Jak zamienić myjkę ciśnieniową w urządzenie do czyszczenia kanalizacji? Szybki przewodnik!

Jak zamienić myjkę ciśnieniową w urządzenie do czyszczenia kanalizacji? Polega na podłączeniu najpierw węża z wodą do myjki ciśnieniowej, w tym zaworu, i podłączeniu węża łączącego, a także dyszy. Następnie włącz elektronarzędzie i mocno je podłącz, aby nie było żadnych przecieków.

Kiedy przekształcasz myjkę ciśnieniową w urządzenie do czyszczenia kanalizacji, oszczędzasz setki, a nawet tysiące dolarów w zakresie konserwacji.

Jak zamienić myjkę ciśnieniową w urządzenie do czyszczenia kanalizacji? Szybki przewodnik!

Okaże się rozwiązaniem długoterminowym, ponieważ otwiera przewody kanalizacyjne i oczyszcza je. Użyj urządzenia do czyszczenia kanalizacji, jeśli rury powoli odpływają, są głośne lub bulgoczą, śmierdzą, powodują wzrost rachunków za wodę, a rury są potencjalnie zniszczone i są już stare. Ale, moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co najpierw jest odpychaczem ścieków

Firma zajmująca się czyszczeniem wodą lub kanalizacją sklasyfikowała wąż pod wysokim ciśnieniem jako pomocny w czyszczeniu zatkanego odpływu. Zarówno majsterkowicze, jak i profesjonalni hydraulicy wykorzystują to potężne narzędzie do ciężkich prac związanych z czyszczeniem kanalizacji w firmach i domach. Problem blokowania w większości domów jest spowodowany przez korzenie drzewa rosnące w rurach kanalizacyjnych. Jak dotąd istnieje wiele odmian dysz, które można znaleźć pod różnymi kątami strumienia wody.

Sposoby przekształcenia myjki ciśnieniowej w urządzenie do czyszczenia kanalizacji

Jak więc zamienić myjkę ciśnieniową w urządzenie do czyszczenia kanalizacji? Myjkę ciśnieniową można przekształcić w urządzenie do czyszczenia kanalizacji. Ale upewnij się, że PSI myjki ciśnieniowej spada dokładnie o 1500, ale nie przekraczając ciśnienia 4400 PSI. Zestawy do konwersji, które można znaleźć na Amazon, mogą obsługiwać 4000 PSI. Obsługuje większość elektrycznych modeli używanych myjek ciśnieniowych, w tym niekomercyjne modele myjek ciśnieniowych gazowych.

Różnica między przemysłowym urządzeniem do czyszczenia kanalizacji a myjką ciśnieniową to ilość wody w GPM. To mniej niż oczekiwano. Myjka ciśnieniowa ma wskaźnik od dwóch do czterech GPM, podczas gdy zwykłe urządzenie do czyszczenia kanalizacji to od czterech do dziewięciu GPM. Za ciężarówką z przyczepą może przekroczyć dwadzieścia pięć GPM. Najlepsza myjka ciśnieniowa to taka, która zapewnia 2 GPM & 2000 psi. Albo możesz rozważyć usunięcie nagromadzonych lub gruzu z rur drenażowych.

Włączenia zestawu do konwersji ubijaka do kanalizacji

Zestaw do czyszczenia kanalizacji jest przydatny do podłączenia uchwytu myjki ciśnieniowej. Występuje również w różnych opcjach. Dwie części zestawu do konwersji to:

#1. Typ dyszy do czyszczenia kanalizacji

Wprowadzono trzy główne dysze: nos guzikowy, obrotowy i laserowy. Nosek i rotacja są jednymi z najpopularniejszych. Dysze również rozpryskują się w różnym stopniu, od zera do czterdziestu stopni. Strumień spływający z kąta i boków wciąga wąż przez odpływ, nie napierając na wąż w sposób ciągły. Używana dysza zależy od Twoich potrzeb, takich jak usuwanie zatorów, czyszczenie gruzu i czyszczenie rur. Sprawdź tabelę dysz ciśnieniowych.

#2. Wąż połączeniowy

Wąż dołączony do opryskiwacza myjki ciśnieniowej za pomocą złączy nazywany jest zaworem kulowym. Jest to szczególnie ważne, jeśli wąż nie może połączyć się z dyszą natryskową. Typowa długość węża wynosi od pięćdziesięciu do stu stóp, ze śliską osłoną, która porusza się po rurach. Ponadto jest odporny na ścieranie podczas pracy w dół. Znać PSI myjki ciśnieniowej i szacowaną długość rury do wyczyszczenia.

Sto stóp węża do czyszczenia kanalizacji to świetna alternatywa. Niektóre węże mają szpulę, która po zakończeniu zwija się. Dodatkowo ustępują miejsca rozplątywaniu się węża. Wydawało się, że to doskonała opcja, ale nadal jest nieco trudniejsza do czyszczenia, gdy jest używana.

Może Cię również zainteresować sposób naprawy węża myjki ciśnieniowej.

Podłączanie urządzenia do czyszczenia kanalizacji do myjki ciśnieniowej

Podłącz go natychmiast do myjki ciśnieniowej, gdy wiesz, jaki sprzęt do czyszczenia kanalizacji wybrać. Postępuj zgodnie z wyraźnymi krokami poniżej:

 • Podłącz przewód wody do myjki ciśnieniowej, tak jak to robisz;
 • Skorzystaj z podłączonego łącznika, który jest częścią zestawu do czyszczenia kanalizacji i do różdżki natryskowej; i
 • Skorzystaj z szybkozłącza znajdującego się w tylnej części węża do czyszczenia. W ten sposób dysza jest podłączona tak, jak chcesz.

Nauka korzystania z urządzenia do usuwania kanałów

Wykonaj poniższe czynności po podłączeniu zestawu do czyszczenia kanalizacji do myjki ciśnieniowej.

 • Włącz myjkę ciśnieniową;
 • Włóż wąż urządzenia do czyszczenia kanalizacji o stopę w odpływie;
 • Naciśnij uchwyt różdżki;
 • Przesuń wąż do odpływu, trzymając za uchwyt różdżki natryskowej. Wąż biegnie w dół, a następnie ciągnie go do tyłu o pół odległości, pozostawiając boki czyste. Przejdź do ostatniego punktu. Postępuj ponownie, aż do końca;
 • Słuchaj zmian ciśnienia, głównie podczas zatykania się. Jeśli nastąpiła zmiana w płynie wodnym, pociągnij wąż z powrotem, aby umożliwić usunięcie zatkania i kontynuuj. W razie potrzeby powtórz ten proces;
 • Powoli pociągnij wąż do tyłu i do góry, aż osiągniesz odległość stopy nad odpływem;
 • Poczekaj, aż woda w końcu się zatrzyma. Wyciągnij wąż urządzenia do czyszczenia kanalizacji;
 • Upewnij się, że wąż do czyszczenia został odłączony. Usuń z niego brud lekką dyszą na wężu ogrodowym lub myjce ciśnieniowej;
 • Przekształć urządzenie do czyszczenia kanalizacji w myjkę ciśnieniową; i
 • Załóż gumowe rękawiczki, kiedy zasilasz linię w oczyszczarce kanalizacyjnej, a także z rur.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak przekształcić myjkę ciśnieniową w urządzenie do czyszczenia kanalizacji, podłączając najpierw wąż z wodą do myjki ciśnieniowej, w tym zaworu, i podłączając wąż połączeniowy, a także dyszę. Następnie włącz elektronarzędzie i mocno je podłącz, aby zapobiec wyciekom. Po prostu dokładnie wykonaj te kroki i gotowe!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak korzystać z myjki ciśnieniowej Greenworks i jak korzystać z myjki ciśnieniowej Honda.