Jak zrobić magnesy na lodówkę? 3 najlepsze kroki do udekorowania lodówki!

Czy Twoja lodówka wygląda zwyczajnie, bo brakuje jej dekoracji i zastanawiałaś się „jak zrobić magnesy na lodówkę?” Aby zrobić magnesy na lodówkę, potrzebujesz jedynie drobnych przedmiotów z płaską stroną, magnesu i kleju. Te małe przedmioty posłużą jako ozdoba Twojej lodówki. Po zebraniu wszystkich tych materiałów sklej mały dekor i magnes za pomocą kleju i gotowe.

Magnesy na lodówkę są często używane jako ozdoby lub ozdoby przymocowane do drzwi lodówki. Możesz również użyć tych magnesów, aby przykleić ważne notatki i listy na lodówce, aby zapobiec ich zapomnieniu. Inni dołączają swoje zdjęcia z niezapomnianymi wspomnieniami jedynie jako dekorację.

Jak zrobić magnesy na lodówkę? 3 najlepsze kroki do udekorowania lodówki!

Bez względu na cel mocowania magnesów na lodówkę do lodówki, zawsze możesz stworzyć swój magnes na lodówkę. Byłoby najlepiej, gdybyś miał trochę kreatywności, aby rozpocząć DIY magnes na lodówkę.

Czytaj dalej, ponieważ uczymy Cię najłatwiejszych kroków w tworzeniu magnesów na lodówkę.

Kroki tworzenia magnesów na lodówkę

Kiedy nie posiadasz żadnych magnesów na lodówkę lub prawdopodobnie zabraknie Ci ich, zawsze możesz stworzyć własny, który przymocujesz do drzwi lodówki. Przygotuj wszystkie materiały potrzebne do stworzenia magnesów na lodówkę i przygotuj się do ich wykonania. Bez zbędnych ceregieli, oto trzy kreatywne kroki, jak zrobić magnesy na lodówkę.

Krok 1. Przygotowanie materiałów

Niezbędne jest przygotowanie materiałów potrzebnych do wykonania magnesu na lodówkę. Możesz użyć małych guzików, wstążek, puzzli, wzorów albumów, kulek, spinaczy do bielizny lub czegokolwiek, co ma płaską powierzchnię po jednej stronie. Następnie będziesz potrzebować magnesu pasującego do wybranego elementu dekoracyjnego; upewnij się, że wytrzyma ciężar ozdoby, aby mocno przykleić się do drzwi lodówki. Na koniec przygotuj klej lub dowolny klej, którego użyjesz do przymocowania dekoru i magnesu.

Krok 2. Dekorowanie magnesu na lodówkę

Kiedy już wybrałeś dekor, taki jak guziki, wstążki lub cokolwiek, co wydaje Ci się idealne, możesz przejść do następnego kroku. Jeśli jednak wybrałeś zwykły przedmiot, oto różne sposoby jego dekoracji. Do jego dekoracji mogą być potrzebne dodatkowe materiały, w szczególności pędzel, farba, taśmy ozdobne, klej na gorąco oraz kolorowe papiery lub tkaniny.

Magnes na lodówkę decoupage

Magnes na lodówkę w stylu decoupage wykorzystuje papierowe wycinanki ozdobione przezroczystą, okrągłą szklaną powierzchnią. Możesz następnie przykleić na nim kilka papierowych wycinanek jako wzór na magnes na lodówkę. Najpierw wyczyść płaską stronę szkła za pomocą wacika z alkoholem, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, które mogą uniemożliwić mocne przyklejenie się kleju.

Po wyczyszczeniu powierzchni wklej na nią wybrany wycięty papier, z wzorem naklejonym bezpośrednio na szybę, tak aby pojawił się przed magnesem na lodówkę. Za pomocą pędzla nałóż równomiernie cienką warstwę Mod Podge lub przezroczystego, schnącego kleju w płynie na płaską powierzchnię szkła. Po wklejeniu wycięcia nałóż kolejną warstwę Mod Podge z tyłu i pozostaw do całkowitego wyschnięcia przed przejściem do następnego kroku.

Magnes na lodówkę z spinaczem do ubrań

Spinacze do bielizny są praktycznie pomocne, ponieważ mogą pomieścić przypomnienia, listy rzeczy do zrobienia i notatki zapisane na kartce papieru. Kiedy zdobędziesz kilka spinaczy do bielizny, możesz je pomalować na wybrane kolory, jeśli będzie wyglądać zwyczajnie. Pozostaw tylną część niepomalowaną, ponieważ to tam przymocujesz magnes.

Po pomalowaniu na wybrany kolor, przed spinaczem do bielizny można wkleić cienkie, drewniane wzory. Bądź sprytny, dekorując spinacz do bielizny w pożądanym stylu i upewnij się, że mocno przykleja się do powierzchni, tworząc trwały dekoracyjny magnes na lodówkę. Aby uzyskać szybszy sposób zaprojektowania, możesz również zakryć spinacze do bielizny taśmami washi, pozostawiając odkrytą część tylną.

Gliniany magnes na lodówkę

Gliny mogą być również używane jako ozdoby magnesów na lodówkę. Wszystko, co musisz zrobić, to ukształtować go zgodnie z własnymi preferencjami, ale upewnij się, że nie jest za cienki ani za gruby, ponieważ może pęknąć po upływie czasu.

Po udekorowaniu susz przez kilka godzin, a następnie wygładzamy brzegi gliny papierem ściernym. Co więcej, jeśli chcesz uzyskać glazurowany wygląd swojego glinianego wzoru, nałóż błyszczący lakier po obu stronach gliny. Możesz również użyć przezroczystego akrylowego uszczelniacza w sprayu, aby wydłużyć trwałość glinianego wzoru. Dzięki temu magnes będzie mocno przylegał do powierzchni.

Krok 3. Mocowanie magnesu

Po zakończeniu projektowania dekoracji użyj gorącego kleju lub spoiwa o wytrzymałości przemysłowej, aby skleić magnes i ornament. Możesz użyć magnesów ferrytowych, które są najczęściej używanym rodzajem magnesów do lodówek. Pozostaw klej do wyschnięcia na kilka godzin przed użyciem, aby upewnić się, że projekt nie odpadnie. Gorący klej szybko wysycha, a wiązanie o wytrzymałości przemysłowej schnie dłużej, więc upewnij się, że zapoznałeś się z etykietą używanego kleju.

Wniosek

Oto trzy proste i kreatywne kroki, jak zrobić magnesy na lodówkę. Magnesy na lodówkę oferują nam wiele celów w naszym codziennym życiu, więc posiadanie jednego z nich jest niezbędne. Wreszcie, aby uniknąć posiadania prostych drzwi lodówki, wykorzystaj swój spryt i kreatywność, aby uzyskać dla nich przyjemny wygląd.

W każdym razie, jeśli zastanawiasz się, jak zrobić magnesy na lodówkę ze zdjęciami, spróbuj to przeczytać!