Jak złamać materac 4 najlepsze sposoby

Tym, którzy chcą wiedzieć, jak włamać się do materaca, mamy cztery wskazówki, którymi warto się podzielić! Jeśli znasz materace piankowe z pamięcią kształtu, takie jak Zinus, wiesz, że dopiero po pewnym czasie osiągną właściwą formę. To samo dotyczy większości łóżek, co nazywa się włamywaniem.

Omówimy istotę tego okresu i co można zrobić, aby go przyspieszyć. Jednak zawsze sprawdź zalecenia producenta, jeśli istnieją szczegółowe instrukcje. Więc bez dalszych ceregieli, oto jak najlepiej włamać się do materaca.

Jak włamać się do materaca w domu

Przygotuj swój fundament

Przede wszystkim prawidłowo połamiesz swój materac tylko wtedy, gdy upewnisz się, że uzyska on najlepsze podparcie. Oznacza to znalezienie idealnego fundamentu lub ramy dla konkretnego produktu, który posiadasz. Na przykład podstawa platformy jest najlepsza, jeśli śpisz na łóżku z pianki z pamięcią kształtu, a sprężyna pudełkowa jest idealna do materaca sprężynowego.

Dlaczego dobry podkład ma znaczenie podczas łamania materaca? Gdy używasz łóżka wraz z następnymi trzema paskami, solidna podstawa pomoże odepchnąć łóżko i zapewnić równe użytkowanie. Twój materac zostanie całkowicie rozbity, ponieważ nie koncentrujesz nacisku na jednym obszarze.

Daj sobie czas

Gdy masz już idealny podkład pod materac, wyjmij materac z pudełka i pozwól mu się rozszerzyć i przewietrzyć. Niektóre materiały mogą wydzielać nieprzyjemny zapach, ponieważ są owinięte folią przez długi czas, więc pozwolenie łóżeczkowi na oddychanie również pomoże je odświeżyć. Jak długo pozostawisz materac?

Po rozwinięciu go i ułożeniu płasko na powierzchni, możesz sprawdzić zalecenia producenta dotyczące zakończenia rozszerzania się materaca. Niektóre mają dwie godziny, ale inne łóżka potrzebują jednego do dwóch dni, aby się w pełni rozwinąć. Nie musisz nic z tym robić; po prostu zostaw to, aby osiągnąć rzeczywiste wymiary.

Użyj tego

Czy wiesz, że używanie samego materaca przyspiesza okres docierania? Niektóre materiały, takie jak pianka z pamięcią kształtu, rozszerzają się szybciej pod wpływem ciepła ciała, a inne materiały na materace poluzują swoją sztywność, gdy ich używasz. Nie musisz spać na nowym materacu, ponieważ nadal może być on zbyt twardy, ale toczenie się lub chodzenie po nim pomoże poluzować jego strukturę.

Możesz usiąść na materacu od czasu do czasu, a gdy zbliża się koniec okresu docierania, możesz również spać na nim. Dostosowanie się do nowego materaca może wydawać się niezręczne, ale im częściej go używasz, tym szybciej będzie się czuł komfortowo.

Ogrzej pomieszczenie

Zimne warunki przyczyniają się do sztywności lub twardości materacy, takich jak pianka z pamięcią kształtu. Dlatego możesz umieścić go w ciepłym miejscu, aby przyspieszyć proces docierania. Po zmiękczeniu materiał powinien być bardziej dopasowany do ciała.

Czy materace z czasem stają się bardziej miękkie?

Wszystkie materace mają okres docierania, aby umożliwić rozluźnienie materiału, aby uzyskać bardziej miękki i wygodniejszy wygląd. Możesz oczekiwać, że Twój materac zmięknie w dowolnym miejscu od 30 do 90 dni, ale zawsze możesz sprawdzić etykietę, jeśli przekroczył oczekiwany okres. Pamiętaj, że każdy materac różni się materiałem, dlatego sprawdź dokładnie, zanim zażądasz wymiany lub zwrotu.

Wiosna vs pianka z pamięcią a lateks

Materace sprężynowe zwykle potrzebują 30 dni na zakończenie okresu docierania, ale niektóre mogą potrwać krócej. W końcu niektóre z nich to poszewki na poduszki, które na początku są już miękkie. A co z materacami piankowymi?

Zmiękczenie łóżka z pianki memory może zająć do 60 dni. Pianka składa się z kilku warstw, a wynikająca z tego duża gęstość sprawia, że ​​jest bardziej jędrna. Z drugiej strony pianka lateksowa mięknie już po dwóch dniach lub dwóch tygodniach.

Czy można rozbić materac?

Twój materac może ulec uszkodzeniu, jeśli nie będziesz go podeprzeć na górze i na dole. Oznacza to, że nie należy używać nakładki na materac, która jest przydatna do rozłożenia nacisku na całe łóżko. Posiadanie tej dodatkowej warstwy na wierzchu zmniejszy również zużycie samego materaca, ale upewnij się, że ponownie używasz pokrowców i prześcieradeł.

Ważna jest również część dolna, o czym wspomnieliśmy wcześniej, gdy omawiamy łamanie materaca. Możliwe jest szybsze zdeformowanie łóżka, jeśli jego rama lub podstawa są niskiej jakości. Prowadzi to do zwiotczenia, wgnieceń, a nawet grudek na materacu.

Innym częstym powodem pęknięcia materaca jest to, że ktoś na niego wskoczył. Pamiętaj, że Twoje łóżko nie jest przeznaczone do wytrzymywania skutków skoków, więc nie zdziw się, jeśli zostanie nagle uszkodzone. I wreszcie, zawsze regularnie czyść materac, aby zapobiec roztoczom lub pleśni.

Wniosek

Włamanie się i włamanie to dwie odrębne rzeczy, jeśli chodzi o łóżka. Jak włamać się do materaca? Obejmuje to zapewnienie dobrego fundamentu, toczenie i siedzenie na materacu, ogrzewanie pomieszczenia i pozwalanie nowemu materacowi oddychać.

Każdy materac ma określony czas docierania, dlatego przyzwyczajenie się do nowego łóżka zajmuje trochę czasu. Może wydawać się mocniejsze niż to, co jest wygodne, ale te cztery praktyki powinny rozluźnić materiał. Możesz też sprawdzić, który rodzaj materaca psuje się najszybciej.