Jak wymienić timer w pralce Maytag? 6 prostych kroków!

Jak wymienić timer w pralce Maytag? Przed dokonaniem jakichkolwiek regulacji i naprawą zepsutego zegara w pralce należy najpierw zakupić kompatybilny zegar do pralki.

Kiedy kupujemy nowe urządzenie, musimy wiedzieć, jak ono działa. Oczywiście powinieneś wiedzieć, jak ich używać prawidłowo, aby uniknąć ich uszkodzenia i używać urządzenia przez długi czas.

Jak wymienić timer w pralce Maytag? 6 prostych kroków!

To samo dotyczy podkładek. Wiem, jak wygodne jest to dla wielu gospodyń domowych, które wykonują swoje prace domowe, ale czy nie będzie problemem, że nie pracują tak, jak powinny? W tym artykule nauczymy Cię, jak rozwiązywać problemy z pralką, jeśli zegar jest uszkodzony. Uwzględniono również instrukcje dotyczące wymiany timera, więc usiądź, zrelaksuj się i poczytaj.

Podkładki

Pralka to jeden z największych wynalazków człowieka w historii. Zastanawiasz się dlaczego? Oczywiście, ponieważ nikt nie chce robić prania ręcznie, jeśli jest zbyt zajęty innymi obowiązkami domowymi. Chociaż może to być wygodne, zdarzają się sytuacje, w których pralki mogą zrujnować codzienną rutynę. Mówię konkretnie o zegarach zainstalowanych w podkładkach. Co się stanie, jeśli te zegary nie działają tak, jak powinny?

Kiedy wymienić timer w pralce Maytag

Kiedy wszyscy są zajęci swoimi problemami, tutaj myślisz, że zegar Twojej pralki jest zepsuty. Cóż, aby poinformować Cię, jak sprawdzić, czy zegar jest uszkodzony, możesz sprawdzić poniższe znaki.

Znak nr 1. Timer nie przechodzi do wszystkich cykli

Zanim spróbujesz naprawić wadliwy timer pralki, spróbuj najpierw rozwiązać problem, przeprowadzając test ciągłości za pomocą multimetru cyfrowego. Aby móc to zrobić bezpiecznie, musisz odłączyć pralkę od gniazdka. Zaawansowanie awarii może być spowodowane wadliwym zegarem silnika. Sprawdź ciągłość od wtyczki do dowolnego innego końca lub styki silnika wiązki przewodów. Twój multimetr cyfrowy może wydawać sygnał dźwiękowy, gdy występuje ciągłość, a żaden, jeśli nie ma.

Z tyłu urządzenia znajduje się schemat poglądowy, który wskazuje odpowiednie styki gniazd timera. Jeśli multimetr wskazuje opór, oznacza to, że silnik jest sprawny, a jeśli nie.

Znak 2. Działa tylko w niektórych cyklach

Timery mogą działać tylko w niektórych cyklach. Dzieje się tak, ponieważ niektóre styki timera są odłączone lub znajdują się w pozycji otwartej. Jedyne, co możesz zrobić, to przeprowadzić test ciągłości.

Znak #3. Niektóre funkcje cykli nie działają

Jeśli ta sama część cyklu nie działa tak, jak powinna, prawdopodobnie problemem nie jest zegar. Niektóre elementy mają w sobie mechanizmy przesuwania. Chociaż jeśli problem występuje tylko przy jednym ustawieniu cyklu, zegar jest uszkodzony.

Kroki wymiany timera w pralce Maytag

Jak więc wymienić timer w pralce Maytag? Możesz sam wykonać proces wymiany lub zatrudnić profesjonalistę do wykonania pracy. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na samodzielną naprawę, oto kroki, które Ci w tym pomogą.

Krok 1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podczas obchodzenia się z urządzeniami elektronicznymi należy zawsze najpierw przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jednym z nich jest noszenie odzieży ochronnej. Podczas całego procesu noś rękawice robocze i okulary ochronne. Upewnij się również, że odłączyłeś urządzenie przed majstrowaniem przy połączeniach elektrycznych.

Krok 2. Zdejmij gałkę i osłonę gałki

Możesz zacząć od usunięcia środkowej pozycji pokrętła za pomocą płaskiego śrubokręta. Następnie zdejmij zacisk, który przytrzymuje wałek czasomierza. Następnie należy ściągnąć gałkę wraz z przymocowaną do niej sprężyną. Wykręć śruby mocujące timer z konsoli, zsuwając osłonę pokrętła.

Krok 3. Otwórz konsolę

Następnym krokiem jest usunięcie wadliwego timera z konsoli. Po odkręceniu śrub możesz teraz otworzyć konsolę. Do konsoli mocowane są dwie śruby; trzeba je odkręcić, aby odsłonić wadliwy timer. Następnie odłącz złącza przewodów od wadliwej części pralki. Przeczytaj, jak otworzyć obudowę pralki.

Krok 4. Podłącz złącza przewodów do nowego timera.

Podczas ponownego podłączania złączy przewodów należy je mocno docisnąć, aby upewnić się, że przewody są dobrze połączone. Umieść zaczep blokujący na wiązce przewodów, aby upewnić się, że złącza nie zostaną rozłączone.

Krok 5. Umieść z powrotem inne części

Umieść wałek czasomierza z powrotem w konsoli b, ponownie przykręcając śruby, które wykręciłeś wcześniej. Wyrównaj konsolę z obudową sterowania i ponownie przykręć wcześniej wykręcone śruby. Umieść osłonę gałki przed sprężyną i wsuń ją do gałki. Zamocuj klips na pokrętle i przykręć z powrotem górną część, aby zakończyć naprawę. Upewnij się, że nie zapomnisz o żadnej części, która nie jest przymocowana.

Krok 6. Testowanie

Przetestuj swój timer, podłączając urządzenie do gniazdka. Wrzuć ładunek i spróbuj wyprać pranie tak, jak zwykle. Następnie sprawdź, czy zegar działa dobrze, jak powinien.

Gdzie kupić timer do podkładki?

Cóż, jeśli chcesz wymienić timer w swojej pralce, musisz uzyskać taki, który jest zgodny z modelem Twojej pralki. W każdym razie możesz odwiedzić lokalny sklep ze sprzętem lub sprawdzić online. Możesz również przeczytać o tym, gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania.

Wniosek

Teraz wiesz, jak wymienić timer w pralce Maytag. Możesz po prostu zatrudnić profesjonalistę do wykonania pracy lub zrobić to sam, aby zaoszczędzić trochę dolarów na naprawę. W każdym razie zepsuta maszyna nie powinna przeszkadzać w pracach domowych, zamiast tego pomagać. Sprawdź powiązane artykuły; wiedzieć, jak zainstalować wąż odpływowy pralki i jak czyścić węże odpływowe pralki.