Jak wzmocnić materac. 3 najlepsze sposoby na wypróbowanie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wzmocnić materac, możesz to zrobić na trzy sposoby. O ile leżenie na miękkim materacu jest wygodne, nie powinno za bardzo tonąć, bo stracimy oparcie. Podobnie jak w przypadku poduszek, materac odgrywa znaczącą rolę w naszej pozycji do spania.

Dlatego powinien być na tyle mocny, aby utrzymać nasze ciało w jednej linii i uniknąć odchyleń kręgosłupa. Zbyt duża przestrzeń między materacem a ciałem może powodować ból, a nawet problemy z postawą. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby poprawić sztywność materaca.

Jak wzmocnić materac. 3 najlepsze sposoby na wypróbowanie

Jak mogę uczynić mój materac bardziej twardym?

Modyfikacje

Podobnie jak środki zaradcze na wgłębienia w materacu, modyfikacje są doskonałym sposobem na wzmocnienie materaca. Na początek sprawdź sam materac, jeśli jest wilgotny. Możesz tego nie zauważyć, ale wilgoć może sprawić, że łóżko zatrzyma wodę z powietrza.

Wysusz materac

Zmiękczy to materac, nawet jeśli nie zauważysz żadnej widocznej wilgoci. Wyrób sobie nawyk wietrzenia materaca na zewnątrz w słoneczny dzień, aby dobrze go wysuszyć. A jako bonus, dezynfekujesz go i zapobiegasz rozwojowi pleśni i pleśni.

Dodaj lub zamień materiały

Inną modyfikacją, którą można wykonać na materacu, jest użycie nakładki na materac. Wspaniałe w tym rozwiązaniu jest znalezienie materiału odpowiedniego do potrzebnego wsparcia. Możesz także chcieć wymienić sprężynę pudełkową, ponieważ z czasem może ona stracić swoją jakość, zamiast wymieniać sam materac.

Jeśli nie jesteś zadowolony z tych modyfikacji, umieść płytę ze sklejki u dołu materaca. Zwiększy to twardość Twojego materaca, jeśli poprzednie rozwiązania są niewystarczające. Możesz umieścić go na listwach lub górnej części sprężyny skrzynki.

Sprawdź pokój

Ostatnim sposobem na zmiękczenie materaca jest modyfikacja pomieszczenia. Ta konkretna metoda jest przydatna w przypadku materacy piankowych z pamięcią, ponieważ materiał ten reaguje na temperaturę. Pamiętaj, że gorące środowisko zmiękcza piankę pamięciową szybciej niż w chłodniejszym otoczeniu.

W miesiącach letnich możesz zauważyć, że materac szybciej traci swoją jędrność. W takim przypadku szybkim rozwiązaniem jest dodanie klimatyzatora w celu obniżenia temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo, Twój materac nie będzie również gorący i niewygodny, ponieważ pianka z pamięcią ma słabą oddychalność.

Czy istnieje mocna nakładka na materac?

Jeśli uważasz, że nie musisz jeszcze wymieniać swojego materaca, a nakładka na materac jest rozwiązaniem, aby go usztywnić, powinieneś sprawdzić twardość takiego produktu. Pamiętaj, że ta opcja zadziała tylko wtedy, gdy materac wymaga tylko dodatkowej twardości. Na rynku można znaleźć różne rodzaje, które wykorzystują różne materiały i poziomy twardości, w których lateks, pianka z pamięcią kształtu i pianka polipropylenowa są twardsze w porównaniu z puchem lub wełną.

Mogą mieć grubość od 1 do 4 cali, więc najlepiej wypróbować je samemu, ponieważ jędrność jest subiektywna. Być może niektórzy użytkownicy uważają, że nakładka na materac jest miękka, chociaż wydaje się, że jest to dla nich idealna twardość. Weź pod uwagę swoją masę ciała i materac, którego używasz, ale zawsze możesz dostać coś cieńszego, ponieważ zapewni to dodatkową jędrność niż uzyskanie czegoś grubego.

Jaka jest dla Ciebie odpowiednia jędrność?

Jak wspomniano wcześniej, jędrność jest inna dla każdej osoby. Jednak chcesz również pamiętać, jaki poziom twardości jest odpowiedni dla Twojej pozycji do spania. Jeśli śpisz na plecach lub brzuchu, użycie czegoś mocnego jest idealne, aby zapobiec zapadaniu się bioder i nieprawidłowemu ustawieniu postawy.

Z drugiej strony śpiący na boku mogą użyć czegoś mniej twardego, aby dopasować się do krzywizn ciała. Pozwoli to zachować neutralny kręgosłup, aby zapobiec bólom pleców podczas snu na boku. I wreszcie, musisz znać swoją dominującą pozycję, jeśli masz tendencję do spania w różnych pozycjach w ciągu nocy i wybierz odpowiedni dla niej materac.

Jeśli materac jest dla Ciebie zbyt twardy, możesz odczuwać mrowienie z powodu słabego odciążenia. Nadal potrzebujemy miękkości, aby amortyzować ciało, aby pomóc unieść jego ciężar podczas snu. Przed podjęciem decyzji możesz sprawdzić test snu produktu.

Co sprawia, że ​​materac jest wyjątkowo twardy?

Podczas gdy twardość jest subiektywna, zawsze możesz skorzystać z terminów producentów, aby ułatwić zakup twardych materacy. Skala wynosi od 1 do 10, gdzie 9 do 10 oznacza bardzo twarde. Średni materac miałby pięć lat, a ocena od 7 do 8 oznacza twardość.

To, co sprawia, że ​​dodatkowy materac jest twardy, zależy nie tylko od tej skali. Materiał, którego używa, ma również wpływ, więc materace sprężynowe i lateksowe będą twardsze niż materace z pianki z pamięcią, mimo że oba mogą mieć dodatkową mocną ocenę. Co więcej, pamiętaj, że każdy materac ma unikalną konstrukcję i wzór, który może wpływać na twardość.

Wniosek

Czasami spanie na bardzo miękkim materacu nie jest idealne do podparcia i utrzymania pozycji. Chcesz wiedzieć, jak wzmocnić materac, jeśli zauważysz, że z czasem zmiękł. Możesz sprawdzić, czy wymaga wysuszenia, ponieważ wilgoć może zmiękczyć materac.

Jeśli używasz pianki z pamięcią kształtu, może to być również spowodowane wysoką temperaturą. Ochłodzenie pokoju powinno pomóc wzmocnić materac. Jeśli te modyfikacje niczego nie zmieniły, możesz również użyć nakładki lub nawet dodać sklejkę, aby dostosować twardość materaca.