Jak zrobić poncz ślubny w 3 prostych krokach

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak zrobić poncz weselny w domu, mogą skorzystać z tego prostego przepisu na poncz migdałowy. Nadaje się na wesele, bo jest smaczny, ale nie będziecie wydawać się, że serwujecie grilla na podwórku.

Zamieściliśmy również przepisy na poncz weselny, które możesz zrobić, w tym te z alkoholem. A skoro już o tym mowa, zastanawiasz się, czy nie mieć barmana na swoim weselu?

Jak zrobić poncz ślubny w 3 prostych krokach

Przeczytaj jak podawać alkohol na weselu bez barmana.

Oto jak zrobić pyszny migdałowy poncz ślubny

Oto prosty cios imprezowy, który możesz stworzyć dla swoich gości weselnych. Przygotowanie tego migdałowego ponczu ślubnego jest łatwe, a także nie będzie wyglądało na coś, co będziesz podawać na grilla, ponieważ migdałowy smak przypomina klasyczny biały tort weselny.

Potrzebujesz tylko pudełka galaretki w proszku o smaku malinowym, ekstraktu migdałowego, puszki soku ananasowego, cukru, zimnej wody i wrzącej wody. Oczywiście możesz dodać alkohol lub zmniejszyć cukier do tego przepisu.

Krok 1. Przygotuj główny stempel

 • Idealnie byłoby najlepiej, gdybyś wykonał ten ślubny poncz w noc przed ślubem
 • Stwórz główny ślubny poncz, gotując dwie szklanki wody
 • Wymieszaj dwie szklanki cukru, aż proszek całkowicie się rozpuści, a następnie usuń wodę z ognia
 • Dodaj paczkę galaretki malinowej i mieszaj, aż znikną grudki
 • Odłóż tę główną mieszankę na bok

Krok 2. Wymieszaj pozostałe składniki

 • Zrobienie ślubnego ponczu jest łatwe, ponieważ w tym momencie możesz dodać wybrane przez siebie soki i alkohol, o ile dobrze smakują z malinami
 • Ponieważ migdałowy smak byłby idealny na ślubny poncz, zrób osobną mieszankę z łyżki ekstraktu migdałowego, puszki soku ananasowego i ośmiu szklanek zimnej wody
 • Dodaj zimną mieszankę do gorącej mieszanki wcześniej powoli, mieszając

Krok 3. Zamrożenie na noc

 • Zakryj poncz ślubny i zamroź; upewnij się, że w zamrażarce nie ma innych przedmiotów, które mogą przeciekać do ślubnego ponczu
 • W dniu ślubu możesz zdjąć ślubny poncz wcześniej, dzięki czemu osiągnie on konsystencję podobną do błota do czasu podania go na weselu
 • Umieść ślubny poncz w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego światła słonecznego na przyjęciu
 • Powiadom gości o jego smaku, pisząc kartkę z przodu miski na poncz

Jak daleko można zrobić poncz ślubny?

Ślubny poncz możesz zrobić nie później niż dzień przed ślubem. W ten sposób możesz ją zamrozić na noc, a konsystencja będzie idealna, gdy zostanie podana później w recepcji.

Ale w przypadku firm cateringowych zwykle robią to rano w dniu ślubu. W ten sposób smak nie zepsuje się, ponieważ woda z roztopionego lodu sprawi, że smak będzie mdły.

Nie chcesz też, aby inne składniki powodowały dziwny smak, ponieważ zbyt wcześnie zrobiłeś ślubny poncz. Co więcej, poznaj idealny moment na dodanie bąbelków do ponczu.

Kiedy mieszać napoje gazowane w ponczu?

Wlej gazowany napój w czasie, gdy będziesz podawać weselny poncz. Zbyt wczesne mieszanie napojów musujących z ponczem spowoduje, że mus zniknie, gdy Twoi goście zostaną obsłużeni.

Najlepsze napoje gazowane do dodania musu do ślubnego ponczu to napoje gazowane, woda sodowa lub wino musujące.

Jak utrzymać mój ślubny poncz zimny bez podlewania go?

Kolejnym dylematem przy serwowaniu ślubnego ponczu jest utrzymywanie go na zimno. Chcesz, żeby poncz wciąż był orzeźwiający, zwłaszcza na gorącym przyjęciu weselnym.

Aby uniknąć rozwadniania mikstury i utraty jej smaku, użyj dużych bloków lodowych pierścieni na swoim ślubnym ponczu. Ale kluczem jest użycie rozmiaru, który pasuje do dużego pojemnika ślubnego ponczu.

Jeśli użyjesz małych kostek lodu, prawdopodobnie rozcieńczysz poncz, ponieważ szybciej się topi, i będziesz go ciągle dodawał, aby utrzymać chłód. Z drugiej strony blok lodu będzie się wolniej topił.

Ile alkoholu powinienem dodać do ślubnego ponczu?

Ślubny poncz to nie koktajl, który ma upić gości. Zamiast tego Twoi goście nadal ją piją, aby poczuć się odświeżonym, zwłaszcza gdy jest gorąco.

Jednak nadal możesz dodać alkohol do swojego ślubnego ponczu z winem musującym. Jedna część wina musującego na dwie części spirytusu i po jednej części soku słodko-kwaśnego będą orzeźwiające.

Aby uzyskać więcej pomysłów, przeczytaj, jakie drinki podać na weselu.

Łatwy bezalkoholowy przepis na poncz weselny

Wymieszaj puszkę soku pomarańczowego, puszkę soku ananasowego, dwie szklanki soku z cytryny, galon wody i dwie szklanki białego cukru. Zamroź na noc i podawaj.

Łatwy przepis na weselny poncz alkoholowy

Wymieszaj puszkę lemoniady, dwie szklanki wódki, litr soku żurawinowego i lód. Schłodź i wymieszaj z sodą cytrynowo-limonkową przed podaniem.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Aby przypomnieć, jak zrobić poncz ślubny, możesz łatwo zrobić jeden z galaretką w proszku o smaku malinowym, ekstraktem z migdałów, puszką soku ananasowego, cukrem, zimną wodą i wrzącą wodą.

Zamroź go na noc i podawaj następnego dnia w recepcji. Jeśli dodajesz bąbelki, zrób to, gdy masz zamiar podać poncz.