Jak zainstalować hybrydowy podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Dlatego chcesz wiedzieć, jak zainstalować hybrydowy podgrzewacz wody ze względu na wysokie koszty pracy. Cóż, pożegnaj się ze wszystkimi zmartwieniami i przeczytaj ten artykuł, aby znaleźć systematyczny przewodnik wraz z kilkoma wskazówkami i środkami bezpieczeństwa. Dodatkowo będziesz mógł samodzielnie zamontować grzałkę profesjonalnie.

Hybrydowe podgrzewacze wody są bardzo wydajne, jeśli chodzi o oszczędzanie energii. Grzejniki te czerpią gorące powietrze z otoczenia i wykorzystują je jako źródło do podgrzewania wody.

Jak zainstalować hybrydowy podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Nagrzewnica hybrydowa wykorzystuje wentylator do zasysania powietrza i przepuszcza je przez filtr, a następnie powietrze trafia do sprężarki, która wydmuchuje zimne powietrze. Praca zjadacza hybrydowego jest niemal podobna do lodówki. Jedyna różnica polega na tym, że kompresor lodówki wydmuchuje gorące powietrze, w przeciwieństwie do kompresora nagrzewnicy.

Narzędzia i amp; Materiały eksploatacyjne do instalacji hybrydowego podgrzewacza wody

Oto narzędzia, których będziesz potrzebować:

Potrzebujesz taśmy calowej, taśmy teflonowej, wiertarki, śrubokręta (Philips i płaskie ostrze), klucza półksiężycowego, multimetru i obcinaka do rur.

Oto materiały, których będziesz potrzebować:

Niezbędny jest hybrydowy podgrzewacz wody renomowanej firmy, orurowanie PEX, przejściówki, opaski wspierające trzęsienie ziemi, izolacja rur, opaski zaciskowe i wąż.

Kroki instalacji hybrydowego podgrzewacza wody

Poniżej wymieniliśmy kroki, aby zrozumieć, jak zainstalować hybrydowy podgrzewacz wody. Proces jest łatwy i prosty, jeśli przestrzegasz środków bezpieczeństwa.

Krok 1. Usuń i zastąp

Najpierw musisz usunąć stary podgrzewacz wody. Odwróć wyłącznik ze skrzynki elektrycznej w przeciwnym kierunku, podłącz wąż ogrodowy do odpływu i usuń całą wodę. Wyłącz zawór odcinający, aby zatrzymać dopływ wody. Odłącz połączenia elektryczne i hydrauliczne z górnej części podgrzewacza wody. Odłącz również termiczny zbiornik wyrównawczy, jeśli Twój grzejnik go posiada. Wyjmij stary grzejnik konwencyjny. Teraz nadszedł czas na postawienie grzejnika hybrydowego na miejscu. Pomieszczenie, w którym instalujesz grzejnik, nie może być zimne. Idealna powierzchnia pokoju to około 10x10x 7 stóp. Ponadto nie zapomnij zostawić odstępu 7 cali z każdej strony grzejnika.

Krok 2. Zamontuj paski przeciw trzęsieniu ziemi

Nagrzewnicę należy zabezpieczyć przed trzęsieniami ziemi, które powodują jej drgania i uszkodzenia. Paski przeciw trzęsieniu ziemi są łatwe w montażu i zapobiegają wstrząsom i zagubieniu. Po prostu weź paski i wybierz dwa gołe miejsca na górze i na dole podgrzewacza wody. Wywierć dwa węże z każdej strony grzejnika i przymocuj górny pasek. Zaciśnij klamrę z przodu, aby dopasować pasek do rozmiaru hejtera. Powtórz tę samą procedurę z dolnym paskiem.

Krok 3. Połącz grzejnik z przewodami wodnymi

W tym kroku połączmy instalację wodno-kanalizacyjną z podgrzewaczem wody. Musisz przekierować połączenia jak złącza zimnej i ciepłej wody po bokach w nagrzewnicy hybrydowej, w przeciwieństwie do konwencji. Dołącz adapter do każdego zaworu. Następnie połącz rury PEX z króćcem, a na koniec z wylotem i wlotem ciepłej i zimnej wody. Czy skończyliście już z hydrauliką? Podłącz rurkę cala NPT do portu kondensatu i dokręć ją rękami. Skieruj wąż do przewodu spustowego lub pompy kondensatu. Wąż musi być w dobrej pozycji i skierowany do miejsca odpływu bez załamań i zagięć, aby zapewnić niezatkany odpływ wody.

Krok 4. Podłącz połączenia elektryczne

Upewnij się, że Twój dom ma odpowiednie połączenie elektryczne, ponieważ grzejnik hybrydowy wymaga dwóch przerywaczy 30 A do działania i podgrzewania wody. Użycie dowolnego urządzenia do zarządzania obciążeniem lub systemu redukcji obciążenia szczytowego powoduje nieprawidłowe działanie nagrzewnicy, więc lepiej ich unikać. Uzyskaj dostęp do skrzynki przyłączeniowej na górze nagrzewnicy i zdejmij jej pokrywę. Połącz czerwone przewody kabla i grzejnika za pomocą złączki. Podłącz również przewód uziemiający i to wszystko. Podłączenie zasilania do grzejnika było takie proste.

Krok 5. Napełnij wodę i uruchom grzejnik

Otworzyć zawór odcinający na linii doprowadzającej zimną wodę. Usłysz odgłos napełniania zbiornika. Otwórz zawór upustowy temperatury i ciśnienia, aby usunąć powietrze ze zbiornika nagrzewnicy. Otwórz również krany z gorącą wodą, aby usunąć powietrze z instalacji wodociągowej. Na koniec zainstaluj izolację rury na wszystkich rurach PEX i zabezpiecz ją opaską zaciskową. Nie spiesz się też z uruchomieniem grzałki i poczekaj, aż zbiornik najpierw napełni się wodą. Następnie włącz panel wyłącznika w skrzynce z obwodami i ustaw temperaturę w zakresie od 120 do 140 stopni Fahrenheita, aby uzyskać orzeźwiającą kąpiel. Możesz również przeczytać o tym, gdzie można zainstalować podgrzewacz wody w punkcie użycia.

Instrukcje dotyczące hydrauliki

Poznaj te rzeczy podczas wykonywania hydrauliki:

Rurowanie: Najłatwiejszym i najtańszym sposobem na zatrzymanie ciepła jest instalacja izolacji rur na przewodach ciepłej wody. Rury PEx są również wydajną i najcichszą możliwą opcją, aby uniknąć dźwięków wibracyjnych.

Termiczny zbiornik wyrównawczy: zainstaluj go z grzejnikiem, jeśli Twój dom ma zamknięty system wodny.

To okładka!

Jesteśmy optymistami, że znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie, jak zainstalować hybrydowy podgrzewacz wody. Skoro już go zainstalowałeś, musisz znać wady i zalety hybrydowych podgrzewaczy wody. Co więc powstrzymuje Cię przed zainstalowaniem jednego i zaoszczędzeniem pieniędzy i energii. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody i kiedy wymienić podgrzewacz wody.