Kiedy zarejestrować się na prezenty ślubne: najlepszy czas

Odpowiedź na pytanie, kiedy zarejestrować się na prezenty ślubne, jest po przyjęciu zaręczynowym. Ale zanim przejdziesz do tych informacji, musisz zrozumieć etykietę podczas tworzenia rejestru ślubów.

W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, więc czytaj dalej poniżej. Co więcej, możesz chcieć dowiedzieć się, ile przysług ślubnych zamówić.

Kiedy zarejestrować się na prezenty ślubne: najlepszy czas

Jako osoba, która bierze ślub, powinieneś być również przygotowany na wręczanie gościom prezentów za przybycie na wesele.

Oto Twój przewodnik, kiedy zarejestrować się na prezenty ślubne

Po przyjęciu zaręczynowym

Najlepszą porą na zarejestrowanie się na prezenty ślubne jest przyjęcie zaręczynowe. Możesz to zrobić w kilka tygodni po tej okazji, ale możesz też zarejestrować się wcześniej na dwa tygodnie przed przyjęciem zaręczynowym.

Ponieważ rejestrujesz się po przyjęciu zaręczynowym, użyj liczby gości podczas tej uroczystości jako przewodnika po liczbie przedmiotów do zarejestrowania. Następnie, gdy dzień ślubu dobiega końca, możesz dodać więcej przedmiotów, a także sfinalizować listę gości.

Innym powodem, dla którego najlepiej jest zarejestrować się na prezenty ślubne po przyjęciu zaręczynowym, jest to, że pojawi się na stronie internetowej, zanim weźmiesz prysznic i inne przyjęcia przed ślubem.

Przed wydarzeniami przedślubnymi

Kiedy ludzie biorą udział w twoich prysznicach i przyjęciach, najprawdopodobniej użyją rejestru ślubów, aby znaleźć prezent do przyniesienia. Ale ponieważ jest to impreza przedślubna, upewnij się, że masz tańsze prezenty.

Możesz również mieć gości, którzy nie będą mogli uczestniczyć w samym weselu. Jeśli tak, mogą zamiast tego przyjść na imprezy przedślubne z prezentem z rejestru.

Przed zaproszeniami

Niektóre pary nie urządzają przyjęcia zaręczynowego. Więc jeśli go nie będziesz mieć, kiedy powinieneś zarejestrować się na prezenty ślubne?

Innym odpowiednim momentem jest wysłanie zaproszeń ślubnych. Jeśli masz również zapisane daty, zbuduj rejestr ślubów przed wysłaniem tych kartek.

Oznacza to, że utworzysz rejestr na sześć miesięcy przed ślubem, tak jak zwykle, gdy wysyłane są zapisy dat. Ponownie, może to być okazją dla gości do wcześniejszego wysłania prezentów, jeśli nie mogą uczestniczyć w samym weselu.

Dołącz witrynę ślubną do zapisywania dat lub zaproszeń na ślub wraz z informacjami dotyczącymi rejestru ślubów. Możesz również potraktować datę wysłania zaproszeń jako ostateczny termin rejestracji ślubu, aby goście mogli kupić prezenty w odpowiednim czasie.

Możesz przeczytać o tym, jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne, aby odpowiednio je zaplanować.

Czy powinienem zarejestrować się na prezenty ślubne?

Nie potrzebujesz rejestru ślubów, jeśli nie chcesz go mieć. Niektóre pary mogą myśleć, że mają już wszystko, czego potrzebują, a prezenty są niepotrzebne.

Jednak Twoi goście weselni i tak prawdopodobnie coś Ci kupią. Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest otrzymanie czegoś, do czego nie masz pożytku.

Równie dobrze możesz dostać prezent, który Ci się podoba, ponieważ dzięki temu gość poczuje się lepiej. Pamiętaj, że są ludzie, którzy okazują swoją miłość poprzez dawanie prezentów.

Co więcej, trudno jest zdecydować, co dać komuś, kto bierze ślub. Możesz również obawiać się dostarczenia czegoś, co jest potencjalnie lekceważące jako gość.

A co, jeśli nie chcesz mieć rejestru ślubów?

Jeśli naprawdę nie chcesz księgi weselnej, ale ludzie nalegają, zawsze możesz powiedzieć im prawdę, że myślisz, że prezenty nie przydadzą ci się. Niektóre pary decydują się również na kasę fiskalną i wykorzystują ją na miesiąc miodowy lub inne wydatki po ślubie.

Inną opcją jest skierowanie gości do organizacji charytatywnej lub fundacji. W ten sposób nie będziesz musiał otrzymywać prezentów, których Twoim zdaniem nie potrzebujesz, a także będziesz pomagać tym, którzy ich potrzebują.

Czego nie należy umieszczać w swoim rejestrze ślubów?

Rzeczy, których nie zamierzasz używać lub rzeczy, które po prostu zwrócisz

Twój rejestr ślubów powinien zawierać listę funkcjonalnych i praktycznych elementów. Nie wkładaj rzeczy, które nie mają zastosowania, a co więcej, nie dołączaj przedmiotów, które zamierzasz zwrócić.

W dzisiejszych czasach, jeśli potrzebujesz gotówki, dopuszczalne jest posiadanie kasy fiskalnej. Jeśli twoja lista jest wypełniona przedmiotami, które planujesz zwrócić, będzie to oczywiste dla gości.

Te same przedmioty z różnych sklepów

Dokładnie sprawdź swoją listę, aby upewnić się, że nie będziesz mieć powtarzających się pozycji z różnych sklepów. Możesz pomyśleć, że dajesz gościom wiele opcji, ale może to być mylące z ich strony.

Jeśli to zrobisz, możesz mieć wielu gości, którzy dadzą ci ten sam przedmiot.

Bardzo drogie przedmioty

W rejestrze mogą znajdować się drogie pozycje, o ile są też niedrogie. Zawsze miej na uwadze możliwości swoich gości, ponieważ niektórzy mogą nie stać na kosztowne prezenty.

Ile rejestrów to za dużo?

Przechodzenie przez trzy sklepy to za dużo dla twojego rejestru ślubów. A decydując się na sklepy, pomyśl o swoich gościach i o tym, gdzie potencjalnie będą robić zakupy.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy zarejestrować się na prezenty ślubne, co powinno nastąpić po przyjęciu zaręczynowym.

Możesz również zarejestrować się przed wysłaniem zaproszeń ślubnych. W ten sposób goście mają mnóstwo czasu na zakup i wysłanie prezentu, zwłaszcza ci, którzy nie mogą przybyć na wesele.