Jak zainstalować naparstek ścienny do nagrzewnicy garażowej? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak zamontować naparstek ścienny do grzejnika garażowego? Więc niedawno kupiłeś grzejnik garażowy i chcesz go od razu zamontować? Mamy twoje plecy. W tym przewodniku dowiesz się, jak najprostszy i najszybszy sposób montażu gilzy ściennej jest pierwszym i najważniejszym etapem montażu grzejnika garażowego.

Musisz również wiedzieć, że możesz wywietrzyć grzejnik garażowy przez dach za pomocą B-vent. Ten rodzaj wentylacji jest tani, ale trudny do wykonania.

Jak zainstalować naparstek ścienny do nagrzewnicy garażowej? 3 proste kroki!

Dlatego zalecamy, aby wybrać wywietrznik w gilzie, który jest bardziej niezawodny i stosunkowo łatwy niż wywietrznik dachowy. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami i dobrze jest ustawić grzejnik garażowy. Na co więc czekamy? Zagłębmy się w główny korpus!

Co to jest naparstek ścienny i dlaczego go używamy?

Naparstek ścienny wykonany jest ze stali ocynkowanej. Posiada dwie części, które pasują do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Część wewnętrzna jest zwykle pomalowana na czarno, aby uzyskać estetyczny wygląd. Naparstek ścienny służy jako obiekt izolujący pomiędzy ścianą a rurą wentylacyjną. Ale nie potrzebujesz naparstka, jeśli twoje ściany zostały wykonane z materiałów ognioodpornych, czyli z czystego muru. W przeciwnym razie gorąca rura może podpalić dom z powodu palnych materiałów w ścianie. Dlatego naparstek jest niezbędnym zaopatrzeniem służącym do przewietrzania grzejnika garażowego i pieca na pelet. Najpierw przeczytajmy dokładną zainstalowaną metodę.

Kroki montażu naparstka ściennego

Teraz, jeśli masz w rękach naparstek ścienny i inne narzędzia, czas odkryć właściwą metodę. Montażu kauszy nie trzeba wzywać, ale montaż grzałki wymaga pomocy. Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zainstalować naparstek ścienny do grzejnika garażowego. Na pewno spodoba ci się ten proces, tak jak my.

Wymagane narzędzia i materiały

  • Narysuj okrąg: rysik, rysik lub ołówek lub pisak.
  • Aby wywiercić otwór: wiertarka elektryczna, wiertło 5/32 cala.
  • Aby zamocować naparstek ścienny: klucz nasadowy.
  • Aby wyciąć otwór: Rotozip i nóż uniwersalny lub wyrzynarka posuwisto-zwrotna.
  • Aby uszczelnić kanał J: Pistolet do uszczelniania i uszczelniacz silikonowy.
  • Aby utworzyć kanał J: winyl
  • Aby zlokalizować kołki ścienne: Wykrywacz kołków

Krok 1. Zaznacz kręgi

Najpierw podnieś wykrywacz i wsuń go na ścianę. Lampka kontrolna zaświeci się, gdy detektor znajdzie kołek. Wybierz obszar ściany bez kołków, a następnie wybierz rurę wydechową.

Przytrzymaj rurę równo z obszarem ściany bez kołków i kółkiem dramatycznym za pomocą narzędzia do rysowania, pisaka lub ołówka. Upewnij się, że okrąg ma dokładnie taką samą średnicę jak rura. To zadecyduje o wyniku projektu instalacji naparstka. Następnie przytrzymaj wewnętrzną część naparstka i umieść ją na pierwszym okręgu. Nakreśl pierwszy.

Krok 2. Wytnij otwór

Weź wyrzynarkę lub zamek błyskawiczny i wyciąć zarys naparstka narysowany na ścianie garażu. Następnie usuń płytę izolacyjną, przecinając ją nożem. Wyczyść otwór, wkładając w to miejsce miękką izolację. Znajdź środek pierwszego okręgu i zaznacz go. Użyj swojej wiertarki po przymocowaniu do niej wiertła. Wywierć otwór, który rozciąga się od wnętrza do ściany zewnętrznej.

Następnie musisz wyjść z garażu i zlokalizować dziurę w zewnętrznej ścianie. Na oblicówkach ściennych nakreśl kwadratową część gilzy. Następnie wyciąć bocznice wewnątrz procedury, aby zrobić szczelinę. Umieść zewnętrzny kawałek naparstka na szczelinie i narysuj okrąg. Teraz nadszedł czas na cięcie blachy. Użyj rotozip lub wyrzynarki, aby ukończyć otwór prowadzący.

Krok 3. Ustaw naparstek i dodaj wykończenie

Na koniec należy umieścić obie części gilzy w odpowiednich pozycjach i przykręcić je kluczem nasadowym. Teraz skończyłeś z instalacją gilzy w garażu. Wysuń i wytnij ramkę z kanału J z materiału winylowego. Zamocuj go ze wszystkich czterech stron otworu ściennego i użyj silikonowej uszczelki, aby zamocować ramę na miejscu.

Posprzątaj bałagan i voila! Skończyłeś z instalacją gilzy. Musisz zdecydować, czy chcesz samodzielnie ustawić grzejnik garażowy, czy wezwać certyfikowanego hydraulika. Ale myślę, że możesz wykonać resztę pracy, jeśli uda ci się poprawnie zainstalować naparstek. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się o możliwym problemie z naparstkami ściennymi.

To okładka!

Naparstek ścienny jest niezbędnym elementem do bezpiecznego montażu grzejnika garażowego. Wiesz wszystko o naparstkach kominowych: bezpiecznym przechodzeniu przez palną ścianę. Nauczyłeś się właściwego sposobu, a teraz możesz wietrzyć grzejnik garażowy bez obaw. Nie zapomnij powiedzieć nam, jak podoba Ci się nasz wysiłek, abyś zrozumiał, jak zainstalować naparstek ścienny do grzejnika garażowego. Możesz również przeczytać o tym, jaki rozmiar grzejnika garażowego potrzebuję i jaki rozmiar przewodu gazowego do grzejnika garażowego.