Jak zrobić mini torty weselne: tani i łatwy przepis

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić mini torty weselne, możesz skorzystać z tego prostego i taniego przepisu z mieszanki ciast kupionej w sklepie. Podzielimy się również kilkoma wskazówkami dotyczącymi pakowania mini tortów weselnych i najlepszym czasem na zrobienie tych mini tortów przed ślubem.

Dowiesz się nawet o smoczkach i prześcieradłach jako torcie weselnym. Ale jeśli chcesz prawdziwe babeczki, możesz również przeczytać nasz przepis na robienie babeczek weselnych.

Jak zrobić mini torty weselne: tani i łatwy przepis

Jak zrobić mini torty weselne w domu

Do tego miniaturowego przepisu na tort weselny potrzebne będzie pudełko z mieszanką białego ciasta, dwa kawałki jajek, 16-uncjowa paczka białego lukru, filiżanka śmietany, pół szklanki mleka, jedna trzecia szklanki oleju, i dekory do ciast do wyboru.

Możesz również przygotować wybrany przez siebie lukier, jeśli nie chcesz go kupić w sklepie. Tylko upewnij się, że podczas robienia lukru wybrałeś coś odpowiedniego dla konkretnego miejsca weselnego.

Krok 1. Zrób miniaturowe torty weselne

 • Utwórz mini torty weselne zgodnie z instrukcjami na pudełku
 • Zazwyczaj najpierw podgrzewasz piekarnik do 350 ° F
 • Wymieszaj ciasto, jajka, mleko, olej i śmietanę i ubijaj, aż uzyskasz dobrą konsystencję; zwiększ prędkość miksera w razie potrzeby, ale nie przesadzaj
 • Przygotuj małe formy do ciasta i posmaruj je sprayem do gotowania
 • Wlej ciasto do foremek i piecz przez 15 minut
 • Obróć każdą patelnię i kontynuuj pieczenie przez kolejne 15 minut lub sprawdź wskazówki na pudełku z mieszanką ciast

Krok 2. Udekoruj mini torty weselne lukrem

 • Wyjmij miniaturowe torty weselne z patelni i pozwól im ostygnąć; ważne jest, aby nie mrozić gorących ciastek, bo topią lukier
 • Możesz również zrobić swój własny mini lukier na tort weselny zgodnie z preferowanym smakiem lub cokolwiek pasuje do warunków pogodowych w Twoim lokalu
 • Ponieważ są to mini torty weselne, możesz przeglądać tradycyjne smaki tortów weselnych na lukier
 • Ale jeśli nie masz czasu lub masz ograniczony budżet, nie ma nic złego w używaniu kupionego w sklepie białego lukru
 • Rozłóż równomiernie lukier na wierzchu każdego mini tortu weselnego
 • Przykryj również boki każdego minitortu
 • Użyj innego koloru lukru lub przyklej bielą, aby uzyskać czyste białe mini torty weselne do dekorów, używając końcówki do lamowania wokół ciasta i ukryj krawędzie
 • Udekoruj owocami, kwiatami, cukierkami lub czymkolwiek, co lubisz, aby dokończyć poszczególne torty weselne

Jak duży jest mini tort weselny?

Mini tort weselny może odnosić się do okrągłego 6-calowego tortu, który może służyć 12 osobom. Jeśli masz więcej niż 20 gości, możesz stworzyć 8-calowy okrągły tort weselny dla 24 osób.

Istnieją również warstwowe miniaturowe ciasta, które możesz przygotować, jeśli chcesz tradycyjny warstwowy tort weselny. Na przykład dwupoziomowy mini tort weselny może mieć 8-calowy okrągły tort na dole i 6-calowy okrągły tort na górze.

Jeśli potrzebujesz obsłużyć więcej gości, rozważ kwadratowy tort weselny. Najmniejszy, mający 6 cali, może pomóc 18 osobom, podczas gdy 8-calowy kwadratowy tort weselny może nakarmić 32 gości w porównaniu do okrągłych ciastek.

Jak pakuje się mini tort?

Oprócz niższej ceny zaletą miniaturowych tortów weselnych jest to, że są łatwe do zapakowania. Możesz nawet rozważyć podarowanie niektórym gościom mini tortów weselnych jako przysługę.

Więc oprócz nauki robienia mini tortów weselnych, powinieneś wiedzieć, jak je spakować, aby utrzymać je w dobrym stanie. Oto jak:

 • Pozwól mini tortom weselnym ostygnąć przed lukrem
 • Przed dekorowaniem połóż ciasto na spodzie kopuły
 • Przykryj pokrywą i podróżuj fajnym pojazdem
 • Możesz również umieścić zapakowane torty weselne w pudełku, aby nie przesuwały się podczas transportu

Ile dni przed zrobieniem tortu weselnego?

Najwcześniej możesz zrobić tort weselny na trzy dni przed dniem ślubu. Preferuje się również zamrozić je w poranek ślubu i przechowywać upieczone ciasta wstępnie zamrożone.

Czy jesteś zainteresowany zrobieniem mini tortów weselnych, które smakują jak tradycyjne torty weselne? Przeczytaj jaki smak ma tort weselny.

Co to jest atrapa weselnego tortu?

Ponieważ wielopoziomowe torty weselne są drogie, niektóre pary mają atrapę tortu weselnego. Odnosi się to do bloków styropianowych, które są również pokryte lukrem i dekoracją.

Mogą stanowić wierzchnią warstwę wielopoziomowego tortu weselnego. Dlatego powiadom swój serwer, jakie poziomy tortu weselnego są prawdziwymi ciastami.

Czy to w porządku mieć prześcieradło na wesele?

Prześcieradło to płaski i duży prostokątny tort, często spotykany na przyjęciach urodzinowych, ponieważ może służyć wielu osobom. Niektórzy powiedzieliby, że to tandetny tort weselny, ale ładne ich udekorowanie może sprawić, że będą wyglądać bardziej weselnie.

Możesz dodać owoce, kwiaty, nakładki na ciasto i sformułowania ślubne na górze tortu. Możesz nawet zrobić zdjęcie aerografem na górze tortu, aby uzyskać wyjątkowy tort weselny.

Wniosek

Czy ten przepis był pomocny? Właśnie nauczyłeś się robić mini torty weselne za pomocą pudełka na ciasto, które można kupić w sklepie.

Oczywiście nie musisz używać kupowanego w sklepie lukru, aby miniaturowe ciastka były wyjątkowe. Możesz również rozważyć pieczenie ich w okrągłych patelniach o średnicy 6 i 8 cali i układanie ich w stos.