Jak zainstalować elektryczny podgrzewacz do basenu? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak zainstalować elektryczny podgrzewacz basenu? Przestań się zastanawiać i jesteś we właściwym miejscu. Teraz warto zauważyć, że różne rodzaje grzejników mogą mieć wyjątkowe metody konfiguracji, a dziś będziemy świadomi drogi do zainstalowania elektrycznego podgrzewacza basenowego.

Najpierw musisz znaleźć najlepsze miejsce, w którym zamierzasz zainstalować ten podgrzewacz, a także potrzebne jest pobliskie połączenie elektryczne do obsługi elektrycznego podgrzewacza basenu.

Jak zainstalować elektryczny podgrzewacz do basenu? 4 proste kroki!

Najgorszym czynnikiem, który może się przydarzyć przy instalacji elektrycznego podgrzewacza basenu jest to, że nie włączy się on prawidłowo (ze względu na zintegrowane zabezpieczenia pompy ciepła). Jeśli uważasz, że Twój basen jest po prostu zbyt zimny, aby cieszyć się nim, nie zapomnij zainstalować podgrzewacza zasilanego elektrycznie. To specyficzne wyzwanie dla majsterkowiczów z niewielkim doświadczeniem. Najważniejszą zaletą niektórych modeli elektrycznych podgrzewaczy basenowych jest to, że mogą one również chłodzić basen i go podgrzewać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Znaczenie elektrycznego podgrzewacza basenu

Elektryczne podgrzewacze basenowe są szczególnie polecane, gdy w Twojej nieruchomości zainstalowane są panele słoneczne na dachu w celu oszczędzania energii. Jednostki te wymagają sporej siły. Ta grzałka, podobnie jak kilka innych grzałek, nagrzeje Twój basen szybciej i wydajniej dzięki pompie o zmiennym tempie. Główną zaletą określonych modeli grzejników elektrycznych jest to, że mogą one również chłodzić basen i go podgrzewać. Wiemy, że w układzie słonecznym baseny zewnętrzne czasami przypominają kąpiel.

To może sprawić, że elektryczny podgrzewacz basenu będzie doskonałą alternatywą dla tych, którzy chcą podgrzać kolekcję. Najbardziej tradycyjna alternatywa, jednostki elektryczne mają podobne właściwości grzewcze jak podgrzewacze benzynowe i solarne. Nie jest to najszybszy sposób, ale jest odpowiedni do regularnego korzystania z basenu. Układy elektryczne zawierają wiele ruchomych części i mogą wymagać okresowych napraw i wymiany płynu chłodzącego. Mimo że jest zasilany powietrzem, jest fantastycznym wyborem w gorącym klimacie. Zwykle ma to niewielki wpływ na działanie urządzenia.

Kroki instalacji elektrycznego podgrzewacza basenu

Elektryczne podgrzewacze basenowe to najlepszy sposób na podgrzanie wody basenowej w chłodniejszych okresach. Omówimy proces instalacji elektrycznego podgrzewacza basenu. Wystarczy wykonać poniższe cztery kroki, aby zainstalować elektryczny podgrzewacz basenu:

Krok 1. Znajdź najlepsze miejsce

Ponieważ grzałkę podłączysz do gniazdka elektrycznego i pompy wodnej basenu oraz filtr, umieść grzałkę w pobliżu wylotu, tak jak to praktycznie możliwe, jeśli nie możesz również zlokalizować miejsca na grzałkę blisko niego, musisz umieścić w pobliżu wylot lub podłączyć długie kawałki rur PVC do silnika basenu. Zachowanie bezpiecznej odległości Tylne krawędzie grzejnika i niepodłączone do pionu krawędzie wymagają co najmniej 8 stóp przestrzeni. Po stronie przyłącza wody wymagane jest co najmniej 10 cali przestrzeni, preferowane jest 16 cali. Przed podgrzewaczem basenu musi być co najmniej dwadzieścia cztery cale wolnej przestrzeni.

Krok 2. Cięcie rur PCV

Kiedy już zdecydujesz się na lokalizację grzejnika, musisz wybrać miejsce na wąż odpływowy filtra basenu. Zrób odcisk na tej rurze w pobliżu króćca wodociągowego na nagrzewnicy. To jest miejsce na linii basenu, w którym podłączysz zasilanie do grzałki. Dodaj drugą linię 7 cali od pierwszej. Woda z grzejnika powinna połączyć się z rurą wychodzącą z filtra i przez ten otwór wlewać wodę do basenu. Między dwoma narysowanymi oznaczeniami wytnij odcinek rury wodnej Przytnij dwie części rury PCV na taką długość, jaką będziesz musiał rozciągnąć od przyłącza wody na grzejniku do kolanek, które podłączysz do rury wodnej.

Krok 3. Przymocuj rurę PVC do grzejnika

Podłącz kolanko PCV do dna rury wylotowej filtra basenu i przymocuj jeden z przyciętych 22″ odcinków PCV. Podłącz odniesienie do otworu wlotowego wody podgrzewacza, włóż jeden koniec 24″ rury PCV do kolanka, a drugi do połowy w złączce grzejnika i sklej ze sobą kolanko i złącza grzejnika. Powtarzaj ten krok, aż dodatkowa 22-calowa rura PVC zostanie przymocowana do otworu wylotowego grzejnika z jednej strony, a najlepiej dopasowana rura zapewni wodę do basenu z drugiej strony. podgrzewacz basenowy.

Krok 4. Zakończ proces instalacji

Następnie podłącz przewód AC grzałki, włącz pompę recyrkulacyjną i filtrację, a po kilku minutach sprawdź wodę w basenie, wokół którego wypływa woda z grzałki. Załóż strój kąpielowy i przygotuj się do pierwszego pływania w cieple, jeśli temperatura jest wysoka.

Koszt instalacji elektrycznego podgrzewacza basenu

Chociaż instalacja podgrzewacza basenowego wymaga początkowych nakładów, pozwala w pełni wykorzystać wydatki, ciesząc się basenem przez znacznie dłuższy czas. Podgrzewacz basenu może kosztować od 400 do 5000 USD, w zależności od konfiguracji i bieżących kosztów, przy czym typowy koszt wynosi około 3000 USD.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się instalować elektryczny podgrzewacz basenowy. Proces instalacji obejmuje tylko cztery proste kroki, jak wspomniano powyżej. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, jak zwymiarować podgrzewacz basenowy i jak podłączyć podgrzewacz basenowy. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu do końca.