Jak znaleźć wyciek w materacu powietrznym. 3 najlepsze sposoby

Masz trzy najlepsze sposoby, aby dowiedzieć się, jak znaleźć nieszczelność w dmuchanym materacu. Znajomość tych metod pomoże w naprawie i utrzymaniu dmuchanego materaca w jak najlepszym stanie. A co najważniejsze, nie musisz nikomu płacić za przetestowanie go za Ciebie.

Być może uszkodzenie można łatwo naprawić, więc nie musisz wydawać dodatkowych kosztów na dmuchany materac. Poniższe techniki są nawet łatwe do wykonania samodzielnie i bez żadnych narzędzi. Więc bez zbędnych ceregieli znajdź nieszczelność i utrzymuj dmuchany materac w idealnym stanie.

Jak znaleźć wyciek w materacu powietrznym. 3 najlepsze sposoby

Jak sprawdzić, czy nie ma wycieku w materacu pneumatycznym

Przed rozpoczęciem należy zdjąć prześcieradła i pościel z dmuchanego materaca, aby można było je dokładnie obejrzeć. Chcesz również przenieść go w miejsce przestronne i jasne, aby móc go obejść i sprawdzić każdą część.

Krok # 1. Sprawdź zawory

Trzpień zaworu

Pierwszą częścią, którą możesz sprawdzić, aby ustalić, czy nie ma wycieków, jest zawór materaca. Doświadczeni użytkownicy zauważyli, że najczęstszym źródłem nieszczelności w dmuchanym materacu jest zawór. Wszyscy wiemy, jak działa dmuchany materac, co oznacza, że ​​aby mieć pewność, że nie opróżni się, trzpień zaworu powinien być całkowicie wsunięty.

Grzyb zaworu

Oczywiście niektóre produkty mają modyfikacje, jeśli chodzi o zawory. Jeśli w Twoim materacu dmuchanym zastosowano podwójny zawór blokujący, wyciek może być spowodowany tym, że trzpień zaworu nie jest idealnie dociśnięty do ogranicznika. W przypadku problemów z grzybem można również włożyć cienki materiał, aby uszczelnić trzpień zaworu.

A co jeśli zawór jest uszkodzony? W tym przypadku nie będziesz mieć żadnego szybkiego rozwiązania, które możesz zrobić, i najlepiej jest naprawić materac. Z drugiej strony sprawdzenie zaworu i brak problemów oznacza, że ​​możesz sprawdzić resztę materaca pod kątem innego źródła wycieków.

Krok # 2. Kontrola ręczna

Wizualne

Podobnie jak w przypadku naszych poduszek, wypełnienie materaca odgrywa znaczącą rolę w jakości snu. W przypadku poduszek powietrznych należy je napompować bez przecieków, aby zapewnić podparcie i wygodę. Test, który możesz wykonać, aby znaleźć wyciek, to wizualna kontrola nadmuchanego materaca pod kątem dziur i uszkodzeń.

Jak przypomniałem wcześniej, należy dokonać oględzin w jasnym i przestronnym miejscu, aby dokładnie sprawdzić stan materaca. Możesz zacząć od boków, następnie z przodu, a następnie od dołu. Przydatną wskazówką jest również sprawdzenie szwów, ponieważ te obszary łatwo ulegają uszkodzeniu w materacach dmuchanych.

Dotykowy

Oprócz szukania dziur i rozdarć, chcesz również dotknąć materaca, aby upewnić się, że nie przegapisz żadnych problemów. Uszkodzenia dotykowe również pomogą je ujawnić, ponieważ niektóre mogą być zbyt małe, aby je zauważyć. Możesz nawet zwilżyć dłoń i sprawdzić, czy nie będzie zimniejsza od wyciekającego powietrza z uszkodzeń materaca.

Słuchowe

Ostatnim sposobem, aby ręcznie oczekiwać wycieków powietrza z materaca, jest nasłuchiwanie ich. Podobnie jak inne napompowane przedmioty, wydostające się z materaca powietrze będzie powodować hałas podczas naciskania na materac. Ten test jest korzystny w przypadku większych uszkodzeń i wycieków.

Po wykonaniu tych kontroli pamiętaj, aby oznaczyć nieszczelności kawałkiem taśmy, aby później je załatać. Jednak nigdy nie próbuj samodzielnie naprawiać dmuchanego materaca, aby uniknąć dalszego uszkodzenia. Zamiast tego skontaktuj się z producentem, aby uzyskać dalsze instrukcje i potencjalną gwarancję.

Dodatkowa metoda: sprawdź, czy nie ma bąbelków

Jeśli poprzednie kroki nie pomogły Ci znaleźć nieszczelności w dmuchanym materacu, możesz wykonać test pęcherzykowy. Najpierw przygotuj roztwór ciepłej wody z odrobiną płynu do naczyń. Możesz użyć gąbki lub butelki z rozpylaczem, aby nanieść wodę z mydłem na materac.

Zacznij od zaworu, aby sprawdzić, czy wokół jego obszaru tworzą się bąbelki, gdy materac jest napompowany. Następnie nanieś mydlaną wodę za pomocą gąbki lub spryskaj częściami materaca. Możesz śledzić systematyczne sprawdzanie wcześniej lub zacząć od szwów.

Ponieważ materac zamoczy się, osusz go ręcznikiem, a następnie zaznacz nieszczelności markerem. Następnie wysusz materac na powietrzu przez godzinę przed przechowywaniem.

Dlaczego moje łóżko powietrzne wypuszcza powietrze w ciągu nocy?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, dlaczego materac dmuchany opróżnia się w nocy. Na przykład weź pod uwagę warunki panujące w pomieszczeniu i nacisk, jaki kładziesz na materac. Niska temperatura skrapla powietrze, a leżenie na materacu na dłuższy czas wpłynie na jego strukturę.

Wniosek

Podobnie jak poduszki, których używamy, musimy dbać o formę naszych materacy, aby budzić się bez bólu ciała. Dlatego musimy dowiedzieć się, jak znaleźć nieszczelność w dmuchanym materacu, ponieważ jakość tego materaca zależy od zachowania jego napompowanej struktury. Możesz zacząć od sprawdzenia zaworu pod kątem wycieków, a następnie ręcznie spodziewając się, że materac jest w całości.

Sprawdź, czy nie ma wycieków, szukając ich, dotykając materaca pod kątem wycieków powietrza i nasłuchując uciekającego powietrza. Jeśli te testy się nie powiodły, być może można systematycznie spryskać lub wytrzeć materac wodą z mydłem i sprawdzić, czy nie tworzą się pęcherzyki. Następnie zaznacz nieszczelności i skonsultuj się z producentem w sprawie naprawy dmuchanego materaca.