Jak zrobić poszewkę na poduszkę w 2 prostych krokach

Możesz dowiedzieć się, jak zrobić poszewkę na poduszkę w dwóch prostych krokach. Chociaż możesz kupić poszewkę na poduszkę na różnych platformach i w różnych sklepach, warto wiedzieć, jak ją wykonać samodzielnie. W ten sposób możesz dostosować go do swojej poduszki i wybrać najlepsze materiały.

Poniższy prosty, dwustopniowy przewodnik najlepiej sprawdza się w przypadku tradycyjnych poduszek do ciała. Są to długie i prostokątne typy, które mają być umieszczone obok ciała. Jeśli masz inny rodzaj poduszki na ciało, znajdź dla niej odpowiedni kształt.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę w 2 prostych krokach

Jak zrobić poszewkę na poduszkę w domu

Zawsze musimy utrzymywać nasze poduszki w czystości, ponieważ mogą one zawierać patogeny, takie jak bakterie lub grzyby. Nie zawsze możemy prać nasze poduszki, ale możemy często prać poszewki, aby utrzymać poduszkę w czystości. A jeśli masz poduszkę na całe ciało, wiesz, że zawsze ma ona bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego powinna mieć odpowiednią poszewkę na poduszkę.

Krok # 1. Projektowanie

Najlepsza poszewka na poduszkę do ciała powinna być idealnie dopasowana, dlatego przed przystąpieniem do szycia zawsze dokonuj prawidłowych pomiarów. Przytrzymaj oba końce poduszki i połóż ją na powierzchni, aby dopasować szerokość i długość. Twoja poduszka może być nowa lub używana, co oznacza, że ​​wymiary mogły się zmienić w stosunku do tego, co jest napisane na opakowaniu.

Po zmierzeniu poduszki możesz przystąpić do cięcia materiału na poszewkę. Weź długość poduszki i dodaj 4 cale i użyj tej liczby jako dłuższego boku tkaniny. Z drugiej strony, krótszy bok materiału będzie miarą szerokości twojej poduszki pomnożonej przez dwa plus dwa cale.

Wytnij tkaninę zgodnie z tymi pomiarami. W tym momencie możesz dodać grzywkę do poszewki na poduszkę i możesz to ułatwić, tworząc dolną krawędź u góry iu dołu. Możesz pominąć tę część, jeśli nie musisz dodawać grzywki do poszewki na poduszkę.

Krok # 2. Szycie

Ostatnim krokiem jest przyszycie poduszki. Przydatną wskazówką, którą możesz zastosować podczas szycia dowolnej poszewki na poduszkę, jest użycie rzepów. Przymocuj rzepy po przeciwnych stronach materiału i zszyj wokół każdego kawałka. Następnie złóż materiał wzdłuż niewłaściwej strony na zewnątrz i zepnij razem długi bok, aby ułatwić szycie.

Odwróć poszewkę na prawą stronę i przypnij krótszy bok bez rzepu. Na koniec możesz zamknąć koniec poduszki, zszywając ją. Zwróć uwagę, że ta poszewka na poduszkę ma otwarty koniec, więc możesz dowolnie regulować zapięcie, jeśli chcesz.

Jak wybrać materiał na poszewkę na poduszkę

Tworząc własną poszewkę na poduszkę, będziesz mieć pełną kontrolę nad materiałami. Najważniejszym materiałem jest tkanina, ponieważ utrzyma poduszkę w czystości i ochroni ją przed codziennym zużyciem. Ponadto poszewka na poduszkę zawsze ma bezpośredni kontakt ze skórą, więc nie powinna podrażniać.

Istnieje wiele typowych materiałów na poszewki na poduszki, a wybór spośród nich może być przytłaczający. Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, podzielmy te rodzaje tkanin na dwie grupy. Do wyboru tkaniny naturalne i syntetyczne.

Naturalne tkaniny

Większość śpiących z łatwością wybrałaby naturalne tkaniny, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że będą one podrażniać. Są wśród nich między innymi bawełna i jedwab. Na poszewkę na poduszkę na całe ciało dobrym wyborem byłaby bawełna, ponieważ jest miękka i przewiewna, idealna nawet na upalne noce.

Jeśli chcesz czegoś, co wydaje się lżejsze na skórze lub jeśli używasz również poduszek do ciała jako elementów dekoracyjnych w swoim pokoju, możesz rozważyć jedwab. Jest gładki i lekki i można go używać przez wszystkie pory roku. Poduszki na ciało, które wykorzystują piankę z pamięcią i puch, najlepiej pasowałyby do poszewek z jedwabiu.

Tkaniny syntetyczne

Ci, którzy mają ograniczony budżet, mogą rozważyć tkaniny syntetyczne na poszewki na poduszki. Są to poliester i nylon, a te wysokiej jakości mogą być równie dobre jak naturalne tkaniny. Jednak niektórzy śpiący zauważają, że używanie takich tkanin wysusza skórę.

A co z połączeniem tych dwóch?

W dzisiejszych czasach producenci stworzyli połączenie tkaniny naturalnej i syntetycznej. Ta tkanina wykorzystuje mieszankę włókien naturalnych i syntetycznych, aby wykorzystać oba światy. Otrzymasz wygodny materiał, który jest trwały i łatwy w utrzymaniu.

Możesz również sprawdzić liczbę nici w wybranym materiale, ponieważ może to wpłynąć na jego ogólną jakość. Liczba nici to liczba pionowych i poziomych nici materiału na cal kwadratowy. Jeśli więc materiał ma dużą liczbę nici, wydaje się być bardziej miękki niż te z mniejszą liczbą nitek.

Wniosek

Aby chronić poduszkę przed zabrudzeniem, musisz użyć dobrze dopasowanego pokrowca na poduszkę. Możesz szybko nauczyć się, jak zrobić poszewkę na poduszkę w domu, wykonując dwa proste kroki. Potrzebujesz tylko wybranego materiału i prawidłowo zmierz poduszkę na ciało, korzystając z omówionych wskazówek.

Gdy masz już materiał, możesz przystąpić do szycia. Przydatną techniką jest użycie kawałków rzepów oprócz zszycia poszewki na poduszkę. Możesz także zmodyfikować niektóre kroki tak, aby były dla Ciebie wygodniejsze.