Jak zainstalować elektryczny podgrzewacz wody w mobilnym domu? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak zamontować elektryczny podgrzewacz wody w domku mobilnym? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Odłączyć przewód doprowadzający zimną wodę, zasilający zawór odcinający podgrzewacza wody.

Zablokuj zawory odcinające na trasie zasilania benzyną zasilającej nagrzewnicę po wyłączeniu przewodu gazowego na module sterowania benzyną nagrzewnicy wodnej. Pozwól podgrzewaczowi wody nieco ostygnąć przed jego użyciem.

Jak zainstalować elektryczny podgrzewacz wody w mobilnym domu? 5 prostych kroków!

Podgrzewacze wody w domach przenośnych lub prefabrykowanych są porównywalne z podgrzewaczami używanymi w domach budowanych na miejscu. Istnieje jednak kilka kluczowych rozróżnień. Podgrzewacze wody w domkach mobilnych powinny być bardziej certyfikowane do użytku w domach mobilnych. Aby uniknąć przemieszczenia, większość instalacji grzewczych musi mieć wystarczająco dużo miejsca i wentylacji dla sprzętu i bezpiecznych pojemników grzewczych. To tylko zapowiedź i powinieneś kontynuować czytanie, aby dowiedzieć się wszystkiego o instalacji elektrycznego podgrzewacza wody w domach mobilnych.

Co oznacza podgrzewacz wody w mobilnym domu?

Termin „podgrzewacz wody” odnosi się do sprzętu, który podgrzewa wodę w gospodarstwie domowym. Większość domków mobilnych jest w pełni zmontowana z systemami grzewczymi, ale model, który wybierzesz, zależy przede wszystkim od wyboru. Ponadto stosunkowo rzadko zdarza się, aby właściciele domów zmieniali istniejące podgrzewacze wody na znacznie wydajniejsze modele przez pewien czas.

Jeśli chcesz, aby Twój podgrzewacz wody wytrzymał trudną, zimną pogodę, musisz zainwestować w model wysokiej jakości. Być może podstawowym wymogiem jednego życia jest stałe dostarczanie podgrzanej wody. Dlatego przed podjęciem decyzji, który z nich jest odpowiedni dla mobilnego domu, należy zapoznać się z różnymi podgrzewaczami wody. Za każdym razem, gdy kupujesz lub modernizujesz grzejnik, zastanów się nad jego wymiarami, ilością wilgoci, jaką może ogrzać i gdzie chcesz go umieścić w domu, aby uzyskać z niego jak najwięcej.

Ten rodzaj podgrzewacza wykorzystuje moc do podgrzewania wody, gdy jest to wymagane. Zaletą podgrzewaczy zbiornikowych jest to, że zużywają energię na obniżonym poziomie. Mimo to woda na chwilę się uspokaja, ale potem trzeba ponownie uruchomić podgrzewacz wody. Grzejniki elektryczne są łatwiej dostępne do ustawienia niż podgrzewacze gazowe, a ponadto kosztują więcej, ponieważ energia jest znacznie droższa niż benzyna. Grzejniki elektryczne, z obu stron, są łatwe w utrzymaniu, budowie, a tym samym są bezpieczne.

Lokalizacja podgrzewacza wody w mobilnym domu

Jeśli podgrzewacz wody w Twoim domu mobilnym jest rzeczywiście urządzeniem gazowym, pozycja jest znacznie bardziej krytyczna. Podgrzewacz wody zainstalowany w przyczepie mieszkalnej lub w szafce lub wnęce bez zewnętrznego wejścia musiałby być zamkniętym urządzeniem bez dostępu do otaczającej atmosfery rezydencji. Typowy gazowy podgrzewacz wody stosowany w domkach mobilnych może być instalowany w komorze zewnętrznej z drzwiami wejściowymi wyłącznie na zewnątrz domu.

Kroki instalacji elektrycznego podgrzewacza wody w mobilnym domu

Załączone etapy instruktażowe przedstawiają podstawową technikę instalacji typowego podgrzewacza wody w zewnętrznej komorze domu mobilnego. Kroki i kryteria zakładania podgrzewacza wody różnią się w zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju podgrzewacza wody. Przeczytaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak zainstalować elektryczny podgrzewacz wody w domku mobilnym.

Krok 1. Wyłącz przewody zasilające

Ze względów bezpieczeństwa należy wyłączyć główne zasilanie domu. Po wyłączeniu zasilania upewnij się, że wszystkie krany z zimną i gorącą wodą są wyłączone, aby uniknąć wycieku wody.

Krok 2. Zainstaluj miskę ociekową

W razie potrzeby ponownie zainstaluj odporną na korozję miskę ociekową lub odpływ wody w nowym podgrzewaczu wody. Jeśli rzeczywiście patelnia wydaje się być w dobrym stanie i ma idealny rozmiar dla nowej grzałki, możesz ją zmienić. Na elektrycznym podgrzewaczu wody zainstaluj nowy zawór bezpieczeństwa.

Krok 3. Umieść podgrzewacz wody

Na misce ociekowej umieść nowy podgrzewacz wody. Połącz nagrzewnicę z istniejącym dopływem energii elektrycznej, wodociągami i kanałami w razie potrzeby. Użyj rozpórek lub wiązań dostarczonych przez producenta nagrzewnicy, aby odpowiednio zabezpieczyć haubicę nagrzewnicy względem podłogi i ściany. Należy pamiętać o wymaganiach lokalnych przepisów. Z drugiej strony, ten artykuł może okazać się pomocny: gdzie można zainstalować podgrzewacz wody w punkcie użytkowania.

Krok 4. Zakończ podłączenie odpowietrznika

Zgodnie z sugestią producenta do nowego zbiornika grzewczego dołącz dołączoną osłonę przeciwwiatrową. Ta pokrywa jest zwykle utrzymywana na miejscu za pomocą kilku zaczepów i może składać się ze śrub. Umieść kanał wentylacyjny nad wylotem okapu i zamocuj go za pomocą metalowego zacisku.

Krok 5. Podłącz przewody doprowadzające wodę

Użyj autoryzowanego adaptera zasilającego i kleju do uszczelniania gwintów do instalacji rurowych, aby połączyć przewód magazynujący zimną wodę z dyszą wlotową zimnej wody na zbiorniku gorącej wody. Wylot podgrzanej wody ze zbiornika podłączyć do rury ciepłej wody za pomocą odpowiedniego złącza. Upewnij się, że zamek spustowy zbiornika grzewczego jest zamknięty. Aby nadal napełniać zbiornik, włącz dopływ zimnej wody. Otwórz najbliższy kran w domu, aby uzyskać ciepłą wodę. Poczekaj, aż zbiorniki się napełnią, aż kran z podgrzewaną wodą zacznie kapać z pełną mocą, a następnie zamknij zawór kranu.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się instalować elektryczny podgrzewacz wody w domku mobilnym. Te przenośne grzejniki domowe są łatwe w instalacji i mniej kosztowne; wybór elektrycznego podgrzewacza wody jest własnym wyborem, jednak przed zakupem należy zadbać o wielkość podgrzewacza. Aby uzyskać więcej opcji, oto kolejny artykuł do przeczytania: kiedy wymienić podgrzewacz wody i ile energii zużywa podgrzewacz wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami