Kiedy otwierasz prezenty ślubne: 3 najlepsze czasy

Odpowiedź na to, kiedy otwierasz prezenty ślubne, nie jest jednoznaczna, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Oto trzy przykłady, które pomogą Ci dowiedzieć się, kiedy należy to zrobić.

Zalecamy również przeczytanie o tym, kiedy zarejestrować się na prezenty ślubne. Zawsze możesz skorzystać z wiedzy o tych rzeczach, aby postępować zgodnie z dobrą etykietą i pomóc swoim gościom wiedzieć, kiedy wręczać prezenty.

Kiedy otwierasz prezenty ślubne: 3 najlepsze czasy

Kiedy jest najlepszy czas na otwieranie prezentów ślubnych?

Natychmiast

Są chwile, w których możesz od razu otworzyć prezenty ślubne. Przykładem tego jest sytuacja, gdy gość wysyła prezent do domu.

Niektórzy goście wysyłają prezenty wcześniej, jeśli nie mogą uczestniczyć w weselu. Biorąc to pod uwagę, nie musisz czekać do dnia ślubu, aby otworzyć prezent.

Wcześniejsze otwarcie otrzymanych prezentów pomoże Ci również rozpocząć tworzenie notatek z podziękowaniami. Zapobiegnie to przypadkowemu zapomnieniu notatek, a także będziesz mieć więcej czasu na świętowanie z gośćmi.

W recepcji

Większość prezentów ślubnych zostanie wręczona w dniu ślubu, a nawet znajdzie się stół, na którym goście będą mogli zostawić swoje paczki i kartki z życzeniami. Dlatego też tradycją jest otwieranie prezentów ślubnych również na przyjęciu.

Jest to jednak bardziej odpowiednie na małe wesele, na którym gościem są tylko bliscy przyjaciele i rodzina. Jeśli zdecydujesz się otworzyć prezenty ślubne na weselu, możesz to zrobić po krojeniu tortu.

Ale jeśli masz większe wesele, najlepiej otworzyć prezenty po weselu, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu na zabawę z gośćmi. Pamiętaj też, że czas na przyjęciu może nadal obejmować wiele wydarzeń i wszyscy woleliby się wmieszać, niż siedzieć, gdy otwierasz prezenty.

Po miesiącu miodowym

Najczęstszym momentem otwarcia prezentów ślubnych jest miesiąc miodowy. Para poradziłaby sobie ze wszystkim i nie wezmą wolnego w recepcji, więc imprezowanie z gośćmi nie jest zagrożone.

Aby jednak uniknąć przytłoczenia liczbą nieotwartych prezentów, powinieneś otworzyć te, które otrzymałeś natychmiast, jeśli zostały wysłane przed ślubem. Następnie te, które otrzymałeś na przyjęciu, zostaną zatrzymane przez zaufaną rodzinę lub przyjaciela, abyś mógł je otworzyć po miesiącu miodowym.

Tylko pamiętaj, aby od razu napisać notatki z podziękowaniami, aby móc je również wysłać tak szybko, jak to możliwe. Czekając po miesiącu miodowym na otwarcie prezentów ślubnych, ty i twój współmałżonek nie jesteście już pod presją zadań i zajęć, a także możecie poświęcić czas na docenienie tego, co otrzymaliście.

Czy powinieneś wcześniej otworzyć prezenty ślubne?

Uważano, że otwieranie prezentów ślubnych przed ślubem to pech; jednak eksperci od etykiety twierdzą, że można wcześniej otworzyć prezenty. Dzieje się tak, ponieważ możesz wcześnie rozpocząć tworzenie notatek z podziękowaniami i uniknąć dużego stosu prezentów.

Niektórzy goście mogą wysyłać swoje prezenty ślubne wcześniej, więc równie dobrze możesz je otworzyć, gdy tylko je otrzymasz. Co więcej, chociaż możesz być tradycyjnym i otwartym prezentem w recepcji, nie spędzaj na tym większości czasu.

Najlepiej spędzać czas i bawić się z gośćmi, niż traktować swój ślub jak przyjęcie urodzinowe. Ponadto posiadanie widzów podczas otwierania prezentów może być niewygodne dla nadawcy prezentu, więc nie musisz otwierać prezentów ślubnych na przyjęciu.

Czy przynosisz prezent na ceremonię lub przyjęcie?

Nadal możesz przynieść prezent ślubny na przyjęcie, ale w dzisiejszych czasach częściej wysyła się go do domu pary. Nie tylko eliminuje to kłopoty z zabieraniem ze sobą potencjalnie nieporęcznego przedmiotu, ale będzie to również wygodne dla pary.

Innym przykładem, w którym lepiej jest wysłać prezent parze zamiast przynosić go na wesele, jest ślub docelowy. Noszenie go będzie niewygodne, zwłaszcza gdy lecisz samolotem, i ryzykujesz uszkodzenie potencjalnie delikatnego prezentu.

Ale co z prezentami pieniężnymi? Gotówkę, czeki i karty podarunkowe można przynieść na recepcję, ponieważ są łatwe do przenoszenia, nawet w małej torbie.

Ktoś zwykle zbiera go pod koniec przyjęcia lub możesz poszukać studni życzeń. Przeczytaj o tym, czym jest ślub, który chce wiedzieć więcej o tym pudełku.

Czy zwyczajowo otwiera się prezenty podczas wieczornego prysznica?

W przeciwieństwie do wesela, panna młoda w zwyczaju otwiera swoje prezenty podczas weselnego prysznica. Jest to nawet część imprezy, ponieważ goście cieszą się spontanicznymi reakcjami panny młodej, zwłaszcza z zabawnymi prezentami.

Wniosek

I to wszystko! Jeśli nie masz pewności, kiedy otwierasz prezenty ślubne, możesz to zrobić po miesiącu miodowym.

Jednak najlepiej jest też otworzyć je od razu, jeśli otrzymasz prezenty przed ślubem. Inną opcją jest otwarcie prezentów na koniec przyjęcia, ale obecnie nie jest to tak powszechne, jak pary wolą spędzać resztę wieczoru na mieszaniu się z gośćmi.