Jak zrobić tani piec na drewno? 4 proste kroki do wykonania!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zrobić tani piec na drewno? Ze względu na to, że wiele osób kupuje na rynku piece na drewno, z dnia na dzień rośnie zapotrzebowanie, co prowadzi do wzrostu cen, co oznacza, że ​​niektórych nie stać na taki piec. Choć tego chcą, to nie ma ich w budżecie, żeby go kupić. To dobrze, że internet jest zawsze dostępny; i dzięki temu nauczmy się, jak to zrobić.

Ponieważ ceny niektórych pieców zależą od marki, większość z nich jest sprzedawana po wysokich cenach, co oznacza, że ​​mogą je kupić tylko osoby z wystarczającą ilością pieniędzy.

Jak zrobić tani piec na drewno? 4 proste kroki do wykonania!

Ale co się dzieje z tymi, którzy go nie mają? Cóż, odpowiedź jest prosta, a dzisiaj dowiemy się, jak zrobić w domu tani piec na drewno.

To proste i łatwe, wszystko czego potrzebujesz to współpraca i możesz praca została wykonana w mgnieniu oka. Priorytetem jest również nasze bezpieczeństwo numer jeden, więc nie zapomnij nosić maski, rękawiczek i innego sprzętu ochronnego podczas robienia tego. Może to wiązać się z użyciem maszyn. Niezależnie od tego, poznajmy więcej terminów i kilka wskazówek.

Kroki, jak zrobić tani piec na drewno w domu

Niezależnie od tego, czy chcesz go zrobić, czy kupić, nie ma to znaczenia. Istnieją jednak pewne wskazówki i uwagi, które zawsze będziesz musiał wykorzystać, jeśli chodzi o te i dzisiaj; zajmiemy się wykonaniem dla Ciebie DIY:

Krok 1. Przygotowanie materiałów do samodzielnego pieca na drewno

Jeśli chodzi o wybór materiałów do pieca na drewno, nie jest to żart, ponieważ masz ograniczony budżet, ale musisz upewnić się, że działa i idealnie pasuje do jego użytkowania; w przeciwnym razie może spowodować szkody i uszkodzenia, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo.

W tym celu będziesz musiał kupić zbiornik gazu. Bez względu na rozmiar, będzie działać tak samo. Teraz będziesz chciał wyczyścić całą zawartość za pomocą wody, upewniając się, że nie ma materiałów łatwopalnych podczas późniejszego użycia. Pozostaw na kilka minut, a kiedy skończysz, odwróć i wypuść całą wodę. Aby uzyskać więcej pomysłów na samodzielne piece na drewno, przeczytaj plany i pomysły domowych pieców na drewno i grzejników.

Krok 2. Szlifowanie i usuwanie

Ponieważ zbiornik gazu został wystawiony na działanie wody, należy go wysuszyć przed przejściem do następnego kroku. Użyj wilgotnej szmatki lub czegoś miękkiego, aby pozbyć się wilgoci obecnej wokół zbiornika. Po zakończeniu przygotuj młynek do pracy, która po pewnym czasie zostanie wykonana.

Teraz, gdy wszystko jest gotowe, usuń wszystkie zewnętrzne elementy podtrzymujące z górnej i dolnej części zbiornika gazu. Za pomocą szlifierki wykończ szorstkie powierzchnie, dokładnie je szlifując, aby nie było żadnych wybrzuszeń i aby leżało płasko na powierzchni, gdy będzie używane na później.

Po zakończeniu wszystkich wygładzeń nadszedł czas, aby zrobić otwór na otwarcie drzwi. Aby to zrobić, przyklej taśmę wokół obszaru, upewniając się, że jest dokładnie oznaczony, ponieważ będzie służył jako przewodnik po drzwiach pieca na drewno. Następnie przygotuj kilka metalowych kawałków, które będziesz później dzierżyć w otworze.

Krok 3. Tworzenie dziur dla wyczerpania i amp; stoisko

Na tym etapie będziesz także potrzebował układu jako przewodnika do wykonania górnych i dolnych otworów zbiornika gazu. Po pierwsze, powinien być wystarczająco duży na górę, ponieważ będzie służył jako rura wydechowa, z której cały dym będzie wydobywał się podczas użytkowania. Będzie też służył jako otwór do wrzucenia większej ilości węgli.

Jeśli chodzi o dolną część, użyj mniejszego cylindra i przyspawaj go do dolnej części zbiornika gazu. Stamtąd możesz użyć osłony, aby po prostu wypuścić cały popiół po każdym użyciu.

Od tego momentu możesz już iść dalej i zrobić drzwi za pomocą trochę blachy. Zmierz go wcześniej na wymiar drzwi i połącz zawiasami. Na koniec, w przypadku stojaka, będziesz potrzebować długiego metalowego pręta pociętego na cztery dokładnie odmierzone części, ponieważ będą one działać jako podstawa twojego pieca na drewno. Następnie włóż go w dolną część, aby sprawdzić, czy nie wymagają regulacji. Jeśli nic się nie dzieje, jesteś dobry; kontyntynuj.

Krok 4. Malowanie

Teraz, gdy wszystkie niezbędne dziury i inne rzeczy zostały już zrobione, musimy to pomalować. Wybierz wybrany kolor wraz z powłoką i podkładem. Najpierw spryskaj podkład, a następnie przejdź do swojego koloru. Pamiętaj, aby rozprowadzić go na całej powierzchni. Na koniec, aby uzyskać ten połysk, spryskaj go powłoką. Aby Ci pomóc, naucz się malować piec.

To okładka!

Posiadanie pomysłu na samodzielne wykonanie taniego pieca na drewno pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Mając to na uwadze, mam nadzieję, że wykorzystasz to, ponieważ może być pomocne w przyszłości, czy to dla biznesu, czy dla ciebie. Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących pieców, przeczytaj, jak sprawić, by piec na drewno wyglądał jak nowy. Ponownie mam nadzieję, że ten artykuł ci pomógł.