Jak zrobić knoty do świec

Możesz kupić knoty do świec, które możesz wykorzystać w ręcznie robionych świecach, ale możesz też wyprodukować własne. Najczęstsze są knoty do świec traktowane boraksem. Jest wiele rzeczy do rozważenia, dlatego zajmiemy się tym, jak zrobić knoty do świec.

Metody tworzenia knotów do świec

Metoda 1: tworzenie knotów ze świecy boraksowej

Pierwszym krokiem do wykonania knotów do świec jest podgrzanie 1 szklanki wody w małym garnku lub czajniku. Pozwól wodzie delikatnie się zagotować, ale nie do pełnego wrzenia. Następnie rozpuść sól i boraks.

Jak zrobić knoty do świec

Szklane naczynie napełnij do połowy gorącą wodą. Jedna łyżka soli i 3 łyżki stołowe, boraks do rozpuszczenia, wszystko razem wymieszać. To rozwiązanie Boraksu zostanie użyte do utwardzenia podstawowego materiału knota.

Knoty poddane obróbce boraksem mogą sprawić, że świece będą świecić jaśniej i dłużej. Ponadto ma potencjał, aby zminimalizować ilość popiołu i dymu powstającego w procesie spalania. Trzymaj Boraks z dala od dzieci i zwierząt domowych, ponieważ może być niebezpieczny w przypadku spożycia lub wdychania.

Moczyć sznurek w roztworze na kilka minut. Zanurz kawałek grubego bawełnianego sznurka rzeźniczego w roztworze boraksu. Pozostaw sznurek do namoczenia przez co najmniej 24 godziny.

Upewnij się, że wybrana lina jest dłuższa niż wysokość pojemnika, którego zamierzasz użyć do swojej świecy. Jeśli nie masz pewności, jak wysoka będzie świeczka, namocz do 1 stopy sznurka i przytnij ją później do odpowiedniego rozmiaru. Sznurek rzeźniczy jest doskonałym materiałem podkładowym pod knoty do świec, ale wystarczy każdy gruby sznur bawełniany.

Możesz użyć haftowanej bawełny, podartego materiału bawełnianego lub czystej sznurowadła bez plastikowej czapki. Najlepsze efekty uzyskasz mocząc sznurek przez 24 godziny. Chociaż możesz usunąć sznurek po 20 minutach, wyniki będą mniejsze niż pożądane.

Następnie za pomocą pęsety usuń sznurek z roztworu Borax. Pozostaw sznurek do wyschnięcia na dwa lub trzy dni. Przed kontynuowaniem sznurek musi być całkowicie suchy.

Zawiesić traktowany sznurek w ciepłym, suchym miejscu za pomocą spinacza do bielizny lub podobnego klipsa. Umieść kawałek folii aluminiowej pod sznurem suszącym, aby złapać dodatkowy roztwór, który odpada. Wosk powinien być stopiony.

1/4 do 1/2 szklanki wosku świecowego, rozdrobnionego, topi wosk nad podwójnym bojlerem. Jeśli nie masz podwójnego bojlera, wystarczy czysty metalowy pojemnik i mały rondel. W rondlu nad ogniem podgrzej 1 do 2 cali wody, pozwalając jej gotować się na wolnym ogniu i gotować na parze.

Włóż metalową puszkę do wrzącej wody. Pozwól puszce nagrzać się przez kolejną minutę przed dodaniem wosku. Ponieważ stopiony wosk może spowodować poważne oparzenia, należy zachować szczególną ostrożność przez resztę operacji.

Lina powlekana powinna być zanurzona. Ostrożnie zanurz suchy sznurek poddany obróbce Borax w roztopionym wosku. Pokryj sznurek tak bardzo, jak to możliwe.

Technicznie rzecz biorąc, można użyć sznurka poddanego obróbce Borax bez pokrywania go woskiem. Jednak wosk usztywnia i ułatwia obsługę knota. Może również ułatwić łapanie płomienia na końcu knota.

Następnie sznurek należy wysuszyć. Powiesić sznurek jak poprzednio i pozostawić do utwardzenia przez kilka godzin, aby wosk mógł się związać. Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut.

Umieść arkusz folii aluminiowej pod wiszącą liną, tak jak poprzednio, aby złapać dodatkowy wosk, który spływa. Po prawidłowym wykonaniu tych kroków powtórz proces, aby wyprodukować więcej. Zanurz i osusz sznurek jeszcze kilka razy, aby uzyskać na nim grubą warstwę wosku.

Sznurek powinien dobrze przylegać, zachowując jednocześnie pewną elastyczność. Jeśli nie ma wystarczającej ilości wosku, aby ponownie zanurzyć sznurek. Połóż go na arkuszu folii aluminiowej i ostrożnie wylej pozostały wosk na wierzch.

Zamiast powiesić go ponownie, pozostaw knot do wyschnięcia na folii. W razie potrzeby użyj knota. Gdy sznurek jest całkowicie wysuszony, jest gotowy i gotowy do włożenia do świecy.

Metoda 2: tworzenie knotów drewnianych świec

Patyczki z drewna balsy należy przyciąć. Przytnij długość drewna balsy nożyczkami. Jest tak, że jest co najmniej o 1 cal wyższy niż pojemnik, którego zamierzasz użyć do świecy.

Użyj cienkich listew z balsy, tak jak w sklepie z rękodziełem. Szerokość tych patyczków powinna wynosić od 1/2 do 1-1/2 cala. Jeśli nie jesteś pewien, jak duża będzie świeca, przytnij drewno na długość od 6 do 12 cali.

Zawsze możesz później odciąć nadmiar, więc posiadanie za dużo jest lepsze niż posiadanie za mało. Namocz drewno balsa w oliwie z oliwek przez kilka godzin. Płytkie naczynie wypełnij do połowy przyciętym drewnem balsy.

Wlej tyle oliwy z oliwek o temperaturze pokojowej, aby dokładnie przykryć drewno w naczyniu. Podczas gdy drewno jest naturalnie palne, pokrycie go olejem pozwala na szybsze rozpalenie ognia i bardziej równomierne spalanie. Ponieważ oliwa z oliwek pali się czysto, jest to doskonały wybór do operacji wyrabiania świec.

Pozwól olejowi wsiąkać w drewno przez co najmniej 20 minut. Możesz poczekać nawet godzinę, jeśli chcesz, aby drewno wchłonęło więcej oleju i paliło się mocniejszym płomieniem. Usuń nadmiar oleju czystą szmatką.

Usuń drewniane patyczki z oleju i wytrzyj nadmiar czystym ręcznikiem papierowym.

Zamiast wycierać patyczek do sucha, połóż go na tacy wyłożonej papierowymi ręcznikami. Pozostaw do wyschnięcia na kilka minut. Po skończeniu drewno powinno być nadal wilgotne i nieco tłuste w dotyku.

Ale nie powinien już pozostawiać tłustych pozostałości na dłoniach, gdy się z nim zetkniesz. Przymocuj zakładkę knota do podstawy kija. Podważ otwórz metalową zakładkę knota i delikatnie włóż jeden koniec obrobionego drewna do otworu.

Włóż knot tak daleko, jak to możliwe, do zakładki. Podczas procesu wytwarzania świec, zakładka knota utrzymuje drewno bezpiecznie na miejscu, gdy jest ono osadzone w stopionym wosku. Jest to również kolejna metoda tworzenia knotów do świec.

Wniosek na temat tworzenia knotów do świec

Podekscytowany robieniem świec, a nawet założeniem firmy? To tylko niektóre z metod wytwarzania knotów do świec. Istnieje wiele sposobów tworzenia od podstaw knotów do świec. Możesz odwiedzić naszą stronę, aby dowiedzieć się więcej o świecach i ich wytwarzaniu.