Jak wyczyścić pleśń z uszczelki podkładki ładowanej od przodu? 5 łatwych sposobów!

Czy chcesz wiedzieć, jak wyczyścić formę z uszczelki spryskiwacza przedniego ładunku? Jeśli wykryjesz pleśń w którejkolwiek części, zniszcz ją, zanurzając na tydzień w roztworze zawierającym 50-50 wody, wybielacza i octu. Po tygodniu moczenia umyj go w gorącej, ciepłej wodzie z detergentem.

Rutynowo przeprowadzaj proces prania za pomocą zaledwie kilku małych ręczników do rąk, aby usunąć pleśń z pralki i wewnętrznych rur, a wielu producentów nie zaleca uruchamiania maszyny bez wody lub szmatki.

Jak wyczyścić pleśń z uszczelki podkładki ładowanej od przodu? 5 łatwych sposobów!

Częstym problemem w domu jest pleśń pralki, często spotykana w gumowych uszczelkach pralek ładowanych od przodu. Ten rodzaj pleśni rozwija się w wyniku zaniedbania czyszczenia maszyny i niewłaściwego jej użytkowania. Ale nie martw się. Czytaj dalej ten artykuł, jeśli chcesz poznać metody usuwania pleśni w pralce!

Sposoby czyszczenia formy z uszczelki podkładki ładowanej od przodu

Pralki ładowane od przodu są prawie przystosowane do formy, która tworzy się na przedniej uszczelce, ponieważ zużywają energię i radzą sobie z delikatnym obciążeniem. Pleśń może być trudna do usunięcia po osadzeniu się na uszczelce, ale nie jest to nieosiągalne. Gdy skórzana uszczelka Twojej maszyny jest wilgotna, ustal procedury konserwacji i czyszczenia, aby utrzymać ją w ten sposób. Oto kroki, jak wyczyścić formę z uszczelki spryskiwacza przedniego obciążenia:

#1. Korzystanie ze szczoteczki do zębów

Wsuń opuszki palców do przodu w przestrzeń wewnątrz tej gumowej uszczelki, aby upewnić się, że brud, zanieczyszczenia lub materiał do prania nie utknął. Używając szorowania i pleśni, zeskrob uszczelkę. Całkowicie otwórz drzwi pralki. Sprawdź, czy nie ma zakładki, która umożliwia zwolnienie dozownika. Aby całkowicie opróżnić dozownik, naciśnij go. Zbadaj obszar, w którym znajduje się pleśń. Wyczyść dozownik, aż będzie wolny od warstw na powierzchni i pleśni. Aby dotrzeć do wąskich przestrzeni uszczelki, możesz potrzebować szczoteczki do zębów.

#2. Używanie wybielacza

Teraz, gdy drzwiczki i pojemnik na detergent były czyste, wlej wybielacz do pralki. Dodaj 2 kubki wybielacza do wszystkich elementów pralki i podobnie, 2 kubki wybielacza należy dodać do samej maszyny. Ustaw poziom wody na gorącą i uruchom cykl na co najmniej pół godziny. Ta metoda niszczy pleśń i pleśń w twoim wiadrze, a także w koszu maszyny. Dowiedz się, jak używać wybielacza w pralce.

#3. Używanie octu

Aby odświeżyć pralkę, uruchom drugi cykl z octem zamiast wybielacza. Aby wyczyścić obrobioną uszczelkę, użyj jej jako ostatniego obiegu wody.

#4. Korzystanie z gorącej wody

Nigdy nie zapomnij czyścić uszczelki maszyny w każdy weekend lub miesiąc za pomocą specjalnie przygotowanego środka do czyszczenia spryskiwaczy. W typowym procesie prania na gorąco można również dodać pół szklanki wybielacza. Do czyszczenia niektóre pralki mają cykl czyszczenia lub higieny, który jest używany w wybielaczu.

#5. Używanie domowych i komercyjnych chemikaliów

Masz również jedną z najlepszych opcji korzystania z samodzielnego lub komercyjnego czyszczenia pleśni. Ponadto możesz zrobić w domu wiele różnych środków czyszczących:

Weź 2 szklanki wody, 14 szklanek soku z cytryny, 12 szklanek wody utlenionej i wody utlenionej z soku z cytryny; są to najskuteczniejsze środki czyszczące w usuwaniu pleśni. Następnie weź 2 szklanki wody, 12 szklanek czystego białego octu i 14 szklanek soku z cytryny — biały ocet jest doskonałym uniwersalnym środkiem czyszczącym i można go używać zamiast nadtlenku wodoru. Na koniec weź 1 część białego octu i dodaj do 4 części wody; sprawdź, czy rozwój pleśni w Twojej uszczelce jest trochę mały; wtedy wystarczy tylko ocet i spray wodny.

Metoda wspomniana w poprzednim akapicie polega na tym, że naturalne środki czyszczące nie działają na ciebie, a następnie wymieszaj 1 część wybielacza z czterema częściami wody. W tym celu napełnij butelkę ze spryskiwaczem do połowy ulubionym środkiem czyszczącym i spryskaj nim formę na uszczelce. Noś gumową osłonę, aby zapobiec ręce i maskę na twarz, aby zarodniki pleśni nie dostały się do płuc. Następnie ostrożnie wytrzyj uszczelkę ściereczką lub ręcznikiem. Odczekaj kilka minut, aż roztwór opadnie, zanim użyjesz starej szczoteczki do zębów, aby usunąć oporne miejsca w uszczelce. Następnie należy wyczyścić bęben i węże po umyciu gumowej uszczelki. Uruchom cykl z wybranym środkiem do usuwania pleśni w najwyższej temperaturze, aby usunąć wszelkie ślady i zapachy pleśni z tarczy myjącej i węży.

Jak zapobiegać powstawaniu pleśni w uszczelkach pralek?

Do czyszczenia szmatki zawsze używaj odpowiedniego detergentu. Używaj najwyższej jakości detergentu HE, zwłaszcza jeśli masz pralkę HE. Detergenty niskiej jakości wytwarzają zbyt wiele pianek, co sprzyja rozwojowi pleśni. Z tego samego powodu należy używać wyłącznie detergentu zalecanego przez dostawcę pralki. Pozwól wodzie wyparować z pralki, otwierając drzwiczki po każdym cyklu prania. Eliminuje to możliwość rozwoju pleśni w wilgotnym środowisku. Po praniu, jak najszybciej wymień wilgotną odzież. To głównie zapobiega wilgoci i pleśni, ale także zapobiega pleśnieniu odzieży. Dowiedz się więcej o wskazówkach dotyczących usuwania pleśni z pralek.

To okładka

Po przeczytaniu tych fantastycznych wskazówek, moi przyjaciele, mamy nadzieję, że wszyscy nauczycie się czyścić formę z uszczelki spryskiwacza przedniego załadunku! Możesz usunąć pleśń z uszczelki, używając komercyjnych i domowych środków chemicznych. Pamiętaj tylko o tych metodach czyszczenia brudnych gumowych uszczelek. Dziękuję za lekturę! Być może zainteresuje Cię również sposób czyszczenia węży spustowych pralki oraz sposób użycia OxiClean w pralce ładowanej od góry.