Jak zainstalować bezzbiornikowy podgrzewacz wody? 6 prostych kroków!

Planujesz kupić podgrzewacz wody, ale nie wiesz, jak zainstalować podgrzewacz wody bez zbiornika? Nie jest błędem stwierdzenie, że bezzbiornikowe podgrzewacze wody są ekonomiczne. Powodem jest to, że nie podgrzewa dużej ilości wody. Odbywa się to poprzez zlokalizowanie ćwieków. Prysznic działa na zasadzie podgrzewania określonej ilości wody na raz, dlatego nazywany jest również podgrzewaczem zapotrzebowania.

Ponieważ pozwolimy to działać tylko wtedy, gdy chcemy ciepłej wody. Dzięki temu nie będzie działał tak długo i nie będzie podgrzewał dodatkowych ilości wody.

Jak zainstalować bezzbiornikowy podgrzewacz wody? 6 prostych kroków!

Ale jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest ograniczone zaopatrzenie w wodę w jednym czasie. Ten rodzaj wody nie może działać na trzy prysznice jednocześnie. Cóż, zależy to również od ich szczególnych zdolności. Przeważnie może to powodować pewne problemy, w przypadku których może być konieczne skorzystanie z pomocy ekspertów hydraulików. Ale jeśli chcesz to naprawić samodzielnie, jest to możliwe, ale będziesz potrzebować niezbędnych instrukcji i wskazówek.

Kroki instalacji bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Oto kroki, jak zainstalować bezzbiornikowy podgrzewacz wody:

Krok 1. Zarządzanie stadninami

Po zakupie podgrzewacza pierwszą rzeczą, którą zrobisz, to poszukać idealnego miejsca do jego zainstalowania. Możesz zainstalować go w suchej ścianie i tynku. Aby znaleźć lepszy cel podróży, będziesz potrzebować wskazówek i instrukcji od ekspertów. Wyszukiwarki kolców służą do znalezienia lepszego miejsca do zlokalizowania kolczyków. Po wykryciu go przejdziemy do zrobienia dziury między kołkami.

Krok 2. Trasowanie rur wodnych

Teraz, po umieszczeniu podgrzewacza wody we właściwym miejscu, kolejny krok jest ważny. Tutaj będziesz zarządzać trasą rury prowadzącej do wlotu. Poza tym trasa rury dochodzącej do domu musi być podłączona do gniazdka. W ten sposób Twój podgrzewacz wody będzie miał wodę z wylotu.

Krok 3. Instalowanie zaworów

Instalacja zaworów odcinających ma wiele do zrobienia w całym procesie instalacji. Zawory te są również nazywane zaworami odcinającymi. Zawory odcinające w podgrzewaczach wody służą do utrzymania przepływu wody dla dowolnego konkretnego urządzenia. Instalując te zawory, nie będziesz już musiał odcinać wszystkich dopływów wody do domu, po prostu zadziała w wybranym miejscu. Zawory odcinające zostaną zamocowane na liniach znajdujących się w pobliżu podgrzewacza wody. Oprócz zaworu odcinającego, drugim zaworem, który spotkamy, jest zawór nadmiarowy ciśnienia. Zawór nadmiarowy ciśnieniowy działa w celu utrzymania ciśnienia na podgrzewaczu wody. W przeciwnym razie jego ciśnienie może przekroczyć limit i stanie się problematyczne dla całego procesu.

Krok 4. Wstawianie ustawień związku

Po wstawieniu zaworów weźmiemy złączki złączkowe. Jest to rodzaj adaptera, ponieważ dopasowuje się do różnych kształtów i rozmiarów rur. Służy do prostowania przekroju rur tak, aby przez złączkę wykonać ostatnie połączenia rur zarówno z wlotem, jak i wylotem.

Krok 5. Otwieranie i zamykanie zaworów w celu sprawdzenia przetwarzania podgrzewacza wody

Aby upewnić się, czy grzejnik działa prawidłowo, czy nie, będziemy musieli otwierać i zamykać zawory i krany. Najpierw otworzymy zawory i krany. Polega na napełnieniu urządzenia wodą przez jakiś czas, powiedzmy 1 lub dwie minuty.

Krok 6. Czyszczenie i testowanie urządzenia

Osoby pytające, jak zainstalować bezzbiornikowy podgrzewacz wody, muszą wiedzieć, że proces obejmuje również czyszczenie. Po uruchomieniu wody wykonasz teraz czyszczenie, aby podgrzewacz wody był wolny od wszelkich zanieczyszczeń lub cząstek brudu. Po wyjęciu filtra liniowego należy go dokładnie wyczyścić, aby nie odstraszał. Wymień i wyreguluj filtr, teraz ponownie otwórz zawory. Ale na ten czas włącz gaz i przywróć prąd. Teraz przed kontynuowaniem procesu upewnij się, że działa dobrze i prawidłowo, sprawdzając wodę. Dowiedz się, jak czyścić podgrzewacz wody i zapoznaj się z listą kontrolną podgrzewacza wody.

Co należy zrobić przed zainstalowaniem nowego bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Przed zainstalowaniem nowego podgrzewacza wody musimy być przygotowani na wymagania nowego urządzenia. Przede wszystkim, co musisz zrobić, to sprawdzić pojemność swojego glukometru, czy może on obsługiwać Twoje nowe urządzenie, czy nie. Jeśli nie, to będziesz musiał go ulepszyć z pomocą firmy gazowniczej. Druga sprawa to rozważenie typów rur i zaworów odcinających przed instalacją nowego podgrzewacza wody. Na przykład, wybierz rury wydechowe ze stali nierdzewnej lub jeśli masz bardzo wydajny podgrzewacz wody bez zbiornika, możesz zamiast tego potrzebować tylko plastikowej rury. Na koniec upewnij się, że gdy podgrzewacz wody jest wolny, nie ma zasilania.

To okładka!

Jeśli dana osoba pracuje zgodnie ze wszystkimi wymienionymi powyżej wytycznymi, nie będzie miała wątpliwości, jak zainstalować podgrzewacz wody bez zbiornika. Stwierdzono, że choć nie jest to takie skomplikowane, ale tylko wtedy, gdy osoba wykona każdy krok dokładnie i logicznie. Możesz być również zainteresowany tym, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika.