Jaki rozmiar podkładki do pocieszyciela króla? 7 niesamowitych wskazówek!

Czy wiesz, jakiego rozmiaru podkładki do kołdry królewskiej byś użył? Najlepsza byłaby pralka ładowana od przodu, ponieważ ma większy bęben, który mieści cięższe pranie. Dodatkowo nie ma mieszadła w centralnej części w porównaniu do myjki ładowanej od góry; ta ostatnia uszkadza tylko ogromne przedmioty pościelowe, takie jak kołdry.

Letnia kołdra typu King, ważąca od lekkiej do średniej, wymaga pralki o pojemności trzech i siedmiu stóp sześciennych. Kołdra typu Winter King z wyższym tog wymaga podkładki o łącznej powierzchni czterech przecinek dwóch stóp sześciennych.

Jaki rozmiar podkładki do pocieszyciela króla? 7 niesamowitych wskazówek!

Ta kołdra może stanowić problem, jeśli jest tak duża, że ​​nie pasuje do różnego rodzaju pralek. Wyczyść kołdrę królewską za pomocą alternatyw, ale zawsze rozważ podkładkę o dużej pojemności. Moi przyjaciele, w tym artykule omówimy wskazówki, gdy wybierzesz najlepszy rozmiar podkładki dla swojej kołdry królewskiej. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Wskazówki dotyczące wyboru rozmiaru podkładki dla pocieszyciela króla

Zastanawiasz się, jaka jest podkładka do kołdry królewskiej? Oto następujące wskazówki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze jednego z nich:

#1. Przeczytaj najpierw etykietę instrukcji pielęgnacji

Przed praniem kołdry w pralce przeczytaj najpierw etykietę, która zawiera instrukcje dotyczące pielęgnacji. Dowiesz się, czy kołdra nadaje się do prania w domu. Wrażliwe tkaniny, takie jak jedwab lub wełna, mogą ulec skurczeniu lub uszkodzeniu w pralce, którą należy wysłać do pralni chemicznej. Etykieta pielęgnacyjna określa ustawienie temperatury, w której ją myjesz. Skoncentruj się na tym, jeśli chcesz uniknąć nieodwracalnych uszkodzeń pościeli. Wypierz puchową kołdrę w pralce w domu. Nie czyścić chemicznie. Jeśli na etykiecie samochodu nie ma napisu „czyścić chemicznie”, możesz bezpiecznie prać przedmiot.

#2 Pierz tylko królewską kołdrę

Nie ulegaj pokusie wciskania kolejnego prania do pralki podczas prania kołdry. Wystarczy posprzątać indywidualnie i odpowiednio. Daj mu wystarczająco dużo miejsca, aby woda i detergent mogły przez niego przeniknąć. Dodaj więcej rzeczy do pralki, gdzie kołdra wymaga ponownego prania.

#3. Usuń plamy

Pozbądź się plam w kołdrze za pomocą formuły przeciw plamom. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta przed dodaniem kołdry do pralki. Nie używaj szorstkiego detergentu do drugiej kołdry.

#4. Używaj delikatnego detergentu

Pierz kołdrę łagodnym detergentem, który przedłuży jej żywotność, ponieważ okazał się być łagodniejszy dla tkanin. Sprawia, że ​​kolory pozostają żywe, dzięki czemu materiał pozostaje bardziej miękki i dłuższy. Przeczytaj o tym, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

#5. Wybierz prawidłowe ustawienie

Etykieta pielęgnacyjna sugeruje ustawienie temperatury, w której należy prać kołdrę. Wybierz tylko delikatny cykl i spłucz go jeszcze bardziej. Wybór ciepłej lub chłodnej wody jest świetny, gdy chcesz chronić kolory i tkaniny. W przypadku roztoczy wypierz kołdrę w gorącym miejscu, które je zabija.

#6. Użyj odpowiedniego płynu do płukania tkanin

Utrzymuj swoją kołdrę miękką, o przyjemnym i trwałym zapachu dzięki płynowi do płukania tkanin, który jest niezbędnym krokiem do wysuszenia jej w suszarce bębnowej. Jeśli nie stosuje się zmiękczacza do tkanin, wysuszone pranie może mieć sztywną lub sztywną teksturę.

#7. Wysuszyć kołdrę

Wysuszyć kołdrę po prawidłowym umyciu. Przechowuj go, a następnie umieść z powrotem na łóżku. Powiesić go na suchym sznurku na zewnątrz, jeśli jest ładna pogoda. Korzysta na tym blada kołdra, ponieważ słońce wybiela plamy, a także ożywia białe tkaniny. Och, możesz również przeczytać o tym, jak używać wybielacza w pralce. W każdym razie wyrzuć kołdrę, jeśli jest już wysuszona na zewnątrz, do suszarki o odpowiedniej pojemności. Suszarka puszy się i zapewnia miękkość. Przenieś kołdrę króla do suszarki podczas deszczowej lub zimnej pogody. Dodaj do niego piłki tenisowe, aby pocieszyciel równomiernie wyschł. Zapewnia rozłożenie wypełnienia w kołdrze.

Jeśli nie używasz piłek tenisowych, co trzydzieści minut będziesz musiał wstrzymywać suszarkę. Wytrząśnij kołdrę, rozpraszając nadzienie, zanim włożysz je z powrotem do suszarki. Chodzi o to, że ta pocieszyciel szybko wysycha i jest pulchny i ​​miękki. Następnie dodaj kilka arkuszy suszarki, aby zmniejszyć energię statyczną i dodaj zapach zamiast używać środka zmiękczającego do tkanin. Suszarka wykorzystuje gorące powietrze, które niszczy również roztocza. Wykonaj ten krok i umyj kołdrę króla w ciepłym lub chłodnym praniu. Rzecz w tym, że wykorzystuje energię, która może mieć negatywny wpływ.

Inna metoda prania pocieszyciela króla

Weź kołdrę i wyczyść ją chemicznie, chociaż jest to bardziej kosztowna, ale łatwa praca. Umyj ją ręką, jeśli jest głęboka lub za duża wanna. Napełnij wannę ciepłą wodą na pół. Następnie wlej delikatny detergent i zamieszaj aż do równomiernego rozprowadzenia. Następnie opuść kołdrę do komory pralki, aż całkowicie się zanurzy. Używaj rąk, gdy delikatnie poruszasz nimi po wodzie. Pozostaw kołdrę w wannie przez wiele godzin, aby się namoczyła. Następnie odciągnij zatyczkę i pozwól wodzie spłynąć do odpływu.

Ponownie napełnij wannę ciepłą wodą, spłukując detergent z tkaniny. Ściśnij po godzinie, aby woda spłynęła. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aż usuniesz wodę. I przenieś kołdrę do kosza na bieliznę i przenieś ją na zewnątrz lub do suszarki. Dzięki temu unikniesz kropli, które spływają po twoim domu. Następnie wysusz kołdrę, jak chcesz.

To okładka!

Użyj podkładki ładowanej od przodu jako odpowiedzi na temat rozmiaru podkładki do kołdry królewskiej. Używanie go ma sens, ale najpierw przeczytaj instrukcje dotyczące pielęgnacji na etykiecie, usuń plamy, użyj delikatnego detergentu, użyj zmiękczacza do tkanin, a następnie wysusz. Nie musisz się dwa razy zastanawiać, ponieważ jest to kluczowy wybór do rozważenia! Możesz również przeczytać o tym, jak korzystać z pralki i jak używać Oxiclean w pralce ładowanej od góry.