Kiedy wymienić podgrzewacz wody? 7 zaskakujących znaków!

Zastanawiasz się, kiedy wymienić podgrzewacz wody? Jest siedem znaków, którymi się wam podzielimy; te rzeczy poznasz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Jeżeli podgrzewacz wody był regularnie konserwowany z natychmiastowymi naprawami w razie potrzeby, będzie działał przez kilka lat. Podgrzewacz wody w twoim domu prawdopodobnie nadal jest taki sam, odkąd się tam przeprowadziłeś.

Kiedy wymienić podgrzewacz wody? 7 zaskakujących znaków!

Ale bez względu na to, jak dobra jest rzecz, to się skończy. Musisz wymienić swój podgrzewacz wody prędzej czy później, gdy nie będzie już mógł wykonywać tego, czego się od niego oczekuje. Być może rozważasz naprawę swojego urządzenia, ale należy zwrócić uwagę na pewne oznaki, aby dowiedzieć się, czy nadszedł czas na wymianę.

7 znaków, że należy wymienić podgrzewacz wody

Żaden znak nie wskazuje, kiedy dokładnie należy uzyskać zamiennik. Zaleca się skonsultowanie się z hydraulikiem przed dokonaniem wyboru. Czasami naprawa wystarczy, ale czasami nie jest już tego warta, a hydraulik może ci powiedzieć, co jest w przypadku twojego urządzenia. Kiedy więc wymienić podgrzewacz wody?

#1. Mniejsza objętość wody

Jednym z wyraźnych wskazań, że konieczna jest wymiana, jest niewielka ilość ciepłej wody wypływającej z podgrzewacza. Załóżmy, że to żaden problem, że wszyscy wcześniej biorą prysznic, ale teraz inni mają do czynienia z letnim grzejnikiem. To ostrzeżenie, że twoja jednostka upada. Najlepiej byłoby, gdybyś kupił nowy podgrzewacz wody.

#2. Korozja

Nie powinno być żadnej korozji, chyba że podgrzewacz wody jest za stary. Jeśli pojawi się korozja, naprawy nic na to nie poradzą i trzeba już wymienić urządzenie.

#3. Zwiększone rachunki za ogrzewanie

Większość zużycia energii na ogrzewanie przypada na ciepłą wodę. Podupadający podgrzewacz wody zacznie działać nieefektywnie. W takim przypadku najlepiej jest zlecić sprawdzenie przez profesjonalistę, aby dowiedzieć się, czy wymiana będzie bardziej ekonomiczną opcją.

#4. Zbyt wiele napraw

Zwróć uwagę, ile razy w ciągu roku naprawiasz podgrzewacz wody. Generalnie naprawy nie powinny przekraczać dwóch razy w roku. Zamiast wydawać pieniądze na naprawę, która ma trwać dłużej, zainstaluj kolejną. Umów się na instalację z hydraulikiem!

#5. Za stary podgrzewacz wody

Twój podgrzewacz wody nie będzie trwał wiecznie. Z biegiem czasu będziesz musiał zainstalować zamiennik podgrzewacza wody. Problem polega jednak na tym, że wielu właścicieli domów nie wie, kiedy ich jednostka osiągnie datę ważności. Może to doprowadzić do większej liczby sytuacji, w których grzejnik zacznie się zużywać ze względu na swój wiek.

W większości żywotność podgrzewaczy wody waha się od 8 do 10 lat. Chociaż ogólne zalecenie dotyczące wymiany podgrzewacza wody jest takie, że będziesz musiał wymienić urządzenie przed upływem tego czasu, gdy osiągnie on dziesięć lat. Ale w przypadku innych jednostek ten harmonogram można przekroczyć, a wymianę można przesunąć na kolejny rok lub dwa . Jednak nadal najlepiej jest wymienić jednostkę po 10 latach od daty produkcji, niezależnie od tego, czy pojawiają się objawy.

W każdym razie wiedz, jak wymienić element podgrzewacza wody.

#6. Hałas

Innym znakiem, że konieczna jest wymiana, jest hałas generowany przez podgrzewacz wody. Im starszy staje się twój podgrzewacz wody, tym głośniejszy dźwięk dudniący, gdy zbiornik podgrzewa wodę. Problem ten byłby łatwo zauważalny w gospodarstwach domowych zużywających duże ilości ciepłej wody.

Jedną z przyczyn hałasu jest gromadzenie się osadów. Gdy stary podgrzewacz wody podgrzewa wodę raz za razem, osad zacznie tworzyć się na dnie zbiornika. W końcu osady te zaczną twardnieć i gęstnieć na dnie zbiornika. To szybko zużyje podgrzewacz wody i spowoduje więcej problemów. Cóż, powinieneś wiedzieć, czy powinieneś wymienić podgrzewacz wody, zanim się zepsuje.

Niektóre problemy wynikające z tego to nieefektywność i przyspieszone uszkodzenia. Jeśli w podgrzewaczu wody nagromadzi się osad, zużyje on więcej energii, ponieważ zwiększy się odkształcenie. Co więcej, wydłużony czas spędzony przez zbiornik na podgrzanie wody spowoduje kruchość metalu, zwiększając w ten sposób prawdopodobieństwo powstania pęknięć. Hałas wynikający z nagromadzenia osadu jest oznaką, że Twój zbiornik w końcu przecieknie.

#7. Podgrzewacz wody już nie grzeje

Ciepła i ciepła woda to konieczność w każdym gospodarstwie domowym. Bez tego nie można brać prysznica, myć rąk, uruchamiać pralki ani zmywać naczyń. Większość mieszkańców przyjmuje jednak za pewnik znaczenie ciepłej wody. Utratę ciepła w dostawie wody można przypisać różnym problemom, w tym zbyt małym rozmiarom zbiornika w domu, uszkodzeniu elementu grzejnego lub niewłaściwej regulacji termostatu. Dwa ostatnie problemy można szybko naprawić i niekoniecznie wymagają wymiany. Jednak do pierwszego potrzebujesz jeszcze jednego grzejnika. Upewnij się, że tym razem masz odpowiedni rozmiar zbiornika dla swojego gospodarstwa domowego.

To okładka!

Woda jest jednym z najczęściej wykorzystywanych zasobów w każdym gospodarstwie domowym. Do większości codziennych zastosowań potrzebne jest ciepło. W związku z tym, gdy podgrzewacz wody zaczyna się psuć, należy natychmiast rozwiązać problem, aby zapewnić domownikom wygodę. Obejmuje to wiedzę, kiedy należy wymienić podgrzewacz wody. W każdym razie, wiedz też, jak naprawić gazowy podgrzewacz wody!