Jaki kolor garnitur na ślub: najlepsze kolory do noszenia

Możesz łatwo określić, jaki kolor pasuje do ślubu, biorąc pod uwagę trzy czynniki. Ten przewodnik po strojach dla gości nie tylko zasugeruje najlepsze kolory garniturów ślubnych, ale także odpowiedni czas na noszenie określonych kolorów.

Poznasz również idealne garnitury ślubne dla Pana Młodego, drużbów i ojców Pary Młodej. A jeśli chcesz poznać konkretne kolory, których należy unikać podczas udziału w weselu, przeczytaj osobną dyskusję dotyczącą tego, jakich kolorów nie powinieneś nosić na weselu.

Jaki kolor garnitur na ślub: najlepsze kolory do noszenia

Jaki kolor garnituru na wesele jest najlepszy dla pana młodego i mężczyzn

Klasyczne garnitury ślubne

Ci, którzy nie wiedzą, jaki kolor garnitur nosić na wesele, nigdy nie mogą się pomylić z ciemnymi kolorami. Ciemne kolory, takie jak czarny, grafitowy i granatowy, nie bez powodu są klasyczne na weselach.

Są odpowiednie dla formalnych lub półformalnych dress code’ów typowych dla ślubów. Są również wystarczająco subtelne dla męskiego gościa weselnego, bez ryzyka, że ​​będą wyglądać jak część weselnego przyjęcia lub przyćmić pana młodego.

Co więcej, ciemne garnitury ślubne dobrze prezentują się na większości mężczyzn. Sekretem tego, aby wyglądać bardziej wyrafinowanie i elegancko, jest noszenie garnituru ślubnego w ciemnym kolorze, dopasowanego specjalnie do Ciebie.

Swobodne style garniturów ślubnych

Nie wszystkie wesela wymagają ciemnych garniturów ślubnych, zwłaszcza tych na co dzień lub tych z nieszablonowymi motywami ślubnymi. Wesela w plenerze są również fantastycznym przykładem tego, kiedy możesz nosić garnitur w ekscytujących kolorach, takich jak pastele, bordo, a nawet te z wzorami na brązowym lub niebieskim.

Te nieformalne kolory garniturów ślubnych są również noszone bez krawatów i poszetek, aby uzyskać bardziej wyluzowany styl. Tylko upewnij się, że zachowasz odpowiedni ubiór i nie wyróżnisz się od reszty gości.

Co więcej, nie chcesz pasować do koloru garnituru drużba, drużba lub ojców pary młodej. Dlatego próbując wyjątkowych kolorów garniturów ślubnych, skonsultuj się z kimś bliskim pary, jeśli Twój wybór jest nadal odpowiedni na ślub.

Sezonowe kolory garniturów ślubnych

Pora dnia ślubu może inspirować weselnymi kolorami, a paletę możesz nałożyć na swój garnitur. Na przykład na jesiennym weselu goście mogą mieć ziemiste odcienie zielonych i brązowych garniturów, a na weselu zimowym mogą pojawić się różne odcienie niebieskiego lub złamanej bieli.

Letnie wesela plenerowe są również mile widziane w ciepłych kolorach pomarańczy, czerwieni, a nawet żółci. Jednak nadal możesz nosić klasyczny ciemny garnitur w kolorze granatowym lub czarnym na sezonowym ślubie plenerowym.

Pamiętaj tylko o wygodzie, zwłaszcza jeśli w miejscu ślubu jest gorąco. Rozważ oddychającą koszulę wewnętrzną do garnituru i wybierz materiały takie jak bawełna.

Będziesz uczestniczyć w wiosennym ślubie? Oto kilka pomysłów, w co się ubrać na wiosenny ślub.

Czy szary garnitur jest odpowiedni na wesele?

Kolor garnituru ślubnego, który goście mogą rozważyć, to szary, ponieważ jest odpowiedni na wesele. Ponieważ jest to neutralny kolor, nie będzie rozpraszał ani kontrastował w większości palet ślubnych.

Co więcej, szare garnitury są dostępne w różnych odcieniach, więc możesz wybrać od jasnego do ciemnego, aby dopasować go do motywu ślubu lub miejsca. Jest to również stosunkowo łatwy do ułożenia kolor, więc wybór krawata, paska i butów nie powinien być trudny.

Jakiego koloru garnitur nosi pan młody?

Najlepsze kolory garniturów ślubnych dla pana młodego to granat, jasnoszary, jasnobrązowy, a nawet czarny. Oczywiście garnitur pana młodego może być również w charakterystycznym kolorze, takim jak bordowy lub zielony, w zależności od tego, co pasuje do panny młodej i tematu ślubu lub miejsca.

Kapryśne motywy ślubne pozwalają na uzyskanie ekscytujących kolorów lub wzorów na garniturze pana młodego. A jeśli chodzi o miejsce, chcesz czuć się komfortowo przez cały ślub, więc wybierz jasne kolory, jeśli na przykład jest gorąco.

Czy pan młody nosi garnitur w tym samym kolorze co drużbowie?

Drużbowie nie noszą garnituru w tym samym kolorze co pan młody. Ale, podobnie jak panna młoda z druhnami, kolory drużbów powinny uzupełniać kolor garnituru pana młodego.

Zazwyczaj pan młody nosi ciemny odcień na tle jasnych kolorów drużbów. Na przykład pan młody jest w granatowym garniturze, a drużby w szarym garniturze.

Jaki kolor garnitur powinien nosić ojciec panny młodej?

Kolor garnituru ojca panny młodej nie musi pasować do koloru garnituru drużba. Jednak nadal powinien być na tym samym poziomie formalności, co wesele.

Niektóre pary chcą odróżnić swoich rodziców od innych gości, nosząc określony kolor. Możesz również poprosić ojca panny młodej o ten sam kolor krawata co drużbowie lub butonierkę, która jest nieco podobna do garderoby pana młodego.

Jakiego koloru garnitur powinien nosić ojciec pana młodego?

Kolorowy garnitur ojca pana młodego jest zazwyczaj formalny, jak szary, czarny lub niebieski. A na niektórych weselach ojciec pana młodego i ojciec panny młodej noszą te same kolory garniturów, aby wyróżnić się na tle innych gości.

Wniosek

Czy ten poradnik stylizacji garnituru był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, jaki kolor pasuje do ślubu i zawierają klasyczne ciemne kolory, takie jak czarny, granatowy i szary.

Jednak niektóre wesela mogą mieć również mężczyzn w bordowych, zielonych, jasnobrązowych, a nawet pastelowych garniturach. Na koniec sprawdź zaproszenie na ślub i wykorzystaj miejsce, aby zainspirować się, jaki kolor garnituru nosić.