Jak wypełnić lukę między piecem a ladą? 5 zaskakujących sposobów!

Może zastanawiałeś się i zadałeś sobie pytanie: jak wypełnić lukę między piecem a blatem? Silikonowe, plastikowe rurki, osłony szczelin, paski wypełniające lub listwy blatu roboczego mogą być używane do wypełniania przestrzeni między kuchenką a blatem. Najskuteczniejszą strategię określa wielkość luki. Silikon nadaje się do małych otworów.

Jeżeli masz znaczną przestrzeń między piecem a blatem, preferowanymi opcjami są gotowe osłony szczelin lub listwy wypełniające. Będziesz mieć trudności, gdy pomiędzy piecem a blatem będzie wolna przestrzeń. Jedzenie przerzucone przez szczelinę znika w próżni i już nigdy więcej nie będzie widoczne!

Jak wypełnić lukę między piecem a ladą? 5 zaskakujących sposobów!

To z oczu, to z umysłu może dotyczyć konkretnych osób, ale nie myszy, karaluchów i innych owadów. Musisz zamknąć te otwory, aby myszy nie wydostały się z kuchenki i z dala od kuchni! Nie musisz się martwić! To prosta procedura, która zapobiegnie próbie zeskrobania pieca za każdym razem, gdy użyjesz go do wytarcia między szczelinami! Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby wypełnienia luki między piecem a blatem

Jak więc wypełnić lukę między piecem a blatem? Poniżej wymieniliśmy proste rozwiązania do zamykania przestrzeni między wolnostojącym blatem a piecem.

#1. Użyj silikonu

Jeśli masz piecyk, zawsze będą odstępy między piecem a blatem. Jeśli masz odpowiednie rozmiary naczyń kuchennych, kuchenka powinna być dobrze dopasowana i możesz użyć paska silikonowego, aby wypełnić przestrzeń między kuchenką a blatem. Jest to łatwa i niedroga opcja. Silikon jest dostępny w różnych kolorach lub możesz wybrać ostateczną wersję pasującą do wystroju Twojej kuchni. Załóż plastikowe rękawiczki i nałóż kroplę silikonu na blat i boki kuchenki. Po wygładzeniu opuszkami palców pozostaw do utwardzenia zaledwie kilka minut. Gdy silikon twardnieje, tworzy wodoszczelną barierę, która zapobiega przedostawaniu się fragmentów i wycieków płynu.

#2. Użyj luki w wielkich literach

Gotowe osłony szczelin, zwane również nakładkami, to specjalnie zaprojektowane osłony, które wypełniają przestrzeń między blatami a piecami. Idealnie nadają się do budowy bariery między blatem a piecem, gdy potrzebujesz bardzo szerokiego wypełnienia szczeliny pieca. Dostępne są wypełniacze przestrzeni piekarnika ze stali nierdzewnej lub PCV. PVC jest dostępny w bardziej wszechstronnej gamie kolorów i lepiej pasuje do większości typowych powierzchni blatów.

Stal nierdzewna jest bardziej wytrzymała i bardziej wymagająca, ale możliwości wykończenia jest mniejsze. Te limity przerw są łatwe do zastosowania niezależnie od preferencji. Wystarczy obliczyć rozmiar paska w kształcie litery T i przyciąć go tak, aby pasował. Po prostu włóż go do otworu i to wszystko. Załóż plastikowe rękawiczki i nałóż kroplę silikonu na blat i boki kuchenki. Po wygładzeniu opuszkami palców pozostaw do utwardzenia zaledwie kilka minut. Gdy silikon twardnieje, tworzy wodoszczelną barierę, która zapobiega przedostawaniu się fragmentów i wycieków płynu.

#3. Gumowe paski wypełniające szczeliny

Paski Gap Filler są wykonane z gumy i wypełniają szczeliny między obiektami. Gumowe paski wypełniające szczeliny nie są przeznaczone do dopasowania do przestrzeni między blatem a piecem, jednak jeśli nie możesz znaleźć zaślepki szczeliny w odpowiednim rozmiarze, wystarczą. Gumowe paski wypełniające szczeliny są dostępne w różnych rozmiarach. Najważniejszą wadą jest to, że nie ma tak atrakcyjnego wyglądu, jak wykonane na zamówienie pokrycie przestrzeni. Jeśli nie chcesz używać zaślepki, kup gumowy pasek, który jest nieco szerszy niż przestrzeń. Aby uzyskać wodoszczelne uszczelnienie, wciśnij to w szczelinę.

#4. Listwy do blatów

Przy łączeniu różnych krawędzi blatu pomocne mogą być listwy łączące, ale można je również wykorzystać do wypełnienia niewielkiej przestrzeni między blatem a piecem. Często są zbudowane z plastiku lub stopów aluminium; Ze względu na odporność polecamy aluminium.

Plastikowe mają jednak szerszą gamę kolorystyczną. Przypominają one osłony szczelin w kształcie litery T i mogą być używane w podobny sposób: przycinaj na długość i wstawiaj je daleko ponad przestrzeń. Listwy przyblatowe i listwy brzegowe, w przeciwieństwie do listew łączących, mogą zostać zmienione. W przypadku małych obszarów dobrze sprawdza się taśma obrzeżowa. Możesz również chcieć wiedzieć, jak uniknąć tych typowych błędów w projektowaniu kuchni.

#5. Rurki z tworzywa sztucznego

Jeśli chodzi o wypełnienie szczeliny między piecem a blatem, plastikowa rurka nie byłaby pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl. Jeśli potrzebujesz zakryć duży otwór, nie masz nawet osłony na szczeliny i nie chcesz iść do sklepu, możesz użyć jej zamiast zaślepek.

Pokrycie szczeliny za pomocą rurki z tworzywa sztucznego na ogół udaje się, jeśli szczelina ma taką samą średnicę jak rurka lub jest nieco większa. Aby zbudować barierę zapobiegającą rozlewaniu, należy dodatkowo uszczelnić krawędzie silikonem. Upewnij się, że koniec rury przylega do ściany, aby wypełnić lukę. Palcem poprowadź rurkę przez szczelinę do otworu. Nie przepracowuj rury; musi być na poziomie blatu. Odetnij nadmiar rurek i nałóż odrobinę silikonu po obu stronach

To okładka!

Na koniec omówiliśmy, jak wypełnić lukę między piecem a blatem? Chociaż luka jest nieatrakcyjna, istnieją rozwiązania, które pozwolą ją naprawić bez poświęcania wyglądu Twojej kuchni. Ufamy, że ten przewodnik pomoże Ci wybrać najlepszą opcję dla Twoich potrzeb. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami na końcu! Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić palniki kuchenki i jaka jest różnica między kuchenką a kuchenką.