Jak znaleźć numer modelu pieca? 2 proste sposoby na zrobienie tego!

Jak znaleźć numery modeli pieców? Tabliczka znamionowa może być trudna do zlokalizowania w piecach i kuchenkach i może zostać zignorowana po jej zidentyfikowaniu, co mamy w tym poście, aby nauczyć Cię, jak zlokalizować numer modelu pieca. Zazwyczaj płytki znajdują się na obudowie na wiele sposobów; w przypadku kuchenek są z tyłu; w przypadku pieców do zabudowy znajduje się z boku blatu.

Czasami numer modelu można znaleźć, gdy główne drzwiczki piekarnika są otwarte, na krawędzi komory piekarnika przylegającej do ekranu drzwi.

Jak znaleźć numer modelu pieca? 2 proste sposoby na zrobienie tego!

Powoli odsuń wbudowane urządzenie, eliminując boczne śruby mocujące. Po zakończeniu upewnij się, że szybkowar jest wyjęty z rąk i jest wsparty na stojaku roboczym. Numer seryjny to numer często znajdujący się pod numerem modelu lub obok niego.

Co to jest numer modelu pieca?

Numer modelu to unikalny identyfikator nadawany produktowi każdej firmy produkującej sprzęt komputerowy, znany również jako numer modelu lub numer modelu. Numery modeli umożliwiają producentom śledzenie wszystkich komponentów, identyfikację i wymianę odpowiedniej części w razie potrzeby.

Numer modelu Twojego piekarnika jest kluczowy, ponieważ pozwala upewnić się, że Twoje urządzenie ma odpowiednie zamienniki kuchenek. Jeśli masz trudności, najlepsze lokalizacje do obejrzenia są omówione poniżej.

Większość numerów modeli pieców znajduje się za drzwiami głównej ramy pieca. Następnie sprawdź i sprawdź zawiasy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz drzwi. Następnie spróbuj sprawdzić inne drzwi. To jest klapka z przodu kuchenki lub pod głównymi drzwiami piekarnika. Wypróbuj także panele tylne i boczne, jeśli przerobiłeś wszystkie powyższe.

Po ustaleniu numeru modelu nadszedł czas, aby przejść dalej. Jeśli znasz numer modelu swojej kuchenki, masz dwie możliwości uzyskania części zamiennych. Po pierwsze, możesz skorzystać z pola wyszukiwania online dla eSpares lub przejrzeć nasze części zamienne do kuchenek i wybrać pobranie marki swojego piekarnika. Następnie wybierz numer modelu z menu po lewej stronie, aby zobaczyć wszystkie części zamienne kompatybilne z Twoim piekarnikiem lub kuchenką.

Lokalizacje numeru modelu

Jak znaleźć numer modelu pieca? Te numery modeli są niezbędne do łatwej identyfikacji Twojego urządzenia, zwłaszcza gdy chcesz kupić nowy przez Internet. Lokalizacje będą się różnić w zależności od modelu i producenta. Zwykle można go znaleźć w posiadaniu szuflady, podpowiadać naczynia kuchenne, same naczynia lub indukcję z boku.

#1. Na płytach kuchennych

Numer modelu i numer seryjny znajdują się na dole przedniej narożnej podstawy płyty kuchennej. Po prawej stronie plenum znajdują się modele i numery seryjne. Tutaj znajduje się numer modelu Twojej lodówki. Jeśli go nie znalazłeś, najlepiej byłoby przeczytać swoją instrukcję lub uzyskać dostęp do każdego zakamarka pieca.

Teraz, gdy sprawdzasz swój piec, możesz zauważyć, że coś jest nie tak z palnikiem. A jeśli tak się stanie, powinieneś wiedzieć, jak wymienić palnik na kuchence ze szklanym blatem.

#2. Do handlowych płyt grzewczych

Model i numery seryjne znajdują się po lewej stronie płyty kuchennej, u podstawy palnika. Za panelem sterowania znajdują się modele i numery seryjne serii pieców podwójnych. Model i numery seryjne serii wsuwanej mogą znajdować się po prawej stronie ramy piekarnika lub pod szufladą do przechowywania po prawej stronie dolnej ramy piekarnika. Numery seryjne i numery modeli znajdują się teraz po prawej stronie ramy przedniej.

Sposoby znalezienia numeru modelu pieca

Jak wspomniano wcześniej, lokalizacja numeru modelu różni się w zależności od posiadanego modelu. Może znajdować się pod podstawą, po bokach lub wewnątrz urządzenia. Niezależnie od tego, zapewnimy różne sposoby znalezienia numeru modelu dla twojego urządzenia. Więc czytaj dalej!

#1. Sprawdzanie drzwi

Otwórz drzwi w całym piekarniku i poszukaj etykiety z ramką wejściową. Zawieszkę mocuje się u podstawy ościeżnicy, w wielu miejscach w pobliżu zawiasów drzwi. Po otwarciu drzwi, jeśli tag nie znajduje się tam, sprawdź gdzie indziej. Jeśli jest piekarnik, otwórz szufladę pod nim i zbadaj wgłębienie wokół krawędzi.

Sprawdź, czy Twój piec jest elektryczny pod lewym przednim palnikiem. W przypadku, gdy płytę kuchenną Twojej kuchenki elektrycznej można podnieść, podnieś ją. Poszukaj znacznika po prawej stronie i na środku zagłębienia. Mocno chwyć tabliczkę kleszczową. Jeśli jest tabliczka do zaznaczania, możesz zdjąć panel pod piekarnikiem. Wyciągnij go; może jak ciągniesz, musi być lekko podniesiony. Następnie poszukaj znacznika na ramie pieca.

#2. Włączanie pieca

Włącz kominek i otwórz drzwi. Aby uzyskać etykietę z numerem modelu, sprawdź ościeżnicę drzwi. Cyfry lub litery na etykiecie następujące po „nr modelu”. Włącz, gdy kuchenka jest wyposażona w brojlery lub szuflady. Przeszukaj tag sąsiadujący z kratką lub wnęką szuflady na ramie drzwi. Usuń wszelkie luźne rzeczy z górnej części pieca.

Gdy twój piec się podniesie, podnieś płytę grzejną. Podnieś ciało po obu stronach z przodu. Jeśli Twój piec jest prawidłowo skonfigurowany, etykieta z numerem modelu jest wyświetlana pod palnikami w regionie. Trzymaj palce wolne, gdy piec jest opuszczony. Sprawdź po obu stronach na zewnątrz pieca na dole ciała.

To okładka!

W tym momencie mamy nadzieję, że już zlokalizowałeś numer modelu swojego urządzenia, biorąc pod uwagę, że udostępniliśmy Ci różne sposoby znajdowania numerów modeli pieców. Aby uzyskać więcej artykułów dotyczących pieców, chciałbyś przeczytać i dowiedzieć się, jak czyścić ceramiczny piec górny.