Jak zmierzyć materac. Najlepszy przewodnik po 2 krokach

Możesz nauczyć się mierzyć materac w dwóch szybkich krokach! Z tego przewodnika dowiesz się, jak najlepiej to zrobić, aby uzyskać szybki i bezproblemowy proces. Ale po co zawracać sobie głowę mierzeniem łóżka?

Kupując do niego akcesoria, zawsze warto znać dokładne wymiary łóżka. Być może zmieniasz ramę łóżka lub kupujesz nowe prześcieradła. Oprócz poduszek, pamiętaj o wymiarach materaca!

Jak zmierzyć materac. Najlepszy przewodnik po 2 krokach

Jak samodzielnie zmierzyć materac

Krok # 1. Usuń to

Aby uzyskać dokładne wymiary materaca, usuń wszystkie jego akcesoria. Obejmuje to zdjęcie ochraniacza, pokrowca i prześcieradła z łóżka. Możesz jednak zachować nakładkę na materac, jeśli chcesz uzyskać wymiary potrzebne do wykonania kołdry lub prześcieradła, aby pokryć oba.

Na przykład weź sam rozmiar łóżka, a następnie zmierz ponownie za pomocą nakładki na materac. Pamiętaj, że wysokość łóżka z nakładką na materac ma kluczowe znaczenie dla uzyskania dobrze dopasowanego prześcieradła. Wybierając rozmiary materaca z nakładką i bez niej, możesz łatwo znaleźć odpowiednie akcesoria do sypialni.

Krok # 2. Uzyskaj pomiar

Gdy masz już materac, możesz zacząć mierzyć za pomocą taśmy mierniczej. Zacznij od lewej do prawej strony, aby uzyskać szerokość łóżka i od tyłu do przodu, aby uzyskać długość. Ale co, jeśli Twój materac wygina się na bok lub na zewnątrz?

Powinieneś uzyskać dokładną szerokość, biorąc najszerszy punkt, a następnie mierząc od najdalszego punktu, aby uzyskać odpowiednią długość. A jeśli chodzi o wysokość, zacznij od dołu do góry. Upewnij się, że materac nie zgina się podczas wykonywania tych pomiarów.

Skąd mam wiedzieć, jaki jest rozmiar mojego materaca?

Istnieją różne rodzaje materacy, ale pod względem rozmiaru można je rozróżnić na pełne, królowe, królewskie, kalifornijskie królewskie, bliźniacze i bliźniacze XL. Dla każdego rozmiaru istnieją standardowe wymiary, ale należy pamiętać, że niektóre marki mogą odbiegać od tych pomiarów. Co więcej, możesz znaleźć rozmiary, które są większe lub mniejsze niż te sześć typów.

Podwójny materac ma 38 cali szerokości i 75 cali długości, podczas gdy nieco dłuższy podwójny materac XL ma 80 cali długości, ale ma taką samą szerokość. Najpopularniejszy rozmiar, który jest pełny, ma 53 cale szerokości i 75 cali długości. Z drugiej strony może Ci się spodobać większe łóżko typu queen-size o szerokości 60 cali i długości 80 cali.

Ci, którzy wolą większe łóżka, pokochają rozmiar king size, który jest tak długi jak królowa, ale szerszy i ma 76 cali. Król Kalifornii nie jest tak szeroki jak 72 cale, ale wysocy ludzie skorzystają na jego długości 84 cale. Ale jeśli chcesz bardzo dużego łóżka, możesz dostać największe łóżko, króla Alaski.

Jaki jest najpopularniejszy rozmiar materaca?

Możesz skontaktować się ze sklepem lub sprzedawcą, aby poznać rozmiar materaca lub wykonać pomiary za pomocą tego przewodnika i porównać je z rozmiarami powyżej. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę najpopularniejszy rozmiar dla gospodarstw domowych, jest to materac typu queen size, ponieważ nie jest za mały ani za duży. Niemniej jednak najlepszy rozmiar materaca jest inny dla każdego użytkownika.

Możesz sprawdzić specjalne rozmiary, jeśli uważasz, że oferują one odpowiednie wymiary dla Twojej przestrzeni i nawyków związanych ze spaniem.

Jak korzystać z wymiarów materaca, aby kupić ramę łóżka

Teraz, gdy masz już dokładne wymiary materaca, możesz go używać nie tylko do kupowania prześcieradeł, kołder i nakładek. Pomogą Ci również w znalezieniu odpowiedniej ramy łóżka do materaca. Jeśli określiłeś rozmiar swojego materaca, możesz po prostu uzyskać tę samą ramę łóżka.

Na przykład, jeśli masz materac typu king size, to rama łóżka king size zapewni najlepsze dopasowanie. Jednak w przypadku niektórych producentów mogą wystąpić różnice, dlatego lepiej jest osobno znać wymiary łóżka i ramy. Wymiar powinien być taki sam, w przeciwnym razie materac może opadać zbyt nisko na ramie lub rozlać się na bok.

Jak duży jest materac 5 stóp?

Jeśli kupujesz nowy materac, możesz natknąć się na produkty o długości 1,5 metra. Te standardowe łóżka o długości pięciu stóp są materacami typu king-size i mają 5 stóp szerokości i 6 stóp 6 cali. Są idealne dla osób, które dzielą łóżko lub dla każdego, kto potrzebuje dodatkowego miejsca i miejsca.

Czy powinieneś dostać materac king size? Jeśli w Twoim pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, to dobra inwestycja pod względem komfortu. Musisz jednak zmierzyć swoje drzwi, schody i ścieżki, jeśli możesz szybko przez nie przejść, gdy pojawi się materac. Przenoszenie łóżka typu king-size jest również nieco trudne, zwłaszcza jeśli jesteś sam.

Wniosek

Znajomość dokładnych wymiarów łóżka jest bardzo ważna. Ale jeśli nie masz pewności, czy wiesz, jak prawidłowo zmierzyć materac? Zawsze możesz znaleźć wymiary posiadanego modelu u producenta, ale możesz samodzielnie wykonać pomiary.

Zdejmij wszystkie akcesoria i użyj miarki, aby uzyskać szerokość, długość i wysokość materaca. Uważaj na łóżka, które zakrzywiają się i wybierz najszerszy i najdalszy punkt dla szerokości i długości. Powinieneś także zmierzyć materac za pomocą nakładki, jeśli planujesz zakup do niego prześcieradła.