Jak wyregulować płomień na kuchence gazowej? 3 proste kroki do naśladowania!

Zastanawiasz się, jak wyregulować płomień na kuchence gazowej? Cóż, ogień powinien być niebieski, jasny i równomiernie rozłożony na palniku gazowym. Jeśli jednak w Twojej kuchence gazowej występuje jedno z poniższych stwierdzeń, możesz mieć problem. Oprócz braku płomieni, nierówny płomień jest częstym problemem, który może powodować kilka przyczyn.

Dobrą wiadomością jest to, że Twój kominek może wymagać jedynie modyfikacji, aby działał, a nie naprawy. Tak więc, niezależnie od rodzaju pożaru, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jednak, aby pomyślnie zdiagnozować i leczyć konkretny problem, musisz wykryć wskaźniki. Jak więc wyregulować płomień na kuchence gazowej?

Jak wyregulować płomień na kuchence gazowej? 3 proste kroki do naśladowania!

Kroki regulacji płomienia na kuchence gazowej

Zbyt wysoki płomień może uszkodzić płytę kuchenną. Z drugiej strony jest za niski; będziesz musiał często go ponownie zapalać. W ten sposób możesz to zmienić, więc zawsze jest poprawne. Wykonaj poniższe kroki.

Krok 1. Sprawdź palnik

Poszukaj rurki zasilającej palnik. Regulacja powietrza palnika służy do mieszania powietrza i gazu. Sprawdź, czy masz następujące rodzaje palników do regulacji powietrza: pomieszczenie w kształcie beczki lub trójkątne pomieszczenie z pokrywą płyty.

Krok 2. Poluzuj przesłonę powietrza

Śruba znajduje się blisko palnika na końcu lufy. Obróć typ w przesłonie lufy w przeciwnym kierunku, aby otworzyć, a następnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby go zamknąć. Po otwarciu wprowadzane jest dodatkowe powietrze w celu rozpalenia ognia, a gdy powietrze mieszające jest zamknięte, ogień zmniejsza się.

Krok 3. Dostosuj ogień

Poluzuj śrubę mocującą płytkę na trójkącie regulacji powietrza palnika. Wykręć śrubę ledwo na tyle, aby przesunąć płytkę. Dostosuj skalę, aby zwiększyć lub zmniejszyć przysłonę. Wraz ze wzrostem odległości między tobą a ogniem, płomienie rozszerzą się między tobą, zmniejszając ogień.

Dostosowywanie ognia w oparciu o różne problemy z płomieniem

#1. Z jednej strony płomień jest jaśniejszy

Jeśli jedna strona palnika jest uważana za zbyt wysoką, a druga wygląda na niewiarygodnie słabą, nasadka palnika jest prawidłowo ustawiona. Jeśli jednak palnik zostanie uderzony lub usunięty w celu wyczyszczenia pieca, może to być źle dopasowana nasadka palnika. Innymi słowy, okap z jednej strony uwalnia więcej gazu, a mniej gazu jest uwalniane, aby zakryć otwór palnika.

Płomienie są więc nierówne. Środek zaradczy jest prosty i nie wymaga naprawy. Musisz tylko wyłączyć palnik i poczekać, aż ostygnie.

Zdejmij nasadkę palnika i dokonaj ewentualnych regulacji. Powinien być mocno i właściwie umieszczony na płycie kuchennej. Musisz go zmodyfikować, gdy chwieje się lub wydaje się nierówny, dopóki nie będziesz w idealnej formie. Być może będziesz musiał zajrzeć pod pokrywę palnika, aby sprawdzić, czy coś nie przeszkadza ci w siedzeniu.

#2. Brak ognia w niektórych obszarach

Jeśli spojrzysz na palnik i zauważysz przerwy w płomieniu, prawdopodobnie otwór palnika jest zatkany. Jeśli gaz się zapali, płomień rozprzestrzenia się na pokrywie palnika i pozwala na ucieczkę całego gazu przez mały otwór w głowicy palnika. Cząsteczki żywności mogą być wprowadzane do tych otworów z czasem. Jest to również możliwe, jeśli wyczyściłeś tylko palniki.

Gdy gąbka ściska odpady, można je zobaczyć w otworze palnika.

Poczekaj, aż palnik ostygnie, zanim szczeliny głowicy zostaną wyczyszczone. Można go wykonać za pomocą szczoteczki do zębów, drutu, a nawet szpilki. Potrzebujesz cienkiego przedmiotu, aby odpady były uwalniane z otworów palnika. Powinieneś jednak wybrać solidny produkt. Nie zaleca się używania wykałaczki, ponieważ punkty mogą zostać złamane i pozostawione tam.

#3. Niekontrolowany ogień

Gdy masz zainstalowaną nową kuchenkę gazową, a ogień wymknie się spod kontroli, sprawdź, czy instalacja podłączyła gaz ziemny do kominka, aby umożliwić stosowanie ciekłego propanu. Ponieważ LP ma większe ciśnienie, Twój piec musi zostać wyregulowany, aby go wykorzystać. Ogromne napięcie wybuchnie w ogromnych płomieniach, jeśli nie zostanie zmienione. Jeśli nie masz nowoczesnego pieca, problem z regulacją pokręteł jest znacznie bardziej prawdopodobny. Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się, jak dostosować temperaturę piekarnika.

Na przykład, jeśli nie możesz ustawić kuchenki wystarczająco nisko, aby gotować i spalać jedzenie zamiast gotować, możesz użyć ustawień, aby zmodyfikować intensywność płomieni. Aby rozpocząć, odetnij dopływ gazu do kuchenki bezpieczeństwa. Może to otworzyć przyłącze gazu w twoim domu dla palnika podczas regulacji przycisków.

Teraz możesz usunąć przyciski sterujące z pieca. Sprawdź podręcznik swojego właściciela, aby ustalić, czy możesz wprowadzić zmiany w swoim konkretnym modelu pieca.

Niektóre warianty umożliwiają obracanie rzeczywistych połączeń, podczas gdy inne umożliwiają tylko obracanie śrub. Ponadto obroty w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara zazwyczaj modyfikują ilość gazu na każdym poziomie, więc możesz ręcznie obniżyć siłę ognia. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj proste wskazówki dotyczące samodzielnego montażu kuchenki gazowej.

To okładka!

Wreszcie, zorientowałeś się, jak wyregulować płomień na kuchence gazowej za pomocą dostarczonych kroków. Nauczyliśmy Cię również, co robić w zależności od problemu, z którym się zmagasz. Czy chcesz dowiedzieć się więcej o piecu? Przeczytaj tutaj, jak zamienić kuchenkę gazową na propan i jak przenieść piec na drewno.