Jaki rozmiar węża ogrodowego do myjki ciśnieniowej należy użyć? Niesamowity przewodnik do przeczytania!

Jakiego rozmiaru wąż ogrodowy do myjki ciśnieniowej? Małe węże o średnicy jednej czwartej cala są przydatne do myjki ciśnieniowej z 2700 psi; średnie węże 5-16 cali nadają się do myjek ciśnieniowych z 2700 & 3400 psi. Ale najczęstszą i największą średnicą jest wąż o średnicy 3/8 cala.

Jeśli chodzi o długość węża do myjki ciśnieniowej, to jest to dwieście stóp. Pchanie węża ogrodowego w celu wytworzenia wysokiego ciśnienia wody pozwala odepchnąć się znacznie od samochodów.

Najlepiej również unikać pleśni, aby uniknąć bocznicy domu. Zwiększ ciśnienie wody w wężu ogrodowym, podłączając go do dyszy strażackiej lub dyszy strażackiej o 250 PSI.

Specjalny wąż potrzebny do myjki ciśnieniowej

Jaki więc rozmiar węża ogrodowego do myjki ciśnieniowej należy użyć? Trzymaj się bliżej źródła zasilania lub domu, jeśli masz elektryczną myjkę ciśnieniową. Miejsce do posprzątania znajduje się w najdalszej części domu. Ale w tym przypadku krótki rodzaj węża nie przyniesie niczego dobrego. Średnica węża średniego jest piąta na szesnastej. Jest to pomocne w przypadku myjki ciśnieniowej, która emituje od dwóch tysięcy siedemset & trzy tysiące czterysta PSI.

Czy dłuższy wąż obniża ciśnienie wody?

Ciśnienie wody w przeciętnym domu wynosi czterdzieści funtów na każdy cal kwadratowy. Niemniej jednak należy pamiętać o długości węża ogrodowego, ponieważ może on wpływać na ciśnienie wody i szybkość przepływu. Przepływ wody jest mniejszy, jeśli wąż jest dłuższy.

Twórcy węża do myjki ciśnieniowej

Lista producentów węży do myjek ciśnieniowych jest następująca: Briggs and Stratton, Simpson, B & S Craftsman, Generac & Karcher & SIMPSONA.

Czy można podłączyć dwie myjki ciśnieniowe?

Podłącz dwa węże do myjki ciśnieniowej. Kup wąż, który najlepiej pasuje do myjki ciśnieniowej. Upewnij się, że złączka lub szybkozłączka uzupełniają wąż.

Potrzebna długość węża

Dwadzieścia pięć stóp węża wystarcza na tarasy, balkony i małe podwórka. Przy większych metrach będziesz potrzebował piętnastu stóp, aby dotrzeć do trudno dostępnych zakrętów. Aby przejść dalej niż pięćdziesiąt stóp, kup pięćdziesiąt stóp i dwadzieścia pięć lub dwa pięćdziesiąt stóp węży. Stumetrowy wąż ogrodowy wypełniony wodą jest ciężki, gdy się go niesie.

Węże uniwersalne czy nie?

Małe węże (1/4 cala) są bardzo standardowe. Nadają się do małych myjek ciśnieniowych gazowych i konsumenckich o parametrach 3200 PSI. Węże średniej wielkości (5/16 cala) są jak dotąd najmniej rozpoznawane. Przechodzą pod prosumencką myjkę ciśnieniową, aby wytrzymać ciśnienie od dwóch tysięcy siedemset do trzech tysięcy sześciuset PSI. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

Pomiar złączy węży powietrznych

Zmierzyć wymagany rozmiar gwintu łącznika rurowego. Użyj taśmy mierniczej lub skali i zmierz ID lub średnicę wewnętrzną. Jest to gwintowany otwór, w którym zainstalujesz średnicę zewnętrzną lub złączkę istniejącego okucia.

Zwiększenie ciśnienia wody w wężu ogrodowym

Poniżej znajdują się sposoby na najlepsze zwiększenie ciśnienia wody w wężu ogrodowym.

 • Znajdź połączenie między kranem zewnętrznym a wężem wodnym.
 • Kup wąż ogrodowy o większej średnicy.
 • Sprawdź, czy wąż ogrodowy nadaje się do zagiętych lub skręconych sekcji, które ograniczają przepływ wody i wpływają na ciśnienie.

Możesz również przeczytać o tym, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa.

Można używać myjki ciśnieniowej bez węża?

Nie wystarczy napełnić wiadro wodą i włożyć do niego wąż. Ale w przypadku szybszych prac, wielu zastosowałoby tę metodę ze względu na wygodę.

Alternatywy do użycia niż wąż

Poniżej znajduje się więcej alternatyw do rozważenia niż wąż.

 • Usuń wszelkie zabrudzenia z rury spustowej
 • Wypoziomuj w wodzie
 • Zrób chwyt w puszce z farbą
 • Rozpieszczaj młode drzewa
 • Zabezpiecz brzeszczoty
 • Złap kilka skorek, które pozostają w większości rogów
 • Zniechęcaj ptaki wabikiem węża, aby się nie gromadziły

Ciśnienie wychodzące z węża ogrodowego

Dłuższy wąż oznacza mniejsze ciśnienie wody. Zakłada się, że ciśnienie wody wynosi około czterdziestu funtów na cal kwadratowy. Wąż ogrodowy o średnicy pół cala i ciśnieniu czterdziestu funtów na cal kwadratowy zapewnia sześć galonów na minutę. To znaczy, jeśli długość wynosi sto stóp.

Podłączanie węża do dyszy

Po podłączeniu węża do dyszy dostępne są dwie opcje:

 • Dopasuj mosiężne żeńskie złącze gwintowane 3/4 cala BSP do węża. Zawiera bagnet lub sekcję kolczastą wsuwaną w wąż.
 • Przykręć trzy czwarte cala plastikową złączkę do kranu. Wciśnij i załóż złącze węża na złączkę.

Sprawdź tabelę dysz ciśnieniowych.

Długość węża może mieć wpływ na myjkę ciśnieniową

Tak, długość węża może wpływać na myjkę ciśnieniową pod względem ciśnienia wody z końcówki pistoletu natryskowego. Jeśli wąż jest długi, ciśnienie wody spada w miarę upływu końca.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jaki rozmiar węża ogrodowego do myjki ciśnieniowej należy użyć zgodnie z opisem. Dodatkowo masz punkty do nauki związane z używaniem węża ogrodowego. W ten sposób przyniesie skuteczne rezultaty, gdy użyjesz go do czyszczenia tarasu, drzwi, ogrodzenia i nie tylko!