Jak złożyć serwetki na ślub: 5 najlepszych sposobów

Możesz wypróbować pięć metod składania serwetek na ślub. Są to najprostsze fałdy, ale nadal będą wyglądać elegancko na twoich weselnych stołach.

Mówiąc o aranżacji stołów na weselu, dlaczego nie przeczytać tego samouczka, jak zawijać sztućce na wesele? Przydatne jest również ustawienie sztućców, aby przyjęcie wyglądało bardziej elegancko.

Jak złożyć serwetki na ślub: 5 najlepszych sposobów

Jak pięknie złożyć serwetki na ślub

Złożenie rękawa miseczki

Najłatwiejszym założeniem serwetek na ślub jest zagięcie rękawa miseczki. Jest tak zwany, ponieważ przygotujesz menu w małym prostokątnym kształcie, takim jak rękaw na filiżankę kawy.

Złóż serwetkę w prostokąt, a następnie umieść na niej sztućce. Na koniec zbierz wszystko razem, aby wyglądało schludniej, z małym menu spoczywającym blisko dolnej krawędzi sztućców, podobnie jak rękaw na filiżankę.

Trzy składanie

Odmianą bezwysiłkowego składania powyżej jest składanie tri-fold. Serwetka również zostanie złożona w prostokąt, co idealnie sprawdzi się podczas aranżacji stołu.

Pozwolisz jednak, aby jego połowa spadła poza krawędź stołu, a następnie umieść menu nad złożoną serwetką. Możesz również użyć talerza lub szkła do zabezpieczenia serwetki, zwłaszcza gdy chcesz wyeksponować wybraną przez siebie zastawę stołową na swoje wesele.

Czy jesteś ciekaw, kto siedzi przy głównym stole na weselu? Przeczytaj naszą osobną dyskusję na ten temat.

Złożenie zespołu

Możesz złożyć serwetkę w mniejszy prostokąt, aż będzie wyglądać jak opaska. Następnie potraktuj ją jak wstążkę przy aranżacji weselnego stołu i zastawy stołowej.

Złożoną serwetkę ułożysz na talerzu, pionowo lub poziomo. Następnie zabezpiecz go w środku menu lub użyj przystawki na przyjęcie.

Złożenie węzła

Jeśli uważasz, że składanie serwetki jest zbyt proste w stosunku do konfiguracji, którą chcesz na stoły weselne, zrób węzeł dla odmiany. Zawiąż węzeł raz lub dwa razy, aż uzyskasz pożądany wygląd na środku serwetki.

Jest to szczególnie piękne, jeśli chcesz, aby serwetka znalazła się wśród akcentów na stole. Być może serwetka kontrastuje z obrusami i bieżnikami.

Fałdowanie węzła jest oczywiste. Po prostu traktujesz serwetkę jak wstążkę i zawiązujesz ją na środku.

Złożenie w kształcie piramidy

Może to wyglądać onieśmielająco, ale łatwo jest zrobić piramidki na serwetki ślubne. Przy tego rodzaju złożeniu traktujesz serwetkę jak jeden z detali lub dekorów na stole.

Najlepiej mieć go sam, w przeciwieństwie do innych zagięć serwetek, w których układa się go z innymi przedmiotami. Aby zrobić złożenie w kształcie piramidy, połóż serwetkę płasko przed sobą, a następnie złóż ją po przekątnej na pół.

Ustaw najdłuższą krawędź skierowaną do siebie, a trójkątny punkt od siebie. Następnie ustaw prawy dolny róg w kierunku środka i powtórz w lewym rogu.

Odwróć serwetkę, aby otwarty koniec był z dala od ciebie, a następnie przenieś dolny punkt do góry. Na koniec podnieś środek serwetki, umieszczając palce pod środkiem trójkąta, aby złączyć rogi trójkąta.

Jak złożyć kieszonkową serwetkę na wesele?

Składana serwetka kieszonkowa to kolejny klasyczny sposób na ułożenie serwetek ślubnych. Jest to również idealne rozwiązanie, jeśli zaprojektowałeś swoje menu estetycznie, ponieważ jest prezentowane po wsunięciu w zakładkę.

 • Połóż serwetkę płasko i złóż ją na pół, zbliżając dolną część do górnej krawędzi
 • Złóż górną warstwę do połowy, a następnie odwróć serwetkę
 • Złóż serwetkę na pół, przenosząc prawą stronę do lewej
 • Złóż ponownie prawą stronę w kierunku lewej
 • Możesz dodać ozdobę, np. zawiązać wstążkę na kieszeni, a następnie wsunąć ozdoby na wstążkę
 • Wsuń menu lub sztućce do kieszeni
 • Co to jest podstawowe składanie serwetki na wesele?

  Najbardziej podstawowym sposobem składania serwetek na wesele jest złożenie ich w prostokąt lub trójkąt. Te metody są oczywiste, ale nadal powinny wyglądać elegancko na wesele.

  Załóżmy, że chcesz podnieść swoje ślubne serwetki, odpowiednie są również złożenie w stylu namiotu lub złożenie w stylu wachlarza. Możesz nawet zwinąć sztućce w serwetce lub wsunąć je do kieszeni.

  Jak układasz ślubne serwetki?

  W zależności od rodzaju składania serwetki mogą stać samodzielnie na stole lub można je kłaść nad lub pod innymi przedmiotami. Na przykład na talerz można nałożyć serwetki z wiązaniem.

  Możesz też zrobić to samo dla niektórych prostokątnych serwetek, a następnie zabezpieczyć je menu lub mniejszą zastawą stołową. Możesz nawet umieścić sztućce na nich lub w ich fałdach, aby uzyskać inne fałdy serwetek.

  Inną opcją jest umieszczenie serwetek pod talerzem, a następnie pozostawienie ich kaskadowo na krawędzi stołu. Następnie w przypadku większych zagięć serwetek, takich jak wachlarz lub zagięcie w kształcie piramidy, można je umieścić z boku talerzy.

  Wniosek

  I to wszystko! Właśnie nauczyliśmy się składać serwetki na ślub i wszystkie są łatwe.

  Możesz po prostu złożyć serwetki w prostokąty i umieścić je na talerzu lub pod nim. Możesz również zawiązać serwetkę z supełkiem na środku.

  Mamy nadzieję, że znalazłeś coś, co Ci się podoba. Skomentuj poniżej, co jest Twoim ulubionym.