Jak zbudować palacza z lodówki? 3 proste kroki!

Chcesz dowiedzieć się, jak zbudować wędzarnię z lodówki? Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć niepotrzebne części starej lodówki, wywiercić kilka otworów zapewniających przepływ powietrza, dodać tyle półek, ile chcesz, a na koniec umieścić źródło ciepła na dnie lodówki.

Lubisz wędzone mięso, ryby lub warzywa? Jeśli tak, to mogłeś rozważyć samodzielne zrobienie ich w domu, jeśli jeszcze tego nie próbowałeś. Jednak osoby palące jedzenie mogą być czasami trochę za drogie w stosunku do Twojego budżetu.

Nie martw się, ponieważ nadal możesz palić jedzenie, jeśli masz starą lodówkę, której już nie używasz. Może mógłbyś sobie pozwolić na zakup używanego lub kupić go po okazyjnej cenie na lokalnym złomowisku.

Możliwe też, że masz już starą lodówkę, ale nie rób z nią. Jeśli powyższe stwierdzenia w jakikolwiek sposób współbrzmią z tobą, to trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak zrobić swojego własnego wędzarni przy użyciu lodówki.

Projektowanie własnego palacza

Zanim zaczniesz demontować swoją lodówkę, bardzo ważne jest, aby najpierw wszystko zaplanować. Powinieneś już wiedzieć, jakiego typu wędzarnią chcesz mieć swoją lodówkę, to określi układ nowej wędzarni i sposób, w jaki zamierzasz zmienić układ wnętrza swojej lodówki.

Projekt zależy również od rodzaju lodówki, z której będziesz korzystać. Idealne są starsze i wyższe modele lodówek. Po zakończeniu sprawdzania lodówki. Możesz zacząć planować, jak będzie wyglądało wnętrze Twojej lodówki, aby skutecznie spełniała swoją rolę jako wędzarnia, do której ją zwracasz. Po ukończeniu projektu jesteś gotowy, aby przekształcić tę wizję w rzeczywistość.

Kroki, jak zbudować palacza z lodówki

Możesz swobodnie eksperymentować, zmieniając swoją lodówkę w wędzarnię. Ta instrukcja zawiera tylko wskazówki, które pomogą ci podczas procesu tworzenia nowego palacza żywności.

Nie można podać szczegółowych instrukcji, ponieważ nie ma sposobu, aby określić rodzaj posiadanej lodówki, jej rozmiar i kształt. Możesz również mieć do dyspozycji różne materiały, których możesz użyć. Dałoby ci to swobodę, której potrzebujesz, aby być kreatywnym i uzyskać spersonalizowanego wędzarni. Poniżej wymieniono kroki, jak zbudować wędzarnię z lodówki.

Krok 1. Demontaż

Pierwszym krokiem byłoby wyjęcie wszelkich niepotrzebnych części z lodówki. Usuń części maszyny wraz ze wszystkimi zdejmowanymi częściami, które nie są potrzebne. Odkręć to, co musisz odkręcić, aby upewnić się, że żadna z pozostałych części nie jest zagrożona po rozpoczęciu ogrzewania w wędzarni.

Należy również wyjąć wszystko, co można wyjąć z wnętrza lodówki. Celem jest stworzenie jak największej ilości miejsca do zabawy. Jeśli oznacza to usunięcie izolacji na ścianach wewnętrznych, zrób to na wszelkie sposoby. Upewnij się, że lodówka jest czysta wewnątrz i na zewnątrz oraz wolna od brudu i brudu przed przejściem do następnego kroku.

Krok 2. Układ wnętrza

W zależności od tego, jak zbudowana jest lodówka, lepiej, jeśli Twój projekt wykorzystuje oryginalną strukturę wnętrza lodówki. Załóżmy na przykład, że jeśli twoja lodówka ma dolną szufladę do przechowywania warzyw i owoców, możesz wykorzystać tę przestrzeń do przechowywania węgla drzewnego, którego będziesz używać.

Jeśli twoja lodówka jest chłodziarko-zamrażarką, możesz usunąć warstwę oddzielającą górną i dolną komorę. W jego miejsce można było również umieścić stalową płytkę. Umożliwiłoby to przejście dymu i dotarcie do mięsa umieszczanego w górnej komorze zamrażarki.

Możesz również wykorzystać półki lub tace dołączone do lodówki jako platformy do umieszczenia większej ilości mięsa lub miski na wodę. Wszystko zależy od Ciebie, jesteś szefem. Po prostu upewnij się, że wiesz już, jakiego rodzaju palenie chcesz robić, a także szczegółów technicznych związanych z tym, jak to działa.

Krok 3. Przepływ powietrza

Ostatnim krokiem jest wywiercenie otworów przez boki i górę lodówki, aby umożliwić przepływ powietrza. Przecież płomienie wytwarzające dym szybko zginęłyby bez tlenu. Uważaj, aby nie były zbyt duże lub zbyt liczne, aby dym bardzo łatwo się ulatniał.

Wystarczy zakryć i odsłonić otwory, aby kontrolować przepływ powietrza. Po umieszczeniu źródła ciepła na dnie nowej wędzarni możesz palić dowolne jedzenie.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się budować wędzarnię z lodówki. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane.