Kiedy zapalić świeczkę?

Palenie świec może wydawać się najprostszym zadaniem, prawda? Chodzi mi o to, że wszystko, co musisz zrobić, to po prostu go zapalić i to wszystko. Cóż, jestem tutaj, aby ci powiedzieć, że tak nie jest; Nauczę cię, kiedy zapalić świeczkę i wszystkie te fajne rzeczy.

Kiedy zapalić świeczkę

Z Chai o poranku

Rozważ następujący scenariusz: wstajesz z łóżka, długo ziewasz, wyciągasz ręce i jesteś gotowy do rozpoczęcia dnia. Jednak zanim to zrobisz, poświęć trochę czasu na zapalenie świecy zapachowej. Zapach przeniknie Twoje otoczenie, a teraz popijaj swoją ulubioną herbatę/kawę.

Kiedy zapalić świeczkę?

Ten zapach pomoże Ci się skoncentrować, da mózgowi i zmysłom sygnał do spokojnego rozpoczęcia pracy. Podobnie zapach świecy oczyszcza powietrze, jednocześnie napełniając je pozytywną energią. Podejmij skromny wysiłek, by każdego ranka zapalać słoik z zapachową świecą, a natychmiast zauważysz różnicę w swoim nastawieniu.

Gdy czytasz swoją ulubioną biografię lub fikcję

Czytanie samo w sobie jest formą leczenia. Szybko wciągamy się w historie bohaterów i zaczynamy kochać ich podróż. Ponadto czytanie książki zapewnia nam ekspozycję, której nie może dorównać żadna inna aktywność.

Dlaczego więc nie mieć wokół siebie uspokajającego zapachu, kiedy skupiamy się na tej regularnej praktyce czytania? Świece zapachowe mają jedną zasadniczą cechę: mogą rozjaśnić każdą sytuację. Dzieje się tak dlatego, że zapachy przekazują naszym zmysłom, aby się skupić i docenić, aby pełniej przeżywać każdą chwilę.

Książki i świece są idealnymi towarzyszami, ponieważ łagodzą zmęczenie psychiczne i uzupełniają się nawzajem pod każdym względem. Więc następnym razem, gdy pójdziesz po tę książkę, którą chciałeś przeczytać, nie zapomnij wziąć swojego ulubionego słoika ze świecami zapachowymi.

Podczas wykonywania tego ostatniego projektu/zadania

Wszyscy od czasu do czasu odczuwaliśmy potrzebę skupienia się na dotrzymaniu terminu. Trzymaj się z boku i nie tracić koncentracji podczas pracy nad krytyczną prezentacją PowerPoint. Dokonaj prostej regulacji tutaj i zacznij zapalać świecę za każdym razem, gdy pojawisz się w kabinie biurowej.

Być może przekaż to nowemu koledze, który ma trudności z przystosowaniem się do nowego otoczenia. Posiadanie świecy w pobliżu w godzinach pracy może pozwolić ci odpocząć, przeorganizować wszystko i dać sobie nowy początek. Oderwij się na kilka sekund od pracy i spróbuj skupić się na płomieniu świecy.

Goście na przyjęciu

Czy to nie długi dzień? Kolacja to moja absolutnie ulubiona pora dnia. Po długim, wyczerpującym dniu i całej naszej pracy wszyscy zasługujemy na pyszne jedzenie, które pomoże nam zapomnieć o wszystkim i odpocząć.

Przed spożyciem całego posiłku poświęć chwilę na zapalenie swojej ulubionej świecy zapachowej. Pozwól, aby wypełniła Twoją jadalnię tą relaksującą atmosferą. Na tę okazję wybierz lżejszy aromat, który pomoże Ci kołysać się w tle romantycznej muzyki.

Może Frech Wanilia? Jeśli świeca może pomóc ci nabrać sił na poranny pośpiech. Pozwala też zatrzymać wszystkie myśli, zrelaksować się i na chwilę zapomnieć o wszystkim.

Gdy masz silne pragnienie snu dziecka

W porządku, wszyscy zmagaliśmy się z tym w pewnym momencie naszego życia, prawda? Odcinając się od wszystkich niepokojów i zmartwień i po prostu wyłączając nasz mózg i kładąc się spać. Wszyscy pragniemy tego dziecięcego snu w nocy.

Świeca zapachowa, która jest naturalnym środkiem uspokajającym, może jedynym rozwiązaniem. Zapach i światło świecy sygnalizują naszemu umysłowi miłość do siebie i dobre samopoczucie oraz pomagają w wywołaniu spokoju. Więc weź swój ulubiony zapach, który wyraża Twoją osobowość i zapal go przed pójściem spać.

Korzyści z zapalenia świeczki

Pomoc w przypominaniu sobie pozytywnych wspomnień

Może być powód, dla którego chcesz zapalić konkretną świecę i przytulić się na kanapie, prawda? Zwłaszcza, gdy czujesz się przygnębiony i pragniesz przypomnieć sobie szczęśliwą chwilę. Niektóre zapachy mogą z łatwością pobudzać wspomnienia i emocje, zapewniając uczucie szczęścia, jeśli pasują do określonego momentu w Twoim życiu.

Według Psychology Today kilka badań behawioralnych pokazuje, że zapachy z większym prawdopodobieństwem wywołują intensywne wspomnienia emocjonalne. Podobnie może szybko poprawić nastrój, jeśli czujesz się smutny. Więc jeśli masz zły dzień, zapalenie świecy, która przypomina ci o szczęśliwszym okresie, może pomóc ci poczuć się lepiej.

Może pomóc w poprawie nastroju.

Zapachy, które mogą pomóc Ci zapamiętać przyjemne doświadczenia z Twojego życia, z dużym prawdopodobieństwem będą miały te same cechy, które pomogą Ci poprawić nastrój. Na przykład, według ELLE Decor, japońskie badania na 12 osobach z depresją wykazały, że zapach cytryny pomógł zmniejszyć dawkę antydepresantów. Ponadto zwiększył ich funkcję immunologiczną i wyrównał poziom hormonów.

Kiedy więc czujesz się przygnębiony i chcesz szybko poprawić nastrój, rozważ użycie świecy o aromacie cytrusów lub rozmarynu. W tym samym czasie medytujesz w ciemności, aby skupić się na stymulującym zapachu, jednocześnie próbując oczyścić myśli.

Wniosek, kiedy zapalić świeczkę

Oto różne momenty zapalania świecy. Ponadto niektórzy ludzie zapalają świece na określone wydarzenie w swoim życiu. Niech cię oświecą, dlaczego są specjalne świece na różne okazje.