Jak wyczyścić pleśń z cegły: 5 niesamowitych sztuczek, które możesz wypróbować!

Nauczenie się, jak czyścić cegłę z pleśni, jest niezbędne do zachowania bezpieczeństwa konstrukcji domu. Pleśń jest jednym z czynników przyczyniających się do degradacji martwej materii organicznej. Kiedy ląduje na cegłach, zaczyna niszczyć cegłę i zaprawę, co jest problemem dla właścicieli domów.

Setki białych zarodników pleśni zawsze wędrują lub zamiast tego pływają po domu, ale pleśń i pleśń osadzają się tylko na ceglanych ścianach domu z powodu wilgoci. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, co powoduje zieloną pleśń, klikając ten artykuł.

Jak wyczyścić pleśń z cegły: 5 niesamowitych sztuczek

Problemem może być również niewystarczająca cyrkulacja powietrza i brak regularnego usuwania pleśni z cegieł. Chociaż ta pleśń jest zwykle nieszkodliwa, może stać się uciążliwa, jeśli nie jest regularnie czyszczona. Jeśli się go nie pozbędziesz, w końcu zaszkodzi to trwałości cegły.

Co więcej, im dłużej pleśń będzie mogła samodzielnie rosnąć i rozprzestrzeniać się, tym większa będzie. W następnym artykule przyjrzymy się niektórym sposobom usuwania białej pleśni z cegieł i zapobiegania jej powracaniu.

Pozbywanie się pleśni z powierzchni cegły

Pleśń i pleśń można usunąć z powierzchni cegieł dość szybko, jeśli wiesz, jak to zrobić. Przed nałożeniem jakichkolwiek detergentów lub środków chemicznych na cegły, upewnij się, że są całkowicie wilgotne. Zacznij więc od dokładnego zwilżenia cegieł wężem, a następnie spryskaj je mieszaniną chloru i ciepłej wody.

Pozostaw ten mikser na kilka minut na cegle, zanim zeskrob go sztywnym pędzlem. Jeśli nie masz chloru, możesz wyprodukować roztwór z mieszaniny 50-50 wybielacza i wody.

Cegły należy jeszcze raz dokładnie umyć i usunąć pleśń. Po zakończeniu czyszczenia użyj węża do dokładnego spłukania cegieł, a następnie pozostaw je do wyschnięcia na powietrzu i zapewnij dużo światła słonecznego.

Usuwanie pleśni z cegieł za pomocą domowych naturalnych środków czyszczących

Metoda nr 1. Agresywne piaskowanie lub woda pod ciśnieniem

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś słowo „mycie ciśnieniowe” i nie wiesz, co ono oznacza, to po prostu spryskiwanie wodą pod wysokim ciśnieniem, które usuwa pleśń, brud i brud.

Możesz go używać na różnych powierzchniach i przedmiotach, w tym konstrukcjach betonowych i architektonicznych. Ostatecznie ciśnienie mechaniczne myjki jest równe ilości galonów w pompie.

Pleśń można usunąć z różnych powierzchni za pomocą mycia ciśnieniowego. Mycie ciśnieniowe to inny termin na mycie ciśnieniowe.

Mycie ciśnieniowe to technika czyszczenia powierzchni za pomocą określonego instrumentu, który składa się z 2 do 4 wysokociśnieniowych chipów zamontowanych na obrotowym pręcie. W rezultacie daje to spójny wzór czyszczenia, który szybko czyści płaskie powierzchnie.

Metoda nr 2. Ocet

Jest powód, dla którego słyszałeś, jak ludzie twierdzą, że skutecznie zwalczyli pleśń za pomocą octu. Ocet jest słabym kwasem, który zabija około 82 procent gatunków pleśni i więcej. W zależności od rodzaju pleśni, której próbujesz się pozbyć, możesz użyć sody oczyszczonej w połączeniu z octem.

Natomiast biały destylowany ocet, rozwodniony i umieszczony w butelce ze spryskiwaczem, sam w sobie jest skuteczny. Pozostaw ocet w miejscu na godzinę po spryskaniu spleśniałą powierzchnią.

Na koniec wytrzyj obszar do czysta i pozostaw do wyschnięcia. W ciągu kilku godzin zapach octu powinien zniknąć.

Metoda nr 3. Sól i mydło do naczyń

Mydło do naczyń zostało użyte do pomocy w usuwaniu pleśni. Jest to jednak nieskuteczne.

Ponieważ płyn do mycia naczyń jest umiarkowanym i delikatnym środkiem myjącym, samo stosowanie go nie pomoże w pozbyciu się pleśni. Z drugiej strony możesz dodać mydło do naczyń do mieszanki chloru, wybielacza lub octu, aby zwiększyć jego skuteczność. Jednak działa tylko jako lekki środek czyszczący i nie usuwa pleśni z żadnej powierzchni, gdy jest używany samodzielnie.

Metoda nr 4. Kwas borowy

Kwas borowy jest również bardzo dobry w pozbywaniu się pleśni. Ciepła woda jest idealna, ponieważ szybciej rozpuszcza kwas borowy.

Jednak przy tym kwasie nigdy nie należy używać wrzącej wody. W niektórych przypadkach można użyć nadtlenku wodoru i dodać go do mieszanki, ale nie jest to wymagane.

Nakładając kombinację, spryskaj nią problematyczne miejsca, odczekaj 2 minuty i wytrzyj powierzchnie do czysta. Następnie upewnij się, że pomieszczenie jest odpowiednio wentylowane. Możesz zapoznać się z tym artykułem o tym, jak zabić pleśń na betonie, aby uzyskać dodatkowe wskazówki.

Metoda nr 5. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to biały proszek mineralny, a także łagodny składnik wielofunkcyjny. Oznacza to, że można go bezpiecznie używać w pobliżu zwierząt domowych i może zabić pleśń w twoim domu. Oprócz zwalczania pleśni, ta mieszanka będzie zapobiegać wilgoci i pomaga w zapobieganiu pleśni.

Aby zabić pleśń sodą oczyszczoną, wymieszaj jedną czwartą łyżki sody oczyszczonej z wodą w sprayu i potrząsaj, aż cała woda się rozpuści. Następnie spryskaj spleśniały obszar mieszanką.

Odczekaj kilka minut, aby mieszanina usiadła, a następnie wyszoruj ją szczotką do szorowania. Następnie wyczyść powierzchnię wodą, aby usunąć wszelkie spleśniałe pozostałości. Pozostawić do wyschnięcia po ponownym spryskaniu powierzchni.

Wniosek

Pleśń i glony rozwijające się na murach mogą być brzydkie, ale mogą również powodować poważne wpadki. Jest to zasadniczo ważne, jeśli mieszkają z Tobą osoby starsze lub niemowlęta.

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Ci wszystkich wymaganych informacji na temat czyszczenia cegieł z formy, niezależnie od tego, czy masz cegły w ścianie, czy na podwórku jest utwardzony.