Jaki rozmiar ma materac do łóżeczka. Najlepszy ogólny przewodnik

Jeśli ciekawi Cię rozmiar materaca do łóżeczka, będzie to zależeć od tego, czy jest to standardowy, czy mini. Ten przewodnik wyjaśni różnicę między tymi rozmiarami, aby pomóc Ci wybrać najlepszy dla Twojego dziecka. Podobnie jak inne rodzaje materacy, nawet materace łóżeczkowe są oferowane w różnych wymiarach.

Warto zapoznać się z rozmiarami materaca, ponieważ przyda się to podczas zakupów lub robienia nowego. Być może wycinasz piankę lub szukasz samego łóżeczka. Niemniej jest to prosty temat do podjęcia i powinieneś wiedzieć wszystko pod koniec tego artykułu.

Jaki rozmiar ma materac do łóżeczka. Najlepszy ogólny przewodnik

Jak duży jest materac do łóżeczka?

Standardowy materac do łóżeczka

Jak wspomniano wcześniej, istnieją różne rozmiary materacy do łóżeczek dziecięcych. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się, jakich wymiarów należy się spodziewać po zwykłym materacu do łóżeczka, standardowy rozmiar to około 27 i 1/4 cala szerokości i 51 i ¼ cala długości. Standardowy rozmiar materaca do łóżeczka ma również 6 cali grubości, a Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich zaleca takie wymiary.

Możesz oczekiwać, że materac do łóżeczka o standardowym rozmiarze będzie pasował do łóżeczka o standardowym rozmiarze. Można jednak zauważyć pewną różnicę w dopasowaniu, ponieważ łóżeczko może być mniejsze lub większe, w zależności od marki. Niektóre przydatne wymiary, które należy wziąć pod uwagę, to szopka mniejsza niż 28 na 52 i ⅜ cala lub może ⅝ cala większa niż typowy rozmiar łóżeczka.

Przy zakupie łóżeczka i materaca do łóżeczka pamiętaj o tych różnicach od wymiarów regulowanych. Chcesz odpowiedniego dopasowania między nimi, ponieważ uzyskanie czegoś za dużego lub za małego będzie niebezpieczne. Uzyskanie dużej szczeliny między łóżeczkiem a materacem lub przepełnienie łóżeczka przez materac nigdy nie jest idealne.

Mini materac do łóżeczka

Oprócz standardowego materaca do łóżeczka istnieje mniejszy rozmiar zwany mini. Mierzy 24 cale szerokości i 38 cali długości, co jest idealne dla mniejszych łóżeczek. Nie ma jednak przepisów dotyczących materacy do mini łóżeczka, więc rozmiary będą się różnić u każdego producenta,

Podobnie jak w przypadku zakupu standardowego materaca do łóżeczka, musisz sprawdzić oba rozmiary łóżeczka i materaca, aby upewnić się, że są idealnie dopasowane. Na przykład Twój materac do łóżeczka może mieć głębokość, która nie będzie dobrze pasować do rozmiaru Twojego łóżeczka. Przydatną wskazówką jest, aby zawsze wybierać mini łóżeczko o tym samym rozmiarze co materac do łóżeczka.

Czy są dostępne inne rozmiary materacy do łóżeczka?

Ponieważ istnieją inne rozmiary i kształty łóżeczek, możesz spodziewać się różnych rozmiarów materacy do łóżeczek. Spodziewaj się jednak więcej odmian z kształtowanymi materacami do łóżeczek, w przeciwieństwie do standardowych materacy do łóżeczek. Często zdarza się, że te tak zwane kształtowane materace do łóżeczka są już dostarczane z kupionym łóżeczkiem.

Niezależnie od tego, jakie łóżeczko i materac otrzymasz, wspomniana wskazówka dotyczy wszystkich. Wybierz rozmiar, który jest taki sam dla Twojego łóżeczka. Nigdy nie kupuj materaca, który jest za duży lub za mały i zawsze staraj się dopasować go bez przestrzeni wokół krawędzi.

Czy materac do łóżeczka ma taki sam rozmiar jak materac do łóżeczka?

Podwójny materac nie będzie miał takich samych wymiarów jak materac do łóżeczka. Zamiast tego materac dla malucha będzie miał taki sam rozmiar jak materac do łóżeczka. Jeśli chodzi o materac podwójny, można go znaleźć w wersji standardowej, krótkiej i XL.

Standardowy podwójny materac ma 38 cali długości i 75 cali szerokości. Oczywiście krótsza wersja będzie mniejsza, ale rozmiary będą się różnić, ponieważ jest nieuregulowana. Jeśli chcesz czegoś większego, podwójny materac XL byłby najlepszy dla nastolatków, ponieważ jest to węższa wersja materacy typu queen i king.

Czy materac do łóżeczka pasuje do łóżeczka dziecięcego?

Materac dla malucha i materac do łóżeczka mają zwykle te same wymiary. Dlatego materac do łóżeczka może pasować do łóżeczka malucha. Jednak łóżka pojedyncze będą dłuższe niż łóżka dla małych dzieci, przy czym to ostatnie będzie służyć jako łóżko przejściowe z łóżeczka do zwykłego.

Jaka jest różnica między łóżeczkiem a łóżeczkiem dziecięcym?

Łóżeczko dla małego dziecka jest tym, czego możesz użyć dla swojego malucha, aby przejść z łóżeczka do zwykłego łóżka. Jest to bezpieczna opcja dla dzieci przed skorzystaniem z łóżka, ponieważ znajduje się blisko ziemi, ale nadal zachęca je do samodzielnego wchodzenia i wychodzenia. Pomyśl o łóżeczku dla malucha jako o ulepszonej wersji łóżeczka, w którym możesz również użyć materaca do łóżeczka.

Kiedy moje dziecko powinno korzystać z łóżeczka dziecięcego?

Możesz przenieść malucha do łóżeczka dla malucha, gdy ma około 18 miesięcy. Niektórzy rodzice również robią to przez około 24 miesiące. Niemniej jednak najlepiej jest przejść, gdy dziecko może wydostać się z łóżeczka.

Nie ma ograniczenia wagi łóżeczka dla dziecka, ale musisz sprawdzić zalecenia dotyczące wieku i wagi tego, którego używasz. Materac może być również za krótki dla Twojego dziecka. Rozważ przeniesienie się do podwójnego łóżka, gdy Twoje dziecko skończy 6 lub 7 lat.

Wniosek

Kupowanie materaca dla malucha jest łatwe, ale należy pamiętać o kilku kwestiach. Na przykład, jaki rozmiar ma materac do łóżeczka? Standardowy i uregulowany ma około 27 i 1/4 cala szerokości i 51 i ¼ cala długości. Istnieją jednak warianty różnych marek, które pasują do różnych łóżeczek.

Ponieważ materace mini i materace kształtowe nie są regulowane, można spodziewać się odchyleń od oczekiwanych wymiarów. Dla bezpieczeństwa malucha zawsze musisz sprawdzić, czy materac, który dostajesz, dobrze przylega do łóżeczka.