Kiedy szczyt sezonu weselnego a sezon poza sezonem?

Odpowiedzią na to, kiedy jest szczyt sezonu ślubnego, są miesiące wiosenne i jesienne. Poniżej omówimy bardziej szczegółowo szczyt sezonu weselnego i pomożemy Ci zdecydować, czy ślub w popularnych miesiącach, czy poza sezonem będzie bardziej praktyczny.

Ale mówiąc o wyborze pory roku na wesela, zachęcamy do przeczytania naszego osobnego poradnika, jak wybrać datę ślubu. Ustalenie harmonogramu ślubu powinno być wykonane w pierwszej kolejności podczas planowania ślubu, aby przygotować się sprawniej.

Kiedy szczyt sezonu weselnego a sezon poza sezonem?

Kiedy jest szczyt sezonu ślubnego i popularne miesiące ślubne?

Sezon wiosenny

Wiosna, szczególnie majowa do jesieni, to szczyt sezonu weselnego. Nic w tym dziwnego, bo klimat jest komfortowy, zwłaszcza na malownicze wesela plenerowe.

Nie będzie ani za gorąco, ani za zimno, a kwiaty kwitną, idealne na wesele. Więc wskazówka, jeśli chcesz wiosenny ślub bez martwienia się o dostępność miejsca i dostawcy, zrób to w marcu.

Lub, jeśli planujesz datę ślubu w kwietniu i maju, wcześniej zarezerwuj u sprzedawców i miejsce. Po prostu bądź przygotowany na wyższe opłaty ze względu na większe zapotrzebowanie na potrzeby weselne.

Sezon jesienny

Innym popularnym sezonem na ślub są miesiące jesienne. Jesień to kosztowny sezon na ślub, ponieważ wczesna jesień słynie obecnie z wesel.

To, co sprawia, że ​​jesień jest szczytowym sezonem ślubnym, to klimat, zwłaszcza jeśli wolisz chłodniejszą ceremonię ślubną. Ale ponieważ jeszcze nie jest zima, nie byłoby zbyt sucho na ślub w plenerze.

Jak więc zaoszczędzić na wydatkach na ślub, jeśli chcesz mieć jesienny ślub? Zanim rozpocznie się sezon jesienny, będziesz mieć większą szansę na zdobycie ofert i rabatów od różnych miejsc weselnych i dostawców.

Jaki jest najbardziej ruchliwy miesiąc na śluby?

Najbardziej pracowity czas na wesela przypada na szczytowe miesiące późnej wiosny i wczesnej jesieni. Biorąc to pod uwagę, szczytowymi miesiącami ślubów są maj, wrzesień i październik.

Maj

Wiosna jest idealna na romantyczne wesela, ponieważ najbardziej kolorowe kwiaty są w sezonie, zwłaszcza jeśli masz ochotę na ślub w ogrodzie. Jednak ślub w maju będzie również oznaczał, że będziesz musiał wcześniej zarezerwować sprzedawców, ponieważ będą na nich duże zapotrzebowanie.

Niektórzy wspominają również, że czerwiec i sierpień słyną z letnich ślubów, zwłaszcza ślubów na plaży. Jednak kwiecień i maj stają się bardziej pracowite, ponieważ pogoda jest bardziej wybaczalna.

wrzesień i październik

Następnie, w przypadku ślubów jesiennych, szczytowe miesiące weselne przypadają na wrzesień i październik. Pogoda w tym okresie jest idealna, ponieważ nie jest zbyt wilgotno ani sucho.

Pamiętaj jednak, gdzie odbędzie się wesele, zwłaszcza jeśli we wrześniu chcesz mieć ślub na wschodnim wybrzeżu ze względu na ryzyko huraganu. Z drugiej strony w przypadku październikowych ślubów jedyną potencjalną przeszkodą są wyższe ceny, szczególnie w przypadku miejsc, ponieważ jest to najpopularniejszy miesiąc na ślub.

Przeczytaj, w co się ubrać na jesienne wesele w plenerze, aby poprowadzić swoich gości, jeśli dokonałeś rezerwacji w tym pożądanym szczycie sezonu weselnego.

Co to jest szczyt sezonu weselnego?

Szczyt sezonu weselnego odnosi się do miesięcy w roku, w których wesela są najbardziej ruchliwe. W rezultacie ceny na potrzeby weselne są wyższe, a rezerwacje i miejsca mogą być trudne ze względu na popyt.

Szczytowe miesiące weselne różnią się z roku na rok, a także miejsca, w których odbędzie się wesele. Oczywiście, plaże mają lato jako szczyt sezonu ślubnego, podczas gdy jesień jest szczytem sezonu ślubnego w niektórych stanach.

Ale generalnie większość par preferuje wiosnę i jesień na wesele ze względu na przyjemną pogodę. Nie pozwól, aby ta myśl Cię ograniczała, ponieważ nawet zimowe miesiące mogą być idealne na wesela przy odpowiednim zaplanowaniu.

Jaki jest najmniej popularny miesiąc ślubów?

Najmniej popularne miesiące na ślub to grudzień, styczeń i luty. Uważa się, że marzec jest poza sezonem weselnym, ale pary już zaczynają planować popularne wiosenne miesiące.

Dlaczego na wesela od grudnia do marca jest poza sezonem? Może to być spowodowane świętami, kiedy ludzie obchodzą je najpierw przed ślubem.

Niektórzy goście mogą również nie być w stanie uczestniczyć, jeśli wesele odbywa się w ruchliwych miesiącach z powodu wakacji i spotkań rodzinnych. Wreszcie, kolejnym powodem jest sezon zimowy, kiedy może być za zimno na ceremonię plenerową, która staje się coraz bardziej popularna niż wesela w pomieszczeniach.

Jaki jest najlepszy sezon na ślub?

Popularne miesiące weselne są znane nie bez powodu i warto być bardziej proaktywnym, jeśli oznacza to zabezpieczenie sprzedawców i miejsc nawet w szczycie sezonu weselnego. Nie oznacza to jednak, że miesiące letnie i zimowe nie są najlepszymi porami roku na ślub.

Sezon letni jest nadal fantastyczny na randkę, zwłaszcza na ślub w tropikach. Z drugiej strony zaletą ślubu w miesiącach zimowych są tańsze pakiety i oferty, które sprzedawcy i lokale oferują jako ślub poza sezonem.

Co więcej, wesela zimowe mogą być równie piękne, jak kolorowe wesela wiosenne lub jesienne, ponieważ biel i tak jest tradycyjnym kolorem ślubnym.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując, kiedy jest szczyt sezonu ślubnego, jest to od późnej wiosny do wczesnej jesieni.

Najbardziej ruchliwymi miesiącami na wesela są maj, wrzesień i październik, więc zarezerwuj miejsce i dostawców wcześniej, jeśli masz wesele w tych szczytowych miesiącach weselnych. Mamy nadzieję, że było to pomocne przy planowaniu; daj nam znać, jaki według Ciebie jest najlepszy miesiąc ślubu.