Jak zapobiegać rozpryskiwaniu się tłuszczu na kuchence? 6 ważnych wskazówek, o których warto pamiętać

Jak zapobiec rozpryskiwaniu się tłuszczu na kuchence? W wyniku nagromadzenia się w pęknięciach Twój piec, ściany, blaty i szafki ostatecznie zostaną pokryte brudem. Ponadto, jeśli tłuszcz gromadzi się na powierzchni, będzie miał nieprzyjemny smak w ustach i sprawi, że dom będzie brzydko pachniał.

Im dłużej pozwolisz gromadzić się tłuszcz, tym mniej czasu zajmie jego czyszczenie. Możesz poradzić sobie z rozpryskami oleju bez wprowadzania znaczących zmian w swoich metodach gotowania, stosując kilka prostych środków, które omówimy w dalszej części tego postu.

Jak zapobiegać rozpryskiwaniu się tłuszczu na kuchence? 6 ważnych wskazówek

Wskazówki, aby tłuszcz nie rozpryskiwał się na kuchence

Jak zapobiec rozpryskiwaniu się tłuszczu na kuchence? Nie możemy uniknąć wypadków, ale istnieją sposoby na utrzymanie kuchenki w czystości, a jest to nauka kontrolowania i usuwania oleju z kilku powierzchni za pomocą rzeczy wymienionych poniżej. Pamiętanie o poniższych wskazówkach może znacznie pomóc w zapobieganiu tłuszczowi, ułatwiając tym samym czyszczenie pieca.

Wskazówka nr 1. Redukcja wody

Używając grilla do kuchenki, zmniejsz wodę do najniższego poziomu, aby zapobiec poparzeniom i rozpryskom. Ropa i woda, jak mówi stare powiedzenie, nie mieszają się. Dotyczy to również smażenia potraw. Przed dodaniem oleju upewnij się, że patelnia jest sucha w środku.

Dodanie wody i oleju do gorącej patelni może spowodować eksplozję i rozpryskiwać olej w dowolnym miejscu, w którym zostanie umieszczony. Możesz przyspieszyć proces suszenia, robiąc to na kuchence na średnim ogniu. Woda wyparuje z powodu wysokiej temperatury rozgrzanej patelni. Upewnij się również, że jedzenie jest całkowicie suche przed smażeniem, aby zapobiec przywieraniu do patelni.

Na koniec, przed wytarciem do sucha, zanurz mrożonkę pod wodą, aby rozpuścić kryształki lodu.

Wskazówka nr 2. Korzystanie z większych patelni

Im mniej rozprysków na palniku, tym lepiej podczas gotowania dużej powierzchni. Zmniejsz rozpryski, gotując na patelni. Patelnia do sauté może zatrzymać więcej płynu dzięki prostym krawędziom. Innymi słowy, jest mniejsze prawdopodobieństwo wylania się oleju z miski. Jeśli smażysz obiad płytko, przydadzą się wysokie boki. Aby zrobić klopsiki w półtora cala oleju lub dusić udka kurczaka w białym winie, potrzebujesz łyżki oleju.

Kiedy gotujesz na patelni, a nie na patelni, ilość jedzenia, którą możesz rzucić za jednym razem, jest ograniczona. Ponadto żywność łatwo przesuwa się po bokach patelni ze względu na pochyłe krawędzie. Kolejnym problemem jest to, że sos szybko się psuje. Inni wybierają skośną powierzchnię patelni zamiast płaskiej powierzchni patelni, ponieważ sprzyja to szybszemu odparowywaniu wilgoci. W rezultacie twoje mięso będzie dobrze się uformować.

Wskazówka nr 3. Zakryj patelnię

Wiele urządzeń kuchennych, takich jak Instant Pot, jest ustawionych po to, by o nich zapomnieć. I odwrotnie, używanie otwartego garnka lub patelni wymaga twojej obecności, aby mieć oko na olej i zapobiegać rozpryskiwaniu. Jeśli masz zamiar przebywać z dala od kuchni przez dłuższy czas, najpierw zmniejsz ogrzewanie.

Używanie pokrywki do przykrywania patelni podczas gotowania zmniejsza rozpryski. Zatrzymanie oleju na jego śladach można osiągnąć za pomocą osłony. Usuń część nacisku, przesuwając go nieco poza środek.

Wskazówka nr 4. Smażenie za pomocą bariery przeciwrozpryskowej

Kolejną wskazówką, aby ograniczyć rozpryskiwanie się na kuchence, jest utrzymywanie kuchenki, blatu i ścian w czystości poprzez zainstalowanie osłony przeciwrozpryskowej na palniku olejowym. Czyszczenie jest znacznie łatwiejsze, ponieważ wysokie ściany zatrzymują rozpryski. Możesz wybrać od trzech do pięciu różnych perspektyw. Następnie, gdy skończysz gotować, złóż go na płasko i umieść w bezpiecznym i wygodnym miejscu. Ze względu na gładkość powierzchni zapobiegającej przywieraniu czyszczenie będzie dziecinnie proste.

Przez dłuższy czas ten silikon może wytrzymać temperatury do 450 stopni Fahrenheita. Są również łatwe do czyszczenia, ponieważ można je myć w zmywarce. Oprócz zapobiegania rozpryskom, Frywall wydłuża boki patelni.

Służy jako wygodny punkt utylizacji zielonych warzyw, które nadal wymagają ugotowania.

Wskazówka nr 5. Korzystanie z multicookera

Jeszcze jedna wskazówka to użycie multicookera, aby ograniczyć rozlewanie. Jak sama nazwa wskazuje, to najnowsze urządzenie może być powolną kuchenką, garnkiem elektrycznym, frytownicą, parowarem, garnkiem elektrycznym i nie tylko. To produkt typu „wszystko w jednym”! Niezależnie od tego, możesz użyć go jako szybkowaru, aby zapobiec rozlaniu się jedzenia. Dowiedz się więcej o tym niesamowitym produkcie tutaj: Co może zrobić multicooker?

Wskazówka nr 6. Czyszczenie pieca

Najłatwiejszym sposobem usunięcia rozprysków oleju jest wyczyszczenie kuchenki i innych powierzchni. Prostym sposobem na rozprowadzenie oleju po całym domu jest spryskanie go. Niestety, zawsze będzie kilka błędów na Twoim piecu, bez względu na to, jak dokładnie go wyczyścisz. Ponadto częstym problemem są niewidoczne jedzenie i rozpryski oleju.

W dobrze oświetlonej kuchni łatwiej jest zauważyć, gdzie z biegiem czasu nagromadziły się okruchy i inne resztki jedzenia, więc większość zaprojektowałaby swoją kuchnię z wystarczającym oświetleniem. Z drugiej strony, podczas czyszczenia pieca, możesz również wyczyścić wężownice. Oto jak wyczyścić płytę grzewczą z cewką. Aby uzyskać więcej artykułów, oto jeden, w którym możesz dowiedzieć się, jak gorący może być piec. To wszystko!

To okładka!

Jak zapobiec rozpryskiwaniu się tłuszczu na kuchence? Rozprysk oleju podrażnia nos, obrzydza żołądek i umniejsza wygląd pieca. Jeśli to zignorujesz, może zmienić kolor twoich ścian. Tak długo, jak postępujesz zgodnie z powyższymi radami dotyczącymi zapobiegania rozpryskiwaniu się tłuszczu na kuchence, pomogłoby, gdybyś miał niewiele rozprysków do czyszczenia.

Mniej rozprysków oleju oznacza czystszy dom i zdrowsze powietrze dla Ciebie i Twojej rodziny.