Jaka jest najlepsza maszyna do szycia dżinsów: Top 3

Dowiedzieliśmy się, jaka jest najlepsza maszyna do szycia denimu w trzech markach. Ale ponieważ wybór spośród nich może być trudny, przejrzymy każdy model, aby pomóc Ci poznać ich funkcje i zalety.

Polecamy również zakończyć czytanie tego artykułu, ponieważ zawiera wskazówki dotyczące szycia denimu. A jeśli interesują Cię najlepsze maszyny do szycia o dużej wytrzymałości, zachęcamy do przeczytania również naszej oddzielnej recenzji dla nich.

Jaka jest najlepsza maszyna do szycia dżinsów: Top 3

Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj, że nie wszystkie maszyny do szycia radzą sobie z materiałami do szycia, takimi jak dżins. Dlatego zawsze pamiętaj o wydajności urządzenia, aby zapewnić precyzyjne i wysokiej jakości ściegi.

Która maszyna do szycia jest najlepsza do szycia dżinsów?

Singer Heavy Duty 4423

Nie ma wątpliwości, że Singer jest jedną z najlepszych marek maszyn do szycia i ma szereg potężnych maszyn do szycia, które mogą z łatwością szyć dżins. Wśród chwalonych jednostek znalazł się Singer Heavy Duty 4423, który również jest dostępny w rozsądnej cenie.

Singer Heavy Duty 4423 wykorzystuje mocny silnik i wytrzymałą metalową ramę, aby sprostać wymaganiom szycia denimu. Ponieważ Singer sprzedaje go, jest o 50% mocniejszy do szycia grubych materiałów i działa z bardzo dużą prędkością szycia, aby zapewnić szycie dżinsu bez zacinania się.

Jeśli chodzi o cechy szycia, ten model ma 97 ściegów i jednostopniową dziurkę na guzik. Dzięki górnej wpuszczanej szpulce możesz również docenić ogólną prostotę użytkowania jako początkujący, w tym ustawienie.

Brat ST150HDH

Jeśli jesteś fanem maszyn do szycia Brother, rozważ zakup modelu Brother ST150HDH do szycia jeansów. Marka nazywa go mocnym i wytrzymałym, nie tylko ze względu na metalową ramę wewnętrzną i możliwość szybkiego szycia.

Szyjąc dżins nie musisz martwić się o nieregularne ściegi, ponieważ Brother ST150HDH zawiera nawet grube igły i metalową płytkę ściegową. Brother jest nawet przekonany, że możesz użyć tego do szycia wielu warstw dżinsu, a rozmiar nie będzie problemem ze względu na obszerną przestrzeń roboczą.

Jeśli chodzi o funkcje szycia, z 50 ściegów otrzymasz pięć stylów dziurek na guziki. Nie krępuj się więc eksperymentować z różnymi projektami dżinsowymi i oczekuj płynnych wrażeń, przede wszystkim dlatego, że używa się długich, 7-punktowych psów karmiących.

Janome HD-1000

Janome jest jedną z marek, które warto sprawdzić, gdy szukasz czegoś wytrzymałego. A do szycia denimu rozważ Janome HD-1000 jako coś prostego, ale zdolnego.

Ta jednostka byłaby idealna do szycia denimu ze względu na aluminiowy korpus i mocny silnik. Możesz więc z łatwością pracować nad projektami takimi jak dżinsy i oczekiwać, że będą trwać długo.

W zależności od projektów, które będziesz wykonywać, możesz docenić bardzo wysoki poziom podnoszenia stopki dociskowej, a dostępna jest szeroka gama przystawek, które będą kompatybilne z tą maszyną. Chociaż nie jest tak pełen funkcji, jak poprzednie jednostki, Janome HD-1000 nadal zasługuje na umieszczenie na tej liście ze względu na gwarantowaną trwałość i stabilność.

Czy mogę używać zwykłej maszyny do szycia do dżinsu?

Możliwe jest użycie dowolnej zwykłej maszyny do szycia na dżinsach, ale niektóre rodzaje dżinsów są zbyt grube i ciężkie, aby Twoja zwykła maszyna nie mogła go uszyć lub silnik może również się zepsuć. Dlatego lepiej zainwestować w wytrzymałą maszynę do szycia lub te sprzedawane przez marki do szycia materiałów, takich jak dżins, płótno i inne ciężkie tkaniny.

Co więcej, często zszyjesz ze sobą wiele warstw dżinsu, co oznacza, że ​​będziesz potrzebować czegoś mocnego i stabilnego. W niektórych przypadkach możesz nawet potrzebować przemysłowej maszyny do szycia, ponieważ niektóre rodzaje dżinsów będą używać określonej nici i igły, których nie można ustawić w modelach, które nie są przeznaczone do użytku przemysłowego.

Jaki rodzaj ściegu jest używany do dżinsu?

  • Rozcięty zewnętrzny szew
  • Ścieg łańcuszkowy
  • Mereżka
  • Stębnówka
  • Ścieg wierzchni
  • Ścieg owerlokowy
  • Ścieg zygzak
  • Płaski szew ścięty

Zawsze sprawdzaj ustawienia ściegu maszyny do szycia na kawałku denimu, aby wiedzieć, jakie poprawki wprowadzić. Przeczytaj również, jak prać wstępnie materiał do szycia, ponieważ dżins może się kurczyć, a pranie pomaga również zmiękczyć materiał.

Jakie napięcie powinna mieć maszyna do szycia w przypadku dżinsu?

Najlepiej szyć różne linie ściegów z ustawieniami naprężenia nici na skrawku dżinsu, aby wiedzieć, które będą wyglądać najlepiej dla rodzaju ściegu, który wykonasz. Na przykład można zalecić ustawienie naprężenia na 8 podczas szycia dżinsu, tak aby górna i dolna nitka wyglądały jednakowo, bez zbyt ciasnej lub zbyt luźnej nici.

Jednak nadal musisz również wziąć pod uwagę swój wątek. Kanały mogą używać uniwersalnej nici i igieł dżinsowych w szwach dżinsowych przy ustawieniu naprężenia 6, ale użycie innych materiałów może wymagać innego ustawienia.

Czy potrzebujesz specjalnych igieł do dżinsu?

Podczas szycia dżinsu potrzebna jest igła do dżinsu, która zapewni płynne i szybkie przebicie materiału. Ryzykujesz również złamanie igły, jeśli użyjesz niewłaściwego rodzaju do średnich i ciężkich materiałów, takich jak denim.

Ale oczywiście wybierz igłę, która jest zgodna z nitką, której używasz. Na przykład nici o dużej gramaturze będą wymagały igieł z większym oczkiem, aby je pomieścić.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jaka jest najlepsza maszyna do szycia do denimu, co ujawniło trzy modele od Singera, Brother i Janome.

Te elementy są wykonane z wytrzymałych materiałów i są wystarczająco mocne, aby z łatwością uszyć wiele warstw dżinsu. Pamiętaj jednak, aby podczas pracy z dżinsem używać odpowiednich akcesoriów, takich jak stopka, igła i nić.