Jaki materac polecają lekarze: najlepszy wybór

Jeśli nie masz pojęcia, jaki materac polecają lekarze, odpowiedź nie powinna Cię zaskoczyć. Lekarze sprzeciwiają się używaniu chemikaliów i artykułów syntetycznych, więc oczekuje się, że wolą materace naturalne. Masz teraz pomysł?

Oto najlepszy materiał na materac dla zdrowia. Zastanów się nad przeczytaniem tego oddzielnego artykułu, aby poznać więcej czynników, które pozwolą na lepsze dla zdrowia łóżko.

Jaki materac polecają lekarze: najlepszy wybór

Jaki rodzaj materaca zalecają lekarze?

Większość lekarzy i pracowników służby zdrowia zaleca materace lateksowe zamiast innych rodzajów materacy. W szczególności preferują łóżka z naturalnego lateksu w porównaniu do innych łóżek piankowych pochodzących z materiałów syntetycznych. Ale zanim dowiesz się, gdzie kupić materace z naturalnego lateksu, zobaczmy, co sprawia, że ​​ten rodzaj materaca jest zatwierdzony przez lekarza:

Hipoalergiczny

Osoby cierpiące na alergie lub odczuwające nadwrażliwość odniosą korzyści z materaca lateksowego, ponieważ jest on hipoalergiczny. Ponadto materiał ten jest niegościnny dla czynników drażniących i alergenów, takich jak roztocza, pleśń i pleśń. Na rynku można nawet znaleźć łóżka lateksowe o właściwościach przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych.

Spędzamy dużą część naszego życia w naszych łóżkach, co oznacza, że ​​jesteśmy bardziej narażeni na potencjalne czynniki drażniące i alergeny. Dlatego korzystniej jest używać materiału na materac, który nie gromadzi roztoczy ani nie rozwija pleśni, która może pogorszyć alergie i inne problemy z oddychaniem. Proszę jednak pamiętać, że istnieje również alergia na lateks.

Bez chemii

Materace lateksowe są pozyskiwane z drzew kauczukowych, a nie z chemikaliów, jak widać w łóżkach piankowych, takich jak materace poliuretanowe. Ten naturalny atrybut sprawia, że ​​łóżka z pianki lateksowej są zdrowsze i bardziej polecane przez lekarzy. Ponadto pamiętaj, że materace syntetyczne mogą narazić Cię na kontakt z toksycznymi chemikaliami, takimi jak lotne związki organiczne i zanieczyszczenia powietrza.

Innym powodem, dla którego pracownicy służby zdrowia zalecają uzyskanie czegoś naturalnego, takiego jak łóżko lateksowe, jest to, że nie używa się toksycznych środków zmniejszających palność, które są przypisywane immunotoksyczności, a nawet rakowi. Większość materacy lateksowych jest również certyfikowana jako ekologiczna, aby udowodnić, że spełnia normy bezpieczeństwa przed chemikaliami i toksynami. A jeśli jesteś wrażliwy na zapachy, takie jak wydzielanie gazów, typowe dla łóżek piankowych z pamięcią kształtu, materac lateksowy na pewno Cię zadowoli.

Trwałość

Oprócz używania zdrowego materaca wolnego od alergenów i toksyn, lekarze zalecają łóżko, które zapewni dobrą pozycję podczas snu. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy powierzchnia łóżka utrzymuje kręgosłup w pozycji neutralnej, a materac nie będzie się łatwo opadał. Materace lateksowe wygrywają w tej kategorii, ponieważ to jedno z najtrwalszych łóżek.

Dzięki temu przez długi czas będziesz wspierany i zapobiegniesz bólom ciała spowodowanym nieprawidłową postawą podczas snu. Co więcej, pianka lateksowa nadal zapewnia pewną amortyzację, dzięki czemu możesz złagodzić nacisk w ciężkich obszarach ciała. Pamiętaj, że Twoje łóżko musi nie tylko zapewniać Ci podparcie, ale powinno również być na tyle formowalne, aby odciążyć punkty nacisku.

Jaki materac zalecają lekarze na ból pleców?

Materace piankowe, takie jak pianki z pamięcią kształtu i łóżka lateksowe, są najczęściej zalecanymi przez lekarzy materacami na ból pleców. Dzieje się tak, ponieważ ich struktura jest zwykle średnio twarda, co zapobiega zapadaniu się niewspółosiowości kręgosłupa podczas leżenia. Ponadto łóżka piankowe podążają za naturalnymi krzywiznami ciała, łagodząc stres i nacisk na plecy, niezależnie od pozycji, w której śpisz.

Możesz odnieść korzyści z przeczytania tego przewodnika na temat wyboru twardości materaca w przypadku bólu pleców. Jędrność jest ważnym czynnikiem zapewniającym, że otrzymujesz dobre łóżko na plecy. Jednak ból pleców zostanie pokonany tylko wtedy, gdy skonsultujesz się z lekarzem, aby znaleźć inne potencjalne przyczyny tego stanu.

Czy lekarze polecają materace twarde?

Lekarze mogą zalecić twardy materac w zależności od konkretnego stanu lub problemów zdrowotnych pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc, lekarze i specjaliści od snu zalecają łóżka o średniej twardości zamiast czegoś zbyt sztywnego lub miękkiego. Dzieje się tak, ponieważ większość ludzi odczuje najlepsze podparcie i odciążenie w łóżkach o średniej twardości.

Jeśli twój materac jest zbyt miękki, zauważysz sztywność i bóle, ponieważ nie otrzymujesz wystarczającego wsparcia, aby wyrównać ciało. Wręcz przeciwnie, spanie na bardzo twardym łóżku utrzymuje napięcie mięśni, ponieważ nie ma amortyzacji, która zmniejszałaby nacisk na ciężkie obszary ciała. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszą twardość materaca, aby dowiedzieć się więcej.

Jakiego materaca używają szpitale?

Najpopularniejszym typem materaca w szpitalach jest łóżko z materacem sprężynowym, które można łatwo dostosować, szczególnie dla pacjentów, którzy spędzają w szpitalu dłuższy czas. Ale dla pacjentów, którzy muszą leżeć w łóżku jeszcze dłużej, szpitale oferują materace piankowe zaprojektowane tak, aby zapobiegać odleżynom. Osoby, które już mają odleżyny lub wrzody, mogą również używać specjalnych medycznych materacy powietrznych z komórkami powietrznymi, które odpowiednio opróżniają się lub nadmuchują, aby złagodzić dyskomfort.

A co z obłożnie chorymi? Szpitale stosują łóżka z rotacją boczną, aby pomóc w zmianie strony spania. Zapobiegnie to odleżynom i innym problemom, ponieważ pacjent nie może się poruszać na materacu.

Wniosek

I to wszystko! Reasumując, jaki materac zalecają lekarze, byłoby to łóżko z naturalnego lateksu. Ten materac jest hipoalergiczny i nietoksyczny, dzięki czemu nie spowoduje żadnych problemów zdrowotnych.

Ponadto pianka lateksowa będzie wystarczająco trwała, aby zapewnić dobre wsparcie przez dłuższy czas. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże, ale pamiętaj, aby zawsze skonsultować się z lekarzem, jeśli masz inne obawy. Napisaliśmy również najlepsze materace polecane przez kręgarzy, jeśli jesteś zainteresowany.