Kto wynalazł suszarkę do rąk? Przeczytaj te zaskakujące rzeczy!

Czy wiesz, kto wynalazł suszarkę do rąk? DJ Watrous, R.B. Hibbard i J.G. Bassett z Airdry Manufacturing of Groton w stanie Nowy Jork stworzył pierwszą suszarkę około 1921 roku.

To urządzenie jest dostępne jako wbudowana lub samodzielna jednostka podłogowa, która zawiera odwrócony wentylator (podobny do przenośnej suszarki) obsługiwany pedałem nożnym. Takie maszyny były sprzedawane jako ręczniki elektryczne Airdry, które można znaleźć w toaletach, salonach fryzjerskich i miejscach pracy.

Kto wynalazł suszarkę do rąk? Przeczytaj te zaskakujące rzeczy!

Suszarki do rąk ewoluowały w najnowocześniejszy sprzęt, który może szybko i skutecznie wysuszyć ręce w każdej łazience. Kilku producentów od prawie stulecia pracuje nad wyeliminowaniem ręcznika do rąk, zastępując go wdmuchiwaniem powietrza – lub co za prawdziwy przełom! Droga do rozwoju w zakresie naszego wpływu na środowisko lub trwałości jest długa, ale zastąpienie ręczników do rąk potężnym sprzętem to dobry początek. O wiele więcej zaskakujących faktów na temat suszarek do rąk, więc czytaj dalej i odkrywaj więcej.

Podstawy suszarki do rąk

Po umyciu rąk suszarka do rąk wydaje się być sprzętem elektrycznym, który wykorzystuje źródło ciepła i wentylator do suszenia rąk ludzkich. Jest często używany w toaletach publicznych jako opłacalny zamiennik ręczników. Może być obsługiwany ręcznie lub automatycznie, w zależności od tego, czy przycisk jest wciśnięty.

Zasada działania suszarki do rąk

Suszarki do rąk są rodzajem grzejników ściennych o najbardziej podstawowym poziomie. Ogrzewa powietrze w pomieszczeniu, zanim wdmuchuje je z powrotem. Suszarka do rąk różni się od termowentylatora ściennego tym, że nie nagrzewa się tak bardzo, nie działa przez długi czas, nie ma na celu ogrzania całego pomieszczenia, dlatego jest przeznaczona wyłącznie do użytku w łazienkach, podczas gdy nie każdy termowentylator ścienny przeznaczony jest do umieszczenia w toalecie.

Czujnik podczerwieni, często nazywany przyciskiem startowym, zwykle rozpoczyna operację suszenia rąk. Ruch aktywuje detektory, a użytkownik musi nacisnąć przycisk, aby je uruchomić. Każdy z nich uruchomi suszarkę do rąk. Gdy wystąpi aktywność, silnik się włączy.

Zasysa powietrze przez otwory wlotowe wyrzeźbione w bokach pojazdu. Takie otwory wentylacyjne umożliwiają przepływ powietrza przez filtrację przed dotarciem do silnika. Po przejściu przez silnik oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane z prędkością do 430 mil na godzinę. Jego atmosfera jest kierowana przez jedną lub dwie dysze po przejściu przez urządzenia grzewcze (zwykle elektryczne części metalowe do ogrzewania). Obszar pod wylotem dyszy to miejsce, w którym ludzie trzymają ręce, aby je wysuszyć. Możesz również chcieć wiedzieć, która suszarka do rąk jest najlepsza.

Zalety suszarki do rąk

Uważa się, że suszarki do rąk są przyjazne dla środowiska, ponieważ wytwarzają mniej odpadów i śmieci w porównaniu z ręcznikami papierowymi, których nie można ponownie użyć. Producenci suszarek do rąk uważają, że usunięcie tego zapotrzebowania na ręczniki papierowe pozwoli zaoszczędzić ponad 4 miliardy ręczników papierowych rocznie, co odpowiada około 100 000 drzew. Według innych badań, podczas gdy większość oddziaływania suszarki do rąk na środowisko ma miejsce podczas użytkowania, to oddziaływanie na tle ręczników papierowych występuje głównie na etapie wytwarzania i produkcji materiałów. Przewiduje się, że suszarki do rąk będą zużywać o 7% mniej energii w pierwszym roku io 25% mniej w ciągu czterech lat niż ręczniki papierowe.

Badania przeprowadzone przez Global Dryer dotyczące 100 suszarek do rąk wyposażonych w systemy szkolne w Topeka w stanie Kansas wykazały średnie oszczędności na poziomie 33,5 ton odpadów, 670 000 galonów świeżej wody oraz 588 gałęzi drzew; niektóre inne badania przeprowadzone przez Global Dryer dotyczące 150 suszarek do rąk zamontowanych w stanowym domu stanowym w Iowa wykazały średnie oszczędności w wysokości 10 ton odpadów i 175 drzew. Jednak po rozważeniu wszystkich rozważań, holenderskie badania opublikowane w marcu 1994 r. wykazały, że suszarki do rąk lub ręczniki papierowe do technik suszenia rąk nie są równorzędne pod względem środowiskowym.

Po wysuszeniu ich suszarką z ciepłym powietrzem ogólna liczba zarazków wzrosła o 192 procent na czubkach palców i 255 procent na dłoniach. Ogólna liczba zarazków na palcach wzrosła o około 40 procent, a na dłoni wzrosła o 15 procent po wysuszeniu suszarką na strumień powietrza. Maksymalna liczba zarazków na czubkach palców zmniejszyła się o 75 procent i do 77 procent na dłoni po osuszeniu dłoni ręcznikiem papierowym.

Koszt suszarki do rąk

Suszarki do rąk stają się coraz powszechniejsze w miejscu pracy ze względu na ich widoczne oszczędności. Według producentów suszarki do rąk mogą zaoszczędzić do 95,5% na ręcznikach papierowych (na przykład korporacja może zapłacić 2840 USD rocznie za ręczniki papierowe, ale tylko 15 USD rocznie na suszarki do rąk będzie się różnić w zależności od ceny ręczników papierowych i energii). . W przeciwieństwie do ręczników papierowych, które trzeba zmieniać, wymagają stosunkowo niewielkiej pielęgnacji.

Suszarki do rąk wytwarzają dużo hałasu, który denerwuje wiele osób. Suszarki do rąk na stałe emitują często ponad 70 decybeli w promieniu 3,0 m podczas użytkowania. W przypadku dzieci, których uszy wydają się być na górze gadżetu, jest to znacznie głośniejsze i może naruszać ograniczenia bezpieczeństwa. Z drugiej strony, niektóre modele są ciche kosztem szybkości suszenia. Cóż, już wiesz, kto wynalazł suszarkę do rąk.

To okładka!

Dowiedziałeś się, kto wynalazł suszarkę do rąk. Suszarka do rąk to bardzo innowacyjne urządzenie elektryczne, które eliminuje używanie zdrowszych dla naszego środowiska ręczników papierowych. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odłączyć suszarkę gazową i jak przełączyć się z suszarki gazowej na elektryczną. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.