Jak zbudować podgrzewacz rakietowy? 3 najlepsze sposoby!

Chcesz wiedzieć, jak zbudować piec rakietowy? Jesteś we właściwym miejscu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak zrobić swój grzejnik rakietowy w domu. W domu można zainstalować grzejnik rakietowy. Podtrzymuje również rurę od pieca, odprowadzając dym w miejscu i zapobiegając jego uwięzieniu w środku.

Podgrzewacz rakiet jest również znany jako podgrzewacz masy rakietowej. Istnieje kilka typów grzałek rakietowych, takich jak J-rurowy, wsadowy, kolbowy i kamyczkowy.

Płonące drewno wytwarza ciepło i ogrzewa otoczenie. Budowa pieca rakietowego nie jest zbyt trudna i nie jest łatwa do wykonania, ale wymaga znajomości murarstwa i użycia stalowej piły lub szlifierek. Jeśli nie jesteś pewny siebie i zdezorientowany, poproś specjalistę o lepsze wskazówki i wyjaśnij, jak zbudować ogrzewacz rakietowy.

Co to jest grzałka rakietowa?

Grzejnik rakietowy to grzejnik podobny do pieca opalanego drewnem. Obydwa wykorzystują spalane drewno do produkcji ciepła. Grzejnik rakietowy ma wydłużony czas ogrzewania przestrzeni zamiast rury opalanej drewnem ze względu na swoją konstrukcję i masę, pochłaniając i uwalniając ciepło. We wcześniejszych latach w domach używano nagrzewnic piecowych do produkcji na miejscu, ale jest on podatny na wzniecanie pożaru i powodowanie szkód materialnych. Później dodałeś masę do ścieżki dymu lub rury.

Istnieją wskazówki, które powinieneś znać przy tworzeniu pieca rakietowego. Najpierw musisz ustalić, gdzie ustawić grzałki rakietowe. Jeśli zbudujesz grzejnik zewnętrzny, nie będziesz potrzebować długich rur piecowych. Tymczasem, jeśli instalujesz grzejnik wewnętrzny na zimę lub chłodniejsze dni, potrzebujesz większej przestrzeni wewnątrz domu i dłuższych rurek, aby usunąć dym z domu, i musi to być dobrze wentylowane pomieszczenie.

Sposoby budowy pieca rakietowego

Najpopularniejszym typem grzejnika rakietowego jest styl J-tube i pojemnik wsadowy, ale z biegiem lat wielu właścicieli domów zaadaptowało również styl kolby i kamyków. Piece rakietowe są wydajne, oszczędne, schludne i trwałe, dzięki czemu są bezpieczniejsze i bardziej przydatne niż piece opalane drewnem. Spalanie drewnem może być korzystne zimą, ale zwykle zużywa się więcej drewna. Czy jesteś gotowy, aby wskoczyć na sposoby, jak zbudować podgrzewacz rakietowy? W takim razie zacznijmy!

#1. Grzałka typu J-tube

Grzałka J-tube jest jak litera „J”. Możesz użyć do tego starej metalowej beczki lub tuby. Załóżmy, że zamierzasz użyć beczki, a jeśli to zrobisz, musisz wypalić na niej farbę, zanim zaczniemy tworzyć grzejnik. Po dokładnym wypaleniu koloru, umieść beczkę pionowo.

Beczka posłuży jako rura do Twojego pieca i wyprowadzi dym z pieca. Wykonaj drewnianą ścieżkę pod kanałem spalania, dodaj rurę od pieca i przykryj ją beczką. Następnie wykonaj otwór wyrównany do komory jako przejście popiołu. Możesz go zamknąć, umieszczając na nim wyjmowany klocek. Możesz również zainteresować się rozwiązaniem typowego problemu z piecem rakietowym.

#2. Styl pudełka wsadowego

Jeśli chodzi o styl skrzynki wsadowej, nie musisz robić otworu na drewno w pozycji pionowej, ponieważ ten styl zapewnia liniowe przejście do palnika. Ten styl jest podobny do stylu j-tube, a jedyną różnicą jest to, jak pali się drewno. Zdobądź małą okrągłą metalową rurę, która posłuży jako rura do pieca. Zagra również jako przejście dymu w płonącym lesie. Zrób liniowy tunel z cegieł i zamknij drugi koniec tunelu za pomocą wyjmowanego klocka, ponieważ ten koniec będzie sposobem na usunięcie popiołu z płonącego lasu. Przymocuj rurę i przykryj ją ziemią lub cementem (preferowane).

#3. Styl kolby i kamyków

W stylu cob musisz znać się na murze. Styl kolby jest podobny do podgrzewacza masy kamyczkowej. Styl Cob wykorzystuje glebę lub cement jako komorę spalania, podczas gdy styl kamyczkowy dodaje kamyki do cementu i jest znacznie dłuższy niż poprzednie style grzejników rakietowych. Aby zbudować grzejniki kolbowe i kamyczkowe, potrzebujesz większej powierzchni i gigantycznej rury.

Zrób tunel z cementu, a przedni otwór to miejsce, w którym będzie spoczywać płonące drewno, a rura będzie po drugiej stronie tunelu. Możesz dodać mały otwór, przez który zimne powietrze może przejść przez palnik. Możesz użyć liniowego tunelu przedniego lub zrobić pionowy otwór i dodać komorę palnika w tym stylu. Możesz dodać kilka kamyków lub większe kamienie do cementu, aby uzyskać styl kamyczkowy.

To okładka!

Teraz, gdy pomyślnie przeczytałeś artykuł o tym, jak zbudować piec rakietowy, prawdopodobnie masz pomysły, jak zainstalować piec opalany drewnem w swoim domu. Nie musisz już kupować gazu ani martwić się o rachunki za prąd! Zbuduj swój piec rakietowy i rozpal las, a potem altówka! Teraz możesz cieszyć się tym miejscem bez odczuwania zimna. Możesz również przeczytać o tym, jak działa grzejnik gazowy i jaki grzejnik kupić.