Kto płaci za pokoje hotelowe dla gości weselnych?

Odpowiedzią na to, kto płaci za pokoje hotelowe dla gości weselnych, są gospodarze. Omówimy jednak również inne względy, ponieważ za pokoje, w których będą przebywać goście weselni, mogą odpowiadać inne osoby.

O tym, kto płaci za miesiąc miodowy na weselu, dyskutowaliśmy również w innym artykule, jeśli jesteście ciekawi oczekiwań związanych z tym kosztem ślubu. Zapraszamy do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej przewodników po etykiecie w sprawach finansowych ślubu.

Kto płaci za pokoje hotelowe dla gości weselnych?

Kto płaci za pokoje hotelowe gości weselnych?

Oczekuje się, że gospodarz wesela opłaci i zarezerwuje pokoje hotelowe dla gości weselnych. Tradycyjnie blokujesz pokoje hotelowe, więc wszyscy goście będą znajdować się w tym samym miejscu.

Jednak goście mogą również wpłacić opłaty, a niektórzy nawet całkowicie płacą za swoje pokoje. A w zależności od rozmów rodzinnych państwo młodzi płacą za działania gości weselnych, takie jak wycieczki i wycieczki, zwłaszcza jeśli jest to ślub docelowy.

Jeśli budżet jest napięty, gospodarze lub rodzice Pary Młodej mogą również zdecydować się na opłacenie tylko noclegu wesela. Dlatego też oczekuje się, że osoby, które nie są druhną i drużbami, zapłacą za pokój w hotelu.

Ale jeśli masz krewnego lub przyjaciela, który chce być na weselu lub jest dla Ciebie niezbędny, dopuszczalne jest, aby panna młoda i pan młody pokryli koszty zakwaterowania.

Aby uniknąć konfliktów, zwłaszcza z opłatami za zakwaterowanie, zachowaj dyskrecję, jeśli płacisz tylko za wybrane osoby. Nie chcesz niechcący wzbudzić zazdrości u znajomych i rodziny lub zawstydzić osoby, za którą zapłaciłeś.

Czy goście płacą za hotel na weselu?

Goście weselni mogą opłacić swój hotel, ale powszechną praktyką jest to, że gospodarze pokrywają koszty zakwaterowania. Kim są więc gospodarze wesela?

Tradycyjnie rodzina panny młodej organizuje wesele i to ona pokrywa większość wydatków związanych z weselem. Obejmuje to zakwaterowanie wesela, a nawet transport w dniu ślubu.

Jednak możliwe jest również, że rodzina panny młodej płaci tylko za pokoje dla wesela, wtedy noclegi dla drużbów opłaca rodzina pana młodego. Oboje rodzice Pary Młodej mogą nawet dzielić koszty zakwaterowania gości.

Ale jak wspomniano wcześniej, jako gość możesz również zapłacić za swój hotel. Możesz chcieć inny hotel ze względu na osobiste wycieczki, nie jesteś uczestnikiem wesela lub uważasz, że bardziej gustownie jest zapłacić za zakwaterowanie.

Czy to niegrzeczne prosić gości weselnych o opłacenie zakwaterowania?

Nie jest niegrzecznie prosić gości weselnych o opłacenie noclegów, zwłaszcza jeśli nie zaznaczyłeś w zaproszeniu, że zapewniasz zakwaterowanie. Byłoby jednak tandetnym wspomnieć, że zakwaterowanie jest zapewnione, ale poproś gości, aby zapłacili po przyjeździe.

Najlepiej przejrzyj przewidywane wydatki, w tym te, za które zapłacisz i te, które goście muszą zapłacić za siebie. Obie strony powinny liczyć się ze swoim budżetem i nie ma żadnych szczegółowych zasad, które należy przestrzegać, kto musi za co płacić.

Na przykład, jeśli wiesz, że Twój gość ma osobiste ograniczenia finansowe, nie byłoby grzecznie oczekiwać, że weźmie udział w weselu w innym mieście lub za granicą. Państwo młodzi mogą również doliczyć się do kosztów zakwaterowania, aby zapewnić wszystkim, którzy muszą być uwzględnieni, udział i nocleg.

Za co powinni płacić goście weselni?

Przewidywane wydatki gości weselnych zależą od wielu czynników. Na przykład niektóre wesela mogą, ale nie muszą, pokryć koszty transportu i zakwaterowania.

Możesz także zapłacić za własny strój ślubny, co jest bardzo prawdopodobne, jeśli nie jesteś częścią przyjęcia weselnego. Ale oczywiście goście również zapłacą i będą odpowiedzialni za swoje prezenty ślubne.

W zależności od twoich relacji z panną młodą i panem młodym możesz zostać poproszony o podzielenie kosztów weselnego prysznica i innych wydarzeń przedślubnych. Oto, kto płaci na przykład za prysznic weselny.

Czy goście weselni płacą za posiłek?

Goście weselni nie muszą płacić za posiłek, ponieważ byłoby to tandetne, ponieważ zaprosiłeś ich na wydarzenie. Jednak w recepcji, w której mogą być barem, niektóre pary wybierają bar gotówkowy zamiast otwartego baru.

Spodziewaj się, że na weselu zapłacisz za drinki w barze gotówkowym. Ale za sam posiłek zapłacą gospodarze lub panna młoda lub pan młody.

Ile goście płacą za śluby?

Goście mogą płacić za hotele i wycieczki na wesele, zwłaszcza jeśli nie są częścią przyjęcia weselnego. A nawet jeśli zakwaterowanie jest wliczone w cenę, powinieneś być przygotowany na opłacenie obsługi pokoju i innych spraw osobistych.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, kto płaci za pokoje hotelowe dla gości weselnych, kim są gospodarze.

Jednak możliwe jest również, aby para lub goście sami opłacili zakwaterowanie, zwłaszcza na ślubach docelowych. Po prostu przejrzyj swoje zaproszenia, aby uniknąć nieporozumień dotyczących oczekiwanych płatności uczestników.