liczba firm ubezpieczeniowych dramatycznie zmalała od 2000 r. W 2004 r. produkty ubezpieczeniowe oferowało nieco ponad stu ubezpieczycieli – w tym czasie około tuzina organizacji wprowadza na rynek produkty ubezpieczeniowe.

Ogromny odpływ nastąpił w wyniku niskich stóp procentowych i obaw o przyszłe wydatki związane z wypłatą odszkodowań. Ponieważ ubezpieczyciele inwestują składki, które płacą ich klienci i polegają na zyskach, aby zarabiać pieniądze, niskie stopy procentowe są niekorzystne dla biznesu.

Rynek i gospodarka rozwijają się w zawrotnym tempie. W marcu tego roku duży ubezpieczyciel Genworth przestał oferować osobom fizycznym ubezpieczenie na opiekę długoterminową za pośrednictwem agentów i brokerów. Zamiast tego ma sekcję sprzedaży, która zajmuje się zarówno korporacjami, jak i osobami fizycznymi sprzedającymi produkty ubezpieczeniowe.

Jak to działa

Wypełniając i składając wniosek możesz nabyć ubezpieczenie pielęgnacyjne. Firma ubezpieczeniowa może poprosić o Twoją dokumentację medyczną i przeprowadzić z Tobą rozmowę telefoniczną lub osobiście.

Ty odpowiadasz za ustalenie, ile ubezpieczenia potrzebujesz. W większości te plany wyznaczają dzienne i dożywotnie limity płatności. Płatności z polisy ubezpieczeniowej rozpoczynasz natychmiast po zatwierdzeniu wniosku i wystawieniu polisy.

Jeśli masz demencję lub inny rodzaj upośledzenia funkcji poznawczych i nie możesz samodzielnie prowadzić dwóch z sześciu „czynności dnia codziennego” lub ADL, możesz zostać zakwalifikowany do ubezpieczenia na opiekę długoterminową.

Codzienne czynności obejmują kąpiel, ubieranie się, toaletę, przenoszenie, jedzenie i opiekę nad nietrzymaniem moczu.

Aby ustalić, czy kwalifikujesz się do świadczeń, Twój ubezpieczyciel przeanalizuje Twoją dokumentację medyczną i wyśle ​​pielęgniarkę, aby przeprowadziła ocenę. Ale najpierw firma ubezpieczeniowa musi wyrazić zgodę na Twój plan leczenia przed rozpatrzeniem roszczenia.

Gdy ubezpieczający płaci za usługi opieki długoterminowej z własnej kieszeni, ubezpieczyciel zazwyczaj zwraca je po określonym czasie, takim jak 30, 60 lub 90 dni. „Okres eliminacji” to odstęp czasu między eliminacją a wyzdrowieniem.

W zakresie, w jakim nic nie mówi inaczej, po uzyskaniu zgody na świadczenia i leczeniu, polisa zacznie wypłacać. Większość polis ubezpieczenia zdrowotnego pokrywa koszty leczenia do dziennego limitu do czasu, gdy ubezpieczony osiągnie maksimum życia.

Opcja opieki wspólnej może być dostępna w niektórych przypadkach, jeśli obaj partnerzy wykupią ubezpieczenie. Jeśli limity Twojej polisy zostaną osiągnięte, możesz skorzystać ze świadczeń współmałżonka, zamiast płacić za różnicę między ubezpieczeniem własnym i współmałżonka.

To okładka!

Planując posiadanie tego rodzaju ubezpieczenia, należy wziąć pod uwagę koszty opieki długoterminowej. Sprawdź, czy ubezpieczenie na opiekę długoterminową jest dobrym pomysłem, konsultując się z doradcą finansowym. Teraz już wiesz, które z poniższych stwierdzeń dotyczy ubezpieczenia na opiekę długoterminową.