Jak wypisać czek na wesele: nakazy i zakazy

Istnieją dwa kroki, jak poprawnie wypisać czek na ślub. Ten artykuł pomoże Ci zwrócić się do pary, a nawet przedyskutować kwotę, jaką powinieneś wypisać za czek ślubny.

Zalecamy również przeczytanie tego, co jest życzeniem, ponieważ wesele, w którym uczestniczysz, może je mieć. Zwykle jest to miejsce, w którym przekazujesz parze prezenty pieniężne.

Jak wypisać czek na wesele: nakazy i zakazy

Jak poprawnie wypisać czek dla nowożeńców

Krok 1. Użyj nazwisk pary przed ślubem

Jedną z najtrudniejszych części wypisywania czeku na ślub jest znajomość imion, które na nim nałożysz. Goście często zastanawiają się, czy napiszesz imiona pary przed ślubem.

Pamiętaj jednak, że zmiana nazwiska może zająć trochę czasu, w przeciwnym razie para może wykorzystać czek na wydatki na miesiąc miodowy. Z tych powodów lepiej jest używać nazwisk panieńskich pary dla ich wygody w banku.

Należy również zawsze używać słowa „lub” zamiast „i” w przypadku połączenia imion pary. W ten sposób mogą zdeponować czek indywidualnie, jeśli to konieczne, a nawet jeśli popełnisz błąd w jednym nazwisku, nadal będą mogli zrealizować swój czek.

Krok 2. Upewnij się, że na czeku wszystko jest w porządku

Po wypisaniu czeku ślubnego upewnij się, że wszystko się zgadza. Lepiej też wcześniej zapytać kogoś bliskiego parze, zamiast przyjmować ich imiona.

Na przykład nie wszystkie panny młode przyjmą nazwisko swojego pana młodego. Nie chcesz też pisać dzielonych nazwisk, jeśli nie znasz kolejności.

Jeśli imiona są zbyt skomplikowane, być może lepiej wystawić ślub komuś, komu para ufa. Być może zwerbowali kogoś, kto odbierze ich prezenty pieniężne.

Dodatkowe wskazówki dotyczące wypisywania czeku na ślub:

  • Upewnij się, że Twój adres jest ważny do czeku
  • Popraw datę czeku
  • Sprawdź, czy masz wystarczające środki na czek ślubny
  • Używaj czarnego atramentu i pisz czytelnie
  • Określ, w jaki sposób chcesz potwierdzić czek, pojedynczo lub jako para
  • Upewnij się, że wszystkie wymagane pola są wypełnione
  • Zapisz czek w celu osobistego śledzenia wydatków

W razie wątpliwości sprawdź kasę fiskalną

Być może para ma kasę fiskalną, którą możesz rozważyć zamiast wypisywania czeku. Unikniesz stresu związanego z niewiedzą, co napisać na czeku, ponieważ kasy fiskalne są już powiązane z kontem bankowym pary.

Sprawdź witrynę ślubną pary, gdzie mogą zawierać opcję prezentu pieniężnego. Większość par ma obecnie kasę fiskalną zamiast zbierania gotówki i czeków.

Jak wypisać się z małżeństwem?

Jeżeli para małżeńska nosi już to samo nazwisko, można zwracać się do nich jako „Pan. and Mrs. John Smith” zamiast powtarzania nazwiska dla każdej pary. W ten sposób zwrócisz się do małżeństwa w wierszu „Do zapłaty”, ale tylko wtedy, gdy mają takie same nazwiska.

Lub vs i podczas wypisywania czeku ślubnego

Niektóre pary nadal zachowują swoje indywidualne nazwiska, więc może być konieczne wpisanie ich obu pełnych imion, nawet jeśli są w związku małżeńskim. Tak więc dla nowożeńców „lub” jest preferowanym połączeniem odpowiednich imion pary, dzięki czemu każde z nich może spieniężyć lub zdeponować czek.

Z drugiej strony użycie „i” oznacza, że ​​obie osoby muszą podpisać czek. Może to być niewygodne, ponieważ ani panna młoda, ani pan młody nie mogą spieniężyć ani zdeponować czeku bez zgody współmałżonka.

Ile należy zapłacić za czek ślubny?

Ogólna zasada jest taka, że ​​nie dawaj czeków o wartości mniejszej niż 50 USD. Jednak twoje osobiste finanse, normy kulturowe i bliskość z parą również będą miały wpływ na kwotę, którą możesz zapewnić.

Średni koszt prezentów pieniężnych wręczanych na wesela w USA waha się od 75 do 200 dolarów, gdzie normą jest 160 dolarów. Dzieje się tak, ponieważ oczekuje się, że da coś taką samą wartość, jak to, co gospodarze weselni wydali na każdego gościa.

Czy lepiej dać gotówkę czy wypisać czek na prezent ślubny?

Wybór między wręczeniem gotówki a wypisaniem czeku na ślub zależy od tego, co uważasz za wygodniejsze. Na przykład gotówka byłaby łatwiejsza dla pary, ponieważ nie będą musieli odwiedzać banku z czekiem.

Z drugiej strony niektórzy goście wolą wręczać czek ze względów bezpieczeństwa, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby został skradziony. Ale jeśli masz wątpliwości, możesz zapytać parę lub kogoś bliskiego, ponieważ wesela różnią się tradycjami.

Kiedy należy spieniężyć czek ślubny?

Czek ślubny możesz zdeponować w ciągu kilku tygodni po ślubie. To właśnie robi większość par, jeśli wykorzystują pieniądze na sfinansowanie miesiąca miodowego.

Co więcej, zbyt długie czekanie przed realizacją czeku może spowodować, że na koncie danej osoby nie będzie wystarczających środków na jego realizację.

Potrzebujesz pomocy finansowej na swój ślub? Przeczytaj, jak poprosić rodziców o pieniądze na wesele.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, jak wypisać czek na ślub, upewniając się, że wszystkie niezbędne pola są wypełnione, pisaliśmy wyraźnie i odpowiednio zwracaliśmy się do pary.

Lepiej jest używać „lub” podczas łączenia imion pary i używania ich imion panieńskich. Pomoże im to w zrealizowaniu czeku, nawet jeśli ich nazwiska nadal nie zostały zmienione.