Jak zbudować platformę klimatyzatora? 4 proste kroki do naśladowania!

Jak zbudować platformę klimatyzacyjną? Posiadanie niestabilnego systemu klimatyzacyjnego jest trudne, a jednocześnie łatwe w obsłudze. Niestety, jeśli nie zostanie naprawione, może to spowodować poważny problem.

Więc wpadłeś na pomysł, chociaż nie masz żadnych pomysłów na zbudowanie platformy klimatyzacyjnej. W ten sposób możesz zaoszczędzić i wydać mniej niż kupując. Wiele osób na całym świecie chce mieć klimatyzatory; bez względu na powód, jest to akceptowalne.

Jak zbudować platformę klimatyzatora? 4 proste kroki do naśladowania!

Jednak są dni, w których nie możemy powstrzymać ciepła. Dlatego każdy chce posiadać jednostkę do swojego domu.

A dzięki temu Twój klimatyzator wymaga wsparcia, szczególnie w przypadku ciężkich typów. Bez żadnego z nich klimatyzator może mieć problem.

Dobrze, że widziałeś ten artykuł wcześniej. Dzięki temu możesz przynajmniej przygotować się na bezpieczeństwo swojego urządzenia, zanim stanie się z nim coś złego. Jeśli zmagasz się z tym, to trafiłeś do właściwego artykułu; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na nasz temat na dziś.

Kroki budowania platformy klimatyzacyjnej w domu

Jak zbudować platformę klimatyzacyjną? Klimatyzatory to jedna z najlepszych rzeczy, w jakie możesz zainwestować, co oznacza; będziesz musiał całkowicie się nim zająć, jeśli chcesz, aby trwał wystarczająco długo. Jeden zły ruch, a już istnieje prawdopodobieństwo, że Twój klimatyzator będzie miał problem, więc zachowaj ostrożność w takich sytuacjach.

Jest wiele powodów, dla których klimatyzator potrzebuje wsparcia, a jednym z nich jest olej znajdujący się w sprężarce.

Dlatego konieczne jest jego wypoziomowanie. Aby tego uniknąć, powinieneś jak najwięcej wspierać swoją jednostkę. W przeciwnym razie może to być przyczyną jego awarii.

Zanim zrobisz cokolwiek innego, wyłącz go i przeczytaj instrukcję. Mogą tam znajdować się przydatne informacje, które możesz wykorzystać później. Są niezbędną rzeczą przy rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z klimatyzatorem. Dlatego konieczne jest posiadanie jednego.

Teraz wystarczy tego, przejdźmy do zrobienia tego od razu. Kiedy już to zrobisz, możesz być pewien, że nie będziesz już miał z nimi problemów. Wiemy, że jesteś już zmęczony, więc aby Ci pomóc, możesz zapoznać się z poniższymi krokami, aby zrobić to z łatwością, nie martwiąc się o nic.

Krok 1. Zebranie wszystkich potrzebnych materiałów

Zanim zaczniesz robić cokolwiek innego, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne do tego materiały, aby uniknąć kłopotów podczas wykonywania tych czynności. Oto ff. Materiały i narzędzia potrzebne do rozpoczęcia procesu:

  • Płyty drewniane
  • Metalowe paski
  • Wkręty do drewna
  • Podkładki klimatyzatora
  • Narzędzie trójkąt
  • Wiertarka ręczna
  • Piła

Po zebraniu wszystkich tych kroków możesz teraz zacząć wykonywać kroki, nie martwiąc się o nie.

Krok 2. Budowa bazy pod platformę

Teraz weź dwa kawałki drewnianych płyt 2 x 6 i przymocuj jeden do drugiego. Drugi szybko dotknąłby ziemi. Pamiętaj, aby wcześniej dokonać pomiarów. W ten sposób mogliśmy mieć pewność, że klocki bez problemu zmieszczą się później w platformie. Następnie weź cztery kawałki metalowych pasków i zacznij mocować je do drewna za pomocą śrub. Powinny znajdować się z dala od siebie, aby mocno je trzymało.

Wytnij kolejną parę 2 x 6 i dwa kawałki 4 x 4, aby dopasować wymiary podstawy, którą wcześniej utworzyłeś po umieszczeniu ich na miejscu. Za pomocą wiertarki i kilku wkrętów do drewna złóż je razem, tworząc podstawę, która później utrzyma górną część. Następnie dołącz go do utworzonej wcześniej platformy.

Krok 3. Tworzenie przegrody

Teraz, gdy masz już przygotowaną podstawę, przygotuj pozostałe nieużywane drewniane płyty 2 x 6, które zostały wcześniej odcięte, a następnie za pomocą śrub przymocuj je do podłoża. Upewnij się, że jest coś do podparcia od spodu, aby nie miał żadnych problemów. Dzięki temu Twoja platforma będzie godna zaufania i bezpieczna.

Upewnij się, że płyty są wypoziomowane, aby uniknąć wycieków oleju. Powinien spoczywać na ziemi płasko i odpowiednio.

Krok 4. Zakończ

Zbliżamy się do ostatniego kroku, ale zanim to zrobisz, będziesz chciał wszystko dokładnie sprawdzić, upewniając się, że na drewnianej platformie nie ma nierównych boków. Przygotuj podkładki klimatyzatora i umieść je wzdłuż krawędzi utworzonej platformy. Został zaprojektowany tak, aby zmieścił się w dwóch częściach, dzięki czemu można go założyć w dowolny sposób.

Ten jest opcjonalny; jeśli chcesz zabezpieczyć swoje klocki, możesz je przykręcić, jeśli chcesz. Jednak możesz też nie, ponieważ nie poruszają się z powodu przyłożonego ciężaru. Na koniec umieść kondensatory na platformie i już możesz jechać!

Wniosek

I tak zbudować platformę klimatyzacyjną. Ponownie upewnij się, że powinien być wypoziomowany, aby w przyszłości nie doszło do wycieku oleju. W przeciwnym razie klimatyzator może działać nieprawidłowo. Są to łatwe do wykonania, ale jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, spróbuj zadzwonić do specjalisty HVAC, aby wykonał tę pracę. W każdym razie możesz przeczytać instrukcje, jak zbudować wspornik podtrzymujący klimatyzator.