Jak wypoziomować kuchenkę gazową? 8 prostych kroków do zrobienia!

Jak wypoziomować kuchenkę gazową? Aby skutecznie gotować, piec musi być zrównoważony. W przeciwnym razie ciepło będzie nierównomiernie rozłożone, powodując rozlewanie się jedzenia na jedną stronę każdej patelni.

Większość pieców i piekarników ma dwie stałe tylne nóżki i dwie ruchome przednie nóżki, które umożliwiają podnoszenie lub opuszczanie przednich dwóch rogów pieca. Ta metoda może uwzględniać nierówne podłogi, dywaniki kuchenne, płytki i drobne wady produkcyjne. Układ jest prosty.

Jak wypoziomować kuchenkę gazową? 8 prostych kroków do zrobienia!

Kroki wypoziomowania kuchenki gazowej

Jak więc wypoziomować kuchenkę gazową? W większości przypadków nóżki poziomujące są częścią początkowej warstwy napraw urządzeń, do których można dotrzeć. Nierówne nagrzewanie lub przekrzywione ciasta można skorygować, na przykład regulując poziom nóżek piekarnika. Z drugiej strony nóżki poziomujące są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego i mogą się roztrzaskać. Mocne uderzenie, takie jak to, które ma miejsce podczas upadku lub ruchu, może rozbić nogę poziomującą.

Ponadto, jeśli kolizja oderwie podnóżek słupka, piec nie będzie już bezpiecznie podparty.

W takim przypadku należy wymienić jedną lub obie nogi poziomujące. Na szczęście jest to stosunkowo prosta poprawka. Nie trzeba nawet odłączać palnika. Oto osiem łatwych do wykonania kroków, jak wypoziomować kuchenkę gazową:

Krok 1. Zbierz swoje materiały

Potrzebne materiały:

  • Bloki drewniane
  • Szczypce z blokadą kanału
  • Poziom bąbelkowy
  • Wymienne nóżki poziomujące

Zebranie zapasów to pierwszy etap każdej naprawy. Gwarantuje to wykonanie pracy od początku do końca. W przypadku tej szybkiej wymiany lista dostaw jest krótka.

Na początek będziesz potrzebować drewnianych klocków do podparcia pieca podczas pracy nad nogami. Jeśli masz je w pobliżu, wystarczą małe kawałki 24 lub nawet kilka książek telefonicznych. Jeśli twoja noga poziomująca jest uszkodzona lub złamana w gnieździe, będziesz potrzebować szczypiec Channellock.

Krok 2. Przenieś piec do przodu

Pierwszym krokiem jest lekkie przesunięcie pieca do przodu. Nie martw się; nie będziesz spędzać czasu przed piecem. Przerabiane będą tylko przednie nogi. Przesuń piec do przodu do punktu, w którym może przechylić go do tyłu o kilka cali.

Będzie to wymagało trochę miejsca z dala od tylnej ściany. Jeśli jest zintegrowany z szafkami, może być konieczne odkręcenie kilku śrub zakopanych w płycie wiórowej, aby przenieść piec. Będzie to wymagane do zabezpieczenia nóg. Jeśli Twój piec jest bardzo ciężki, nie wahaj się poprosić kolegi o pomoc, aby podnieść przód pieca i przeciągnąć go do przodu o kilka cali.

Krok 3. Front pieca należy podnieść i podeprzeć

Nadszedł czas, aby podeprzeć piec teraz, gdy przesunąłeś go do przodu. Wyjmij drewniane klocki lub książki telefoniczne i przygotuj się do ich użycia. Podnieś przednią krawędź piekarnika z pomocą kumpla, a następnie umieść pod nią drewno lub książkę telefoniczną.

Najlepsze miejsce na drewno lub książki telefoniczne znajduje się tuż za nóżkami poziomującymi.

Będziesz mógł z łatwością sięgnąć do nóg, gdy piec jest w ten sposób uniesiony. Jeśli po umieszczeniu pierwszej podpory piec jest nadal zbyt niski, aby można było z nim pracować, można go ponownie podeprzeć.

Krok 4. Noga wyrównująca powinna zostać usunięta

Następnie należy usunąć nóżkę poziomującą. To zadanie jest proste, jeśli nogi są w dobrym stanie. Chwyć nogę, którą chcesz wymienić i przekręć ją w innym kierunku.

Poluzuje go w gnieździe i odwinie śrubę, pozwalając nodze na rozszerzenie się i ewentualnie wypadnięcie. Rękawice robocze lub szczypce można użyć, jeśli noga zostanie przytrzaśnięta lub jest zbyt sztywna, aby skręcić rękami.

Krok 5. Usuń starą nóżkę poziomującą i zastąp ją nową

Przygotuj się do ponownego zainstalowania nóg poziomujących, zbierając części zamienne. Jak mogłeś sobie wyobrazić, ta procedura jest stosunkowo prosta. Dopasuj śrubę do gniazda i obracaj zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż przednie nóżki i inne będą mniej więcej tej samej długości.

Krok 6. Bloki muszą zostać usunięte

Możesz teraz zdjąć klocki i po raz pierwszy postawić piec na nowej stopce. Podnieś przednią krawędź kuchenki z kolegą, usuwając drewniane klocki lub książki telefoniczne od dołu. Następnie stopniowo obniżaj piec, aż stopy dotkną ziemi.

Krok 7. Sprawdź i dostosuj poziom

To krytyczny czas, aby naprawy się liczyły. Sprawdź i wyreguluj te nogi. Zacznij od wypchnięcia pieca z jednego rogu. Sprawdź, czy się chwieje. Jeśli piec się kołysze, wyreguluj przednie nóżki, aż przestanie się kołysać.

Weź swoją poziomicę i umieść ją na lewej górnej krawędzi pieca.

Przednia lewa stopa powinna być opuszczona lub podniesiona, aż bąbelek zostanie wyśrodkowany. Następnie na górnej przedniej krawędzi umieść poziomnicę. Upewnij się, że prawa i lewa stopa są zsynchronizowane. Następnie dokładnie sprawdź wszystkie przednie krawędzie, aby upewnić się, że piec jest idealnie wypoziomowany. Aby lepiej zrozumieć, zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi instalacji i poziomowania, aby być dobrze prowadzonym.

Krok 8. Przywróć piec do pierwotnej pozycji

Gratulujemy wymiany i dopasowania nowej nóżki poziomującej do Państwa pieca. Jako ostatni i jedyny etap czyszczenia naprawczego pogratuluj sobie, przesuwając urządzenie z powrotem w kierunku ściany. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj o częściach zamiennych i akcesoriach do nóg i stóp.

Wniosek

Gotowanie nawet najprostszych potraw staje się niebezpieczne podczas korzystania z chwiejnego pieca. Dziękujemy za poświęcenie czasu na czytanie i przestrzeganie instrukcji poziomowania kuchenki gazowej. Mamy nadzieję, że ten artykuł poprowadził Cię w równoważeniu tego chwiejnego, nierównego pieca! Aby przeczytać więcej artykułów, możesz sprawdzić, co to jest kuchenka dwupaliwowa? I jak naprawić pomarańczowy płomień na kuchence gazowej. Dziękuje za przeczytanie!