Jak zrobić pudełko na kartki ślubne z tkaniną?

Możesz dowiedzieć się, jak zrobić pudełko na kartki ślubne z tkaniny w zaledwie trzech krokach. Porozmawiamy również o wszystkim, co musisz wiedzieć o pudełkach na karty ślubne.

W przypadku innych projektów dotyczących wesel, rozważ przeglądanie naszego bloga, aby uzyskać bardziej przystępne samouczki. Na przykład możesz chcieć wiedzieć, jak wykonać akrylowe szyldy ślubne.

Jak zrobić pudełko na kartki ślubne z tkaniną?

Jak łatwo zrobić pudełko na kartki ślubne z tkaniną

Krok 1. Przygotowanie

 • Zmierz materiał, którego potrzebujesz na pudełko na kartkę ślubną, umieszczając pudełko na elastycznej tkaninie
 • Przydziel dwa cale naddatku na krawędzi, w tym ten, którego będziesz potrzebować na pokrywę pudełka
 • Niektóre wesela używają dwupoziomowego pudełka na karty, więc zmierzysz to pudełko inaczej
 • Ułóż mniejszy poziom na większym i wyśrodkuj go
 • Śledź kontur mniejszego poziomu i wytnij go o cal na większym poziomie
 • Wytnij odpowiednio otwór i utwórz podobny na dnie mniejszego otworu, odkładając cal od krawędzi
 • Sprawdź, czy otwory, które zrobiłeś, są wystarczająco duże na kartki ślubne i czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby poziomy pasowały do ​​​​góry otworów
 • Wytnij szczelinę pośrodku najwyższego poziomu na kartki ślubne

Krok 2. Pokrycie

 • Zacznij zakrywać pudełko na karty ślubne tkaniną za pomocą niezawodnego kleju
 • Nałóż lub rozpyl klej na powierzchnię i ostrożnie przymocuj tkaninę
 • Nadmiar materiału powinien wisieć na górze i na dole
 • Rozcięcia na krawędzi tkaniny, aby skutecznie zakryć wnętrze i spód pudełka
 • Powtórz przykrywanie i mocowanie tkaniny na wszystkich poziomach pudełka
 • Spraw, by pudełko na karty ślubne było bardziej atrakcyjne wizualnie dzięki ozdobnikom, takim jak wstążki i klejnoty, które uzupełniają motyw ślubny

Krok 3. Wykończenie

 • Użyj pistoletu do klejenia, aby przymocować poziomy
 • Wyśrodkuj mniejszy poziom względem większego, zanim zabezpieczysz je razem
 • Dodaj szczegóły i ozdoby do gotowego, pokrytego tkaniną pudełka na karty ślubne, aby było bardziej odpowiednie na wesele

Jak zrobić pudełko na kartki ślubne?

Wielopoziomowe pudełko na karty ślubne może być trudne do zrobienia, głównie dlatego, że zakrywasz ułożoną strukturę. Oto łatwiejsze, ale wciąż eleganckie alternatywy dla kart ślubnych, które każdy może zrobić, zmieniając różne przedmioty:

Pudełko na prezent

Czy masz w domu duże pudełko upominkowe? Możesz wykazać się kreatywnością i przekształcić go w pudełko na kartki ślubne!

Wystarczy zakryć, pomalować lub ozdobić papierowe pudełko z myślą o motywie ślubnym i palecie kolorów. Następnie zmierz rozcięcie u góry na kartki ślubne i gotowe!

Skrzynka do przechowywania

Pudełka do przechowywania wykonane z drewna i innych materiałów stworzyłyby wspaniałe pudełka na karty ślubne. Są też dość duże, więc ci, którzy robią duże wesele, mogą uznać je za pudełko na kartkę ślubną miejsca.

Możesz pomalować schowek zgodnie z kolorystyką lokalu. Na przykład, jeśli pudełko jest wykonane z drewna, możesz pozostawić je tak, jak w przypadku prostych dekorów, aby pasowało do rustykalnego motywu.

Skrzynka pocztowa

Jeśli jesteś typem, który zawsze chce czegoś wyjątkowego, stara skrzynka na listy z recyklingu może stać się pudełkiem na kartki ślubne z odrobiną wyobraźni. Możesz użyć metalicznej farby do pokrycia skrzynki pocztowej, a później możesz być zaskoczony gotowym pudełkiem na kartki ślubne.

Istnieje wiele stylów, z których możesz czerpać inspirację online. Niektóre pary zachowują nawet ogólny wygląd skrzynki pocztowej, aby wyglądała, jakby witały gości.

Kosz piknikowy

Rattanowe i plecione kosze piknikowe byłyby efektownymi pudełkami na karty na ślubach plenerowych. Możesz nawet dodać sznurek lub kwiaty, aby dopasować je do motywu na świeżym powietrzu.

Pudełko na karty wykonane z kosza piknikowego będzie dobrze wyglądać na weselu odbywającym się latem lub jesienią. Możesz nawet połączyć go z innymi tkanymi pojemnikami, ustawiając go na stole.

Bagaż

Czy Twój motyw ślubny jest vintage? Wypróbuj bagażnik do pudełka na karty ślubne.

Możesz nawet układać różne kufry jeden na drugim, aby uzyskać niepowtarzalny wygląd. A w porównaniu do upcyklingu innych pojemników, kufry zazwyczaj wyglądają dobrze bez konieczności ich zbytniego ozdabiania.

Jakiego rozmiaru jest pudełko na kartki ślubne?

Wielkość pudełka na karty ślubne zależy od liczby gości. Oczywiście posiadanie większej liczby osób będzie wymagało większego pojemnika na swoje karty.

Standardowe pudełko na karty ślubne ma zwykle wymiary 14 na 9,5 na 5 cali, z rozcięciem o wymiarach od 5 do 6 cali. Ale oczywiście zawsze możesz odpowiednio zmodyfikować te wymiary.

Co wkładasz do pudełka na kartki ślubne?

Z samego nazwiska pudełko na karty ślubne jest przeznaczone na karty podarunkowe przyniesione przez gości. Mogą to być również kartki z gratulacjami lub inne drobne przedmioty, aby pokazać swoje wsparcie dla pary.

Ale jeśli złapałeś się na wielu kartach, przeczytaj, co zrobić z kartami ślubnymi, aby lepiej je wykorzystać.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak zrobić pudełko na kartki ślubne z tkaniny, a to tak proste, jak natryśnięcie kleju na pudełko i przymocowanie odmierzonej rozciągliwej tkaniny, aby zakryć powierzchnie.

Pamiętaj, aby przy pomiarze tkaniny przydzielić kilka centymetrów naddatku, aby upewnić się, że pudełko będzie dobrze przykryte. Ale oprócz tego projektu zawsze możesz rozważyć inne unikalne sposoby na wykonanie pudełka na karty.