Jak zrobić zasłony do domku dla lalek? 13 prostych sposobów na majsterkowanie!

Cześć chłopaki, w tym artykule poprowadzę was, jak zrobić zasłony do domku dla lalek. Jak wiecie, domek dla lalek to po prostu mały domek, w którym znajdują się zabawki i inne akcesoria do zabawy dla dzieci. Wykonanie zasłony do tego rodzaju domu jest dość łatwe. Do tego zadania nie potrzebujesz żadnych super umiejętności.

Na początek potrzebujesz następujących materiałów do wykonania domku dla lalek:

Jak zrobić zasłony do domku dla lalek? 13 prostych sposobów na majsterkowanie!
 • Tablica maty (znana również jako tablica półksiężyca lub tablica muzeum)
 • Płyta piankowa
 • Folia aluminiowa
 • Nóż lub linijka i nóż Exacto
 • Dokładnie
 • Klejny klej
 • Pojemnik (nie należy go używać do żywności)
 • Szpilki do szycia
 • Para nożyczek
 • Tkaniny
 • Kroki, jak zrobić zasłony do domku dla lalek

  Krok 1: Odmierz cal od płyty maty i wytnij ją za pomocą noża.

  Krok #2: Umieść wycięcie z kroku pierwszego na górze okna domku dla lalek i zmierz szerokość okna. Zostaw dodatkowe ¼ cala z każdej strony.

  Krok #3. Od pomiaru w kroku 2. Wytnij środek i zostaw ¼ cala na końcu, aby uzyskać kawałek w kształcie litery C. Kawałek w kształcie litery C ma siedzieć nad zasłoną domku dla lalek.

  Krok 4: Przykryj płytę piankową folią aluminiową. Istotą pokrycia go folią jest ochrona przed uszkodzeniem przez wilgoć.

  Krok #5: Odrysuj kawałek w kształcie litery C wykonany w kroku 3 na płycie piankowej, której nie przykryłeś folią aluminiową.

  Krok #6: Zmierz okno domku dla lalek i za pomocą tego pomiaru narysuj linię na pokrytej folią płycie piankowej, pokazującą długość okna.

  Krok 7: Wybierz tkaniny, których chcesz użyć na zasłonę do domku dla lalek. Odmierz prostokąt w kształcie okna domku dla lalek i wytnij go z tkaniny.

  Robiąc to, pomiń dodatkową przestrzeń na każdej krawędzi tkaniny. Przestrzeń powinna wynosić około ¼ cala. Użyjesz tego do wykonania obszycia na czterech krawędziach materiału. Zrób dwa z nich dla każdego okna.

  Krok #8: Na tym etapie musisz przyciąć rąbek z dwóch tkanin w kroku 7. Możesz zdecydować się na ich zakup za pomocą kleju lub maszyny do szycia, w zależności od dostępnych zasobów.

  Podczas obszywania za pomocą kleju upewnij się, że nakładasz taką ilość, która jest wystarczająca dla obszycia. Nałożenie zbyt dużej ilości kleju może spowodować, że klej będzie ściekał z drugiej strony tkaniny, a to może spowodować plamy na zasłonie.

  Krok #9: Po obszyciu dwóch tkanin następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest przygotowanie roztworu kleju. Weź pojemnik i napełnij go 75% wodą i rozpuść trochę lepkiego kleju w wodzie. Mieszaj roztwór w sposób ciągły, aż klej prawidłowo rozpuści się w wodzie, pozostawiając pod sobą białawy roztwór bez osadu.

  Krok 10. Zanurz dwie tkaniny w roztworze kleju na kilka minut. Wyciągnij je i dokładnie wykręć, a następnie złóż, a następnie zrób z tkanin bardzo małe fałdy harmonijkowe. Im mniejsze fałdy akordeonu, tym lepiej. Zrób to dla każdej z dwóch tkanin.

  Krok #11: Weź złożone tkaniny i umieść je na folii. Najlepiej byłoby, gdybyś umieścił każdą z dwóch tkanin po każdej stronie kształtu okna, które zmierzyłeś na folii.

  Krok #12: Rozwiń górną część materiału u góry i użyj szpilki, aby przytrzymać je w różnych pozycjach. Tkaninę należy położyć na folii. Dzięki temu folia będzie wyglądać tak, jakbyś trzymał każdą z tkanin po obu stronach okna.

  Krok #13: Pozwól tkaninom pozostać tam przez jakiś czas, a następnie możesz iść dalej i usunąć szpilkę do szycia.

  Tak, jesteś na dole i tak się robi zasłony do domku dla lalek. Następną rzeczą do zrobienia jest powieszenie zasłony do domku dla lalek, o czym będziemy rozmawiać w następnej sekcji.

  Jak powiesić zasłonę w domku dla lalek

  Oprócz wiedzy, jak zrobić zasłony do domku dla lalek, powinieneś być w stanie łatwo je powiesić. Po zrobieniu zasłon, jak wyjaśniono w ostatnim kroku, wykonaj poniższe czynności, aby dodać górę do zasłon w domku dla lalek.

  Krok 1: zmierz szerokość wykonanych zasłon i przy pomocy tego pomiaru wytnij równoważną długość z płyty maty. Dodaj dodatkowe ¼ cala na końcu planszy maty.

  Krok #2: Na tablicy maty odmierz dokładny wymiar zasłony, pomijając dodatkowe ¼ cala na obu końcach. Zrób małe nacięcie na każdym końcu maty, aby można było ją zgiąć.

  Krok 3: Przykryj matę klejem, a następnie owiń ją tą samą tkaniną, co zasłony.

  Krok 4: Użyj kleju, aby przykleić go do górnej części zasłony

  Krok #5: Możesz teraz zawiesić zasłonę, nakładając lepki klej z tyłu u góry zasłony, a następnie przyklejając ją do powierzchni.

  Wniosek

  Przeprowadziłem cię przez powyższy proces, jak zrobić zasłony do domku dla lalek. Uważam, że proces jest dość prosty i bezpośredni. Masz pytania lub sugestie? Skontaktuj się przez pole komentarza.