Jakie są korzyści z dawstwa narządów? 5 pomocnych korzyści!

Czy oddałeś swój narząd i chcesz wiedzieć, jakie są korzyści z dawstwa narządów? Obecnie około 110 000 pacjentów w całym kraju jest poddawanych przeszczepieniu narządów, oczekując daru ratującego życie.

Około 8000 osób z tej listy co roku pali się na śmierć, mając nadzieję na dawcę narządów. Mimo że przed rokiem przeżyło 40 000 istniejących przeszczepów, nadal istnieje znaczny niedobór dawców.

Jakie są korzyści z dawstwa narządów? 5 pomocnych korzyści!

Oddawanie narządów ma niewielki wpływ na wzrost, a większość dawców może cieszyć się życiem, zdrowiem i produktywnym życiem po operacji.

Ponadto, typowy okres rekonwalescencji dla dawców nerki po operacji jest krótki, a pacjenci zwykle mogą kontynuować swoją wygodną karierę domową i zawodową po dwóch do sześciu tygodniach. Dawcy wątroby zazwyczaj potrzebują co najmniej dwóch miesięcy, aby poradzić sobie z codziennym życiem w domu i pracy. Chociaż przeszczep jest wyjątkowo skuteczny, mogą wystąpić problemy zarówno dla dostawcy, jak i odbiorcy. Sprawdź najczęstsze błędy i problemy dotyczące darowizn.

Korzyści z dawstwa narządów lub tkanek

Wiele osób w tym wszechświecie wie, jak ważne jest oddanie narządów biorcy. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z korzyści, jakie czerpie dawca. Zastanawiasz się, jakie są korzyści z oddania narządu? W tym artykule zestawiliśmy listę pięciu korzyści płynących z oddawania narządów wewnętrznych. Jakie są więc korzyści z dawstwa narządów? Oto następujące:

#1. Pomoc w procesie żałoby

Wiele rodzin transplantologów znajduje pocieszenie w tym, że ich ukochana pomogła uratować komuś życie w trudnym czasie. Oddając swój narząd lub tkankę, ratujesz życie nie tylko jednej osoby, ale także wielu. Pojedynczy dawca może pomóc nawet 50 osobom, podając tkanki i oczy. Oddając narządy, rodziny dawców czują się dumne ze swoich bliskich, zmniejszając ich smutek.

#2. Ratowanie ludzkiego życia

Kiedy oddajesz swój narząd wewnętrzny pacjentowi, który tego potrzebuje, nie tylko dajesz mu narząd, ale wręczasz mu nowe, wartościowe życie. Przyjmując dawcę, cieszą się życiem w domu i oszczędzają pieniądze wydawane na codzienne leczenie.

Jeśli ofiarujesz swoje oczy lub inną tkankę swojego ciała, dajesz im szansę zobaczenia piękna natury, są w stanie zobaczyć to, o czym marzyli. Rzeczywiście, całkowicie zmieniłeś ich życie.

Jedną z głównych zalet oddawania oczu jest to, że pochodzą one z codziennych bólów i leczenia. Tylko dzięki swojej dobroci i hojności umożliwiasz tym ludziom powrót do życia po długiej cierpliwości. Cieszą się szczęśliwym, zdrowym życiem tylko dzięki twoim darowiznom. Oddanie narządów innym ludziom oznacza, że ​​ponownie oddajesz im życie.

#3. Zostanie dawcą jest całkowicie bezpłatne

Możesz mieć pewność, że poświęcenie swoich narządów niczego nie obciąży. Jednak za to wszystko odpowiada biorca operacji i organizacja zajmująca się ratowaniem narządów. Trudno stwierdzić, żeby nie chronić ludzi za darmo. Jeśli jesteś w potrzebie i chcesz oddać swój narząd, nie przejmuj się; uratowanie drugiego życia jest całkowicie darmowe. Jeśli chcesz zostać dawcą narządów, przeczytaj o planowaniu zostania dawcą narządów.

#4. Żyj wystarczająco długo, aby zobaczyć, na kogo masz wpływ

Poszukujący nowego dawcy są najczęstszymi odbiorcami żywych składek. Oczywiście istnieją niebezpieczeństwa związane z każdą operacją; niemniej jednak większość żywych dawców nadal nie miała żadnych komplikacji zdrowotnych po zabiegu. Konieczność dawstwa żywego jest możliwa tylko w przypadku tych problemów, dlatego według OrganDonor.org: pojedyncza nerka, segmenty wątroby, kora płucna, również część trzustki.

#5. Zrób pozytywny wpływ

Kiedy masz pewność, że możesz oddać swoją tkankę lub narząd, musisz zarejestrować się jako dawca narządu. Oddanie organu to prosty sposób na pozostawienie trwałej i znaczącej spuścizny po śmierci.

Darowizny to wspaniała rzecz do robienia, ponieważ pozwala na przenoszenie twojego imienia przez innych i myślę, że wywarcie pozytywnego wpływu na ludzi jest najlepszą rzeczą do zrobienia. To są korzyści płynące z oddania organu lub tkanki.

#6. Wydłużona średnia długość życia

Przeszczep nerki wydłuża oczekiwaną długość życia pacjenta o około dziesięć lat i poprawia standard jego zdrowia. Jednak chociaż hemodializa jest niewątpliwie istniejącą terapią, jest mniej niż idealnym substytutem ludzkiej nerki.

Ponadto pacjenci, którzy otrzymają darowiznę, nie będą już wymagali cotygodniowej terapii nerkozastępczej lub cierpią na skutki uboczne związane z dializą, w tym wymioty, biegunkę, słabe krążenie, skurcze fizyczne lub podrażnioną skórę. Trochę dodatkowych informacji, przeczytaj czego się spodziewać po darowiźnie.

#7. Lepsze wyniki

Pacjenci dializowani, którzy otrzymują narządy od dawców narządów, cieszą się lepszymi wynikami niż pacjenci z narządów od dawców. Na przykład narządy przeszczepione od żywych dawców często trwają dłużej niż wszystkie organy przeszczepione od dawców zmarłych. Ponadto możesz zmniejszyć prawdopodobieństwo odmowy, jeśli żyjący dawcy i wnioskodawcy mają podobne informacje genetyczne.

Wniosek

Mam nadzieję, moi przyjaciele, dobrze rozumiecie, jakie są korzyści z dawstwa narządów. Oddanie organu ludziom, którzy go potrzebują, to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić w naszym życiu. Oddawanie narządów nie jest tak ryzykowne; zamiast tego otrzymasz korzyści z darowizny. Aby uzyskać więcej artykułów do przeczytania, sprawdź, jak działa dawstwo nasienia i dlaczego dawstwo narządów jest ważne. Dziękuję za przeczytanie!