Jak zrobić pasywny grzejnik słoneczny do szklarni? 5 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak zrobić pasywny podgrzewacz słoneczny do szklarni? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Szklarnia niewymagająca ogrzewania to pasywna szklarnia słoneczna. Chodzi o to, aby utrzymać ciepło w ciągu dnia, a nocą zimno na zewnątrz.

Z odpowiednią izolacją i przeszkleniem, a także środkami do przechwytywania i magazynowania energii słonecznej, pasywną szklarnię słoneczną można zbudować za ułamek ceny zwykłej szklarni.

Jak zrobić pasywny grzejnik słoneczny do szklarni? 5 prostych kroków!

W pasywnej szklarni słonecznej połączonej z rezydencją siedem elementów pomaga w osiągnięciu tego celu. Pewne aspekty musiały zostać zainstalowane w oranżerii, kiedy trzeba było ją stworzyć. Jednak inne można zaadaptować bez większego wysiłku w istniejącej szklarni. To tylko przegląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kroki tworzenia pasywnego podgrzewacza słonecznego

Jeśli chcesz wykonać pasywny podgrzewacz słoneczny do szklarni, musisz z powodzeniem zainstalować siedem kluczowych elementów. Poniższe kroki pomogą Ci nauczyć się, jak zrobić pasywny podgrzewacz słoneczny do szklarni.

Krok 1. Należy wykorzystać ściany kolan

Izolacja części ścian bocznych, które nie muszą być przeszkleniami, to cecha, która przyniesie najwięcej korzyści w szklarni. Ponieważ najlepsza izolacja była przezroczysta, załamuje ona światło, co jest niekorzystne dla roślin i niekorzystnie dla ogrzewania w ciągu dnia, kiedy świeci słońce. W rezultacie bardzo ważne jest, aby zachować izolację na samym dole szklarni. W mojej sytuacji głównie sadzę w pojemnikach na stole. Dzięki temu nie potrzebujesz światła wpadającego przez dolne ściany szklarni. Jedno podwyższone łóżko jest odsunięte od ścian, aby zapewnić roślinom, które w nim uprawiam, odpowiednie nasłonecznienie.

Są one zbudowane w taki sam sposób, jak ściany domu. Przypominają panini, z drewnianą powłoką służącą jako tost i izolacją służącą jako masło orzechowe. Szklarnię zbudowano z jedną z tych ścian kolankowych, a wnętrze nie było izolowane dopiero później. Zaobserwowaliśmy, że najniższa temperatura w sezonie zimowym wzrosła po ociepleniu ścian zainstalowany wewnątrz boazerii. Szklarnia dostaje mniej chłodniejszego powietrza od dołu i mniej ciepła ucieka przez ściany kolan.

Krok 2. Umieść beczki z wodą

Musisz przechowywać wodę ze szczytu szklarni tam, gdzie jest to dozwolone, a następnie spłukać rośliny. Opady deszczu są znacznie lepsze niż woda z kranu dla roślin doniczkowych. Brakuje w nim dodatków, które miasta muszą dodawać, aby uczynić wodę pitną bezpieczną. Z drugiej strony woda deszczowa jest bardziej miękka i często gorętsza niż woda z kranu. Ale jest też inne zastosowanie pojemnika na wodę w zimie, którego być może nie brałeś pod uwagę.

Kiedy zmieścisz beczkę w szklarni, będziesz mógł wykorzystać ją jako radiator słoneczny, przechwytując nadmiar energii w ciągu dnia i przechowując ją do zapadnięcia zmroku. Gdyby beczki były ciemne, działałoby najlepiej. Możesz kupić je już pomalowane lub samemu je pokolorować.

Krok 3. Zainwestuj w podłogę pochłaniającą ciepło

Podłoga szklarni może być wykorzystywana jako nadmierny pochłaniacz energii słonecznej, pochłaniając energię słoneczną w ciągu dnia i uwalniając ją w nocy. Musi jednak być odpowiednią substancją. Wapień lub mur to najlepszy wybór na podłogę z radiatorem w szklarni słonecznej. Termiczna masa tego kamienia będzie gromadzić, a następnie uwalniać energię słoneczną, która została nagromadzona w ciągu dnia. Oczywiście im bardziej wszechstronny, tym bardziej niezwykły. Możesz albo zbudować istniejącą podłogę z masywnych betonowych kostek brukowych, co zrobiłem, albo zbudować patio z kostki brukowej, jeśli budujesz gigantyczną szklarnię.

Krok 4. Upewnij się, że dach jest odpowiednio przeszklony

Celem jest wychwytywanie jak największej ilości pasywnej energii słonecznej każdego dnia, aby ogrzać szklarnię tak, aby ciepło mogło pomóc w utrzymywaniu jej cieplejszej temperatury głębiej w nocy. Ponieważ szkło jest najbardziej przezierne ze wszystkich elementów przeszklenia, może generować największe nasłonecznienie. Niemniej jednak, ponieważ szkło jest słabym izolatorem, nocą ciepło będzie uciekać. Preferowane jest szkło dwu- lub trzyszybowe, chociaż może być kosztowne, chyba że znajdziesz tani szablon. Co więcej, być może będziesz musiał kupować na zamówienie, ponieważ szkło wieloszybowe nie może być przycięte na długość po wykonaniu.

Krok 5. Dołącz czujnik temperatury

Niezbędna jest znajomość temperatury pasywnej szklarni słonecznej o różnych porach każdego dnia. Nie zapewni to pasywnego ogrzewania szklarni, ale pozwoli nam śledzić wszelkie wprowadzone przez Ciebie zmiany, aby określić, czy są one skuteczne. Czujnik bezprzewodowy należy zawiesić w szklarni, gdzie nie będzie wystawiony na działanie jasnego słońca. Poza tym nadajnik znajduje się w kuchni, dzięki czemu możesz mieć oko na temperaturę bez wychodzenia z domu. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić grzejnik na listwie przypodłogowej.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się robić pasywny podgrzewacz słoneczny do szklarni. Wspomnieliśmy o sześciu prostych krokach, aby wykonać pasywny podgrzewacz słoneczny. Wykonanie takich grzejników nie jest trudne, jeśli starannie zainstalujesz wszystkie niezbędne części. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, gdzie umieścić grzejnik i jak włączyć grzejnik ścienny w mieszkaniu. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.