Jak zmienić żarówkę w lodówce Samsung? 6 prostych kroków!

Jeśli światło w Twojej lodówce zacznie przygasać, będziesz musiał wiedzieć, jak wymienić żarówkę w lodówce Samsung? Cóż, to nie jest takie trudne, a ta procedura zajmie tylko około sześciu kroków.

Zmiana oświetlenia wewnątrz lodówki jest łatwiejsza do utrzymania jasności we wnętrzu, gdy chcesz coś znaleźć. Ponadto światło da ci lepsze widzenie tego, co znajduje się w twoich przegródkach na żywność, zwłaszcza towarów znajdujących się z tyłu.

Jak zmienić żarówkę w lodówce Samsung? 6 prostych kroków!

Co więcej, możesz nie wiedzieć, że twoja jednostka centralna ma mały przycisk po wewnętrznej stronie. Gdy przyciśniesz go przez dłuższy czas, światło zgaśnie. Taka sytuacja ma miejsce, gdy zamykasz drzwi lodówki. Przejdzie przez przycisk i naciśnie go bokami.

Dzięki temu światło wyłącza się za każdym razem, gdy zamykają się drzwi lodówki, ponieważ nie musisz czegoś kupować. Tak więc światło nie będzie wtedy pomocne. Ale co gorsza, światło w środku powoli przestanie działać i może to spowodować niewielką niedogodność. Ale nie martw się, ten artykuł jest tym, czego potrzebujesz. Więc czytaj dalej!

Kroki wymiany żarówki w lodówce Samsung

Zebraliśmy więc najbardziej szczegółowe instrukcje, jak wymienić żarówkę w lodówce Samsung. Cała procedura nie potrwa dłużej niż 10 minut, a po przeczytaniu tego artykułu możesz to zrobić samodzielnie. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy od tematu.

Krok 1. Wybierz żarówkę

Lodówka wymaga tylko małej żarówki o mocy poniżej 30 watów. Istnieją różne rozmiary żarówek, ale marka Samsung i jej producenci preferują rozmiar A15 lub mniejszy. Inne środki, które możesz sprawdzić to żarówki T8 i E14.

Może być jednak łatwiej, jeśli będziesz przestrzegać rozmiaru i mocy oryginalnej żarówki. Możesz sprawdzić etykietę na żarówce lub w instrukcji lodówki. Lub możesz przynieść go jako punkt odniesienia podczas zakupów żarówek.

Krok 2. Wyłącz lodówkę

Naciśnij przycisk zasilania na elementach sterujących znajdujących się w drzwiach wejściowych. Następnie odłącz kabel od gniazdka. Ten krok zapobiegnie porażeniom elektrycznym i zużyciu energii. Jeśli twoja lodówka jest włączona, w żarówce jest prąd. A kiedy go usuniesz, możesz poczuć dotyk elektryczności lub ciepła z powodu światła. Więc uważaj.

Krok 3. Zdejmij pokrywę

Niektóre lodówki Samsung mają więcej niż jedną żarówkę, więc powinieneś sprawdzić instrukcję lub zbadać lodówkę. Osłona w jakiś sposób zapobiega kontaktowi niskiej temperatury z ciepłem powierzchni żarówki. Ponieważ kiedy tak się dzieje, może to spowodować uszkodzenie lampy lub całego urządzenia. Ponadto może w krótkim czasie obniżyć jasność żarówki.

Pokrywy można łatwo zdjąć, ponieważ trzeba je wyciągnąć z kanałów. Unikaj wypychania ich na siłę z otworów wentylacyjnych, ponieważ możesz je złamać. Zamiast tego wepchnij pokrywę bezpośrednio do środka i lekko przesuń ją do góry, aby poluzować dolną stronę kanału. I ostrożnie go usuń.

Krok 4. Odłącz wadliwą żarówkę

Możesz obrócić go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby poluzować żarówkę z jej miejsca. Zachowaj ostrożność podczas wyjmowania żarówki, ponieważ mniejsze żarówki mogą być kruche i mieć cieńsze szkło niż większe. Wyjmij go delikatnie i przechowuj w bezpiecznym miejscu. Możesz też umieścić go w pudełku, które jest wystarczająco duże dla jego rozmiaru. Nie wyrzucaj go bez opakowania, ponieważ żarówka może zawierać niebezpieczne chemikalia lub szkło może pęknąć. Pozbądź się ich w odpowiedni sposób.

Krok 5. Włóż nową żarówkę

Ostrożnie włóż nową żarówkę i obróć ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Upewnij się, że jest odpowiednio zabezpieczony i może utrzymać swoje miejsce. Niektóre miejsca nie są wystarczająco proste, więc upewnij się, że żarówka jest prawidłowo przykręcona. Wtedy może uniknąć uszkodzenia żarówki i wewnętrznej lodówki.

Krok 6. Wykończenie

Załóż z powrotem osłony żarówek, wkładając jedną stronę na górny kanał, a drugą na dolną. Niektóre mają strzałki, które wskazują, jak założyć okładkę. Następnie możesz zamknąć drzwi lodówki i sprawdzić, czy działa. Podłącz ponownie kabel główny i włącz przełącznik zasilania. Poczekaj kilka minut, aż lodówka się nagrzeje i wykryje źródło zasilania. Następnie otwórz drzwi, aby sprawdzić, czy żarówka działa.

Jeśli nie, skonsultuj się z profesjonalistą lub zadzwoń do producenta lodówki. I to wszystko na ten temat. Z drugiej strony możesz zainteresować się, jak możesz samodzielnie wymienić żarówki do opalania, jeśli masz czas.

To okład

A oto jak wymienić żarówkę w lodówce Samsunga. Żywotność żarówki w lodówce zwykle zależy od tego, jak często otwierasz drzwi lodówki. Lub, gdy masz dzieci, mogą odkryć mały przycisk z boku i zacząć się nim bawić. To może skrócić żywotność żarówki. Jednak zwykle trwają około 1750 godzin.

To ponad dwa miesiące lub około 70 dni. Tak więc wymiana żarówki będzie uważana za część konserwacji lodówki. Nie zapomnij nawet o najdrobniejszych elementach lodówki, ponieważ wszystkie odgrywają kluczową rolę. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się z tego artykułu. Dziękuję i życzę powodzenia!