Jak zachować świeżość hortensji na ślub?

Możesz nauczyć się, jak zachować świeżość hortensji na ślub, utrzymując je nawilżone i zapobiegając blokowaniu wody przez sok na obciętych końcach. Porozmawiamy również o najlepszych i najgorszych kwiatach, które warto mieć w swoim bukiecie ślubnym oraz o aranżacjach dotyczących długowieczności.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, najlepiej też wiedzieć, kto dostaje kwiaty na weselu. W ten sposób możesz decydować o gościach, komu podarujesz bukiety, gorsety czy butonierki.

Jak zachować świeżość hortensji na ślub?

Jak zachować świeżość hortensji na mój ślub?

Po cięciu

Okres po wycięciu hortensji z łodygi w ogrodzie jest kluczowy, ponieważ wkrótce potem szybko więdną. Dzieje się tak z powodu lepkiej substancji na ściętej łodydze, która może powodować jej zapychanie i zapobieganie przedostawaniu się wilgoci do szczytu łodygi i samych kwiatów.

Dlatego musisz mieć przy sobie wiadro wody w ogrodzie, kiedy ścinasz łodygę na rozkwicie hortensji. Zrób jak najdłuższą łodygę i umieść pociętą hortensję w wodzie.

Przytnij łodygę pod kątem 45 stopni zgodnie z potrzebną długością, aby pomóc kwiatowi efektywniej pić wodę. Niektórzy zalecają również odcięcie 3 cali od czubka łodygi przed umieszczeniem hortensji we wrzącej wodzie na 24 godziny, aby były przydatne następnego dnia na ślub.

W dniu ślubu

Przycięte hortensje na dzień ślubu można ożywić za pomocą wrzącej wody. Napełnij wazon przegotowaną wodą i odetnij około dwóch cali od łodygi hortensji.

Włóż pokrojoną łodygę hortensji natychmiast do wazonu z przegotowaną wodą. Konieczny jest nacisk na zapewnienie, aby pojemnik łodygi był czysty, aby uniknąć potencjalnego powodowania rozwoju bakterii w wodzie.

Dzieje się tak, ponieważ dodasz trochę odżywki do kwiatów lub wody w wodzie, aby pomóc hortensjom zregenerować się. Jeśli pojemnik na wodę jest brudny, cukier może służyć jako pokarm dla bakterii.

Jak utrzymać przy życiu hortensje w moim bukiecie ślubnym?

Możesz zauważyć, że kwiaty hortensji na twoim bukiecie ślubnym zaczynają więdnąć, zwłaszcza jeśli były cięte przez długi czas. Zanurzanie ich w wodzie na około 45 minut pomaga je ożywić.

Możesz poprosić kogoś, aby zrobił to za Ciebie, aby kwiaty wyglądały najlepiej, gdy będziesz z nimi chodzić po przejściu. Po kąpieli wodnej umieszcza się łodygi we wrzącej wodzie, aby usunąć sok, który blokuje nawodnienie i powoduje szybsze więdnięcie.

Następnie umieść bukiet hortensji w wazonie ze świeżą wodą. Przechowuj kwiaty w temperaturze pokojowej, a możesz oczekiwać, że wytrzymają dzień lub dwa po ślubie.

Jak zachować świeżość hortensji w aranżacjach?

Ałun

Ałun to jeden z najlepszych sekretów utrzymywania świeżości hortensji. Dzieje się tak, ponieważ działa korzystnie na sok, który tworzy się na końcach łodyg ciętych hortensji.

Jak używać ałunu, aby zachować świeżość hortensji? Za każdym razem, gdy zobaczysz lepką substancję na czubku łodygi hortensji, odetnij o cal i pokryj łodygę ałunem.

Kwiatowa pianka

Jeśli zauważysz już w aranżacji zwiędłe hortensje, chcesz je usunąć z pozostałych kwiatów. Usuń nadmiar liści i odetnij ich łodygi o cal od poprzedniego cięcia.

Przytnij łodygę hortensji pod kątem 45 stopni, będąc pod wodą w zlewie. Następnie włóż hortensję do pojemnika z wrzącą wodą na mniej niż minutę, a następnie umieść kwiaty z powrotem w aranżacji z pianką florystyczną.

Jakie kwiaty powinny znaleźć się w moim bukiecie ślubnym?

Oto kilka trwałych kwiatów ślubnych na długotrwały bukiet ślubny:

  • Róże mogą żyć dość długo po ścięciu, a także są wszechstronne na różne wesela
  • Lilie Calla to wyjątkowo wyglądające kwiaty, które mogą wytrzymać trudne warunki
  • Lawendy doskonale nadają się na bukiety ślubne nie tylko ze względu na swój zapach, ale również dobrze wyglądają zarówno suszone, jak i świeże
  • Oddech dziecka to ponadczasowy kwiat wypełniający bukiet ślubny, który nie wymaga żadnego wysiłku w utrzymaniu

Przeczytaj, jak wykonać ślubne gorsety, do których te kwiaty również będą idealne.

Jakie kwiaty nie powinny znajdować się w bukiecie ślubnym?

Chociaż możliwe jest użycie tych kwiatów w bukiecie ślubnym, pamiętaj o ich potencjalnych wadach:

  • Hortensje łatwo więdną, co oznacza, że ​​muszą pozostać nawodnione i lepiej sprawdzają się jako elementy środkowego stołu recepcyjnego
  • Tulipany tworzą wspaniałe kwiaty na bukiet ślubny, ale łodygi w końcu opadają po wyjęciu z ziemi na długi czas
  • Chryzantemy to wyjątkowo wyglądające kwiaty, ale pamiętaj o ich pyłkach, które mogą wywoływać alergie
  • Żonkile są lepiej używane jako dekoracje ślubne, ponieważ mogą podrażniać skórę po dotknięciu

Wniosek

Czy ten samouczek był pomocny? Nauczyliśmy się, jak utrzymać świeżość hortensji na ślub, a sekretem jest zapobieganie gromadzeniu się soku na ściętym końcu.

Zapobiega to nawodnieniu reszty hortensji. Dowiedzieliśmy się również, że sekretem ożywienia hortensji jest gotowanie wody.

Ale ze względu na ten charakter hortensji możesz rozważyć inne mocniejsze kwiaty do swojego bukietu ślubnego. Na przykład rozważ łatwe w utrzymaniu kwiaty, takie jak lawenda, lub wybierz klasykę z różami, jeśli hortensje są dla ciebie zbyt trudne.